هدر موبایل
1387/12/05 11:54:00
سرویس صحن
در پاسخ به گزارش کمیسیون فرهنگی بیان شد

توضیحات علی‌آبادی درمورد علل ناکامی تیم‌های ورزشی ایران در المپیک پکن

رییس سازمان تربیت بدنی با حضور در جلسه علنی امروز مجلس، در پاسخ به گزارش کمیسیون فرهنگی در خصوص علل ناکامی تیم‌های ورزشی ایران در المپیک پکن توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد علی‌آبادی" با خاطرنشان کردن اینکه درصدد توجیه علل ناکامی تیم های ورزشی در مسابقات المپیک نیستم، اظهار داشت: ایران در 16 دوره قبلی المپیک تنها در دو رشته شرکت نموده است و تاکنون نیز هیچکس در این مورد اعتراض نکرده بود که چرا تنها در دو رشته شرکت می‌شود.

علی آبادی ادامه داد: در 9 دوره قبل المپیک حتی کسی مدال طلا نیز به دست نیاورده بود و کشور ما در طی سه دوره این رقابت‌ها تنها دو مدال و در طی چهار دوره یک مدال طلا کسب کرده بود.

رئیس سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه مشکل اساسی این است که حضور ما در رقابت‌های المپیک فقط در دو رشته بوده است، گفت: به همین خاطر سازمان تربیت بدنی درصدد است تا حضور ایران را در رشته‌های المپیک را به 15 رشته مدال آور ارتقا دهد.

علی آبادی در ادامه افزود: کمبود فضاهای ورزشی یکی از دلایل ناکامی ایران در رقابت‌های بین‌المللی می‌باشد چرا که تمام امکانات ورزشی در شهرهای بزرگ جمع شده است.

وی اظهار داشت: فضاهای مردمی برای پرورش نیروهای مستعد کم است و به همین خاطر می‌باشد که سازمان تربیت بدنی درصدد است تا فضاهای ورزشی را در شهرهای دیگر به ساخت ورزشگاه‌های کوچک بپردازد تا امکان ورزش کردن برای همه مردم در سراسر کشور فراهم گردد.

رئیس سازمان تربیت بدنی افزود: زمانی ایران در رقابت‌های المپیک موفق خواهد بود که در رشته‌های بیشتری شرکت نماید تا درصد کسب مدال‌ها نیز بالا برود.

علی آبادی در پایان به تشریح برنامه‌های این سازمان برای توسعه ورزش در کشور پرداخت و توسعه زیرساخت‌ها، توسعه منابع انسانی، توسعه منابع مالی، توسعه فرهنگ اسلامی و ملی در حوزه ورزش و نیز توسعه ورزش قهرمانی را از جمله این برنامه‌ها برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet