هدر موبایل
1386/06/28 14:48:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

دهقان: همانگونه که عاشورا اسلام را بیمه کرد، دفاع مقدس انقلاب ما را بیمه نمود

نماینده مردم چناران و طرقبه گفت: همانگونه که عاشورا و حماسه حسینی اسلام را بیمه کرد، دفاع مقدس انقلاب ما را بیمه نمود.

محمد دهقان، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: 27 سال پیش در 31 شهریورماه رژیم بعث عراق با تحریک آمریکا و با پشتیبانی شیاطین شرق و غرب برای نابودکردن نور انقلاب اسلامی به کشور ما حمله کرد که به زعم خود در مدت کوتاهی خوزستان قهرمان را تصرف نموده و تهران را آلوده به وجود خود نماید. لکن با دستور امام بزرگ راحل مردان مرد از گوشه‌گوشه‌های این کشور به سمت جبهه‌ها سرازیر شدند و با 8 سال مقاومت در برابر آن رژیم خونخوار همه توطئه‌های پیچیده آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آنها را نقش بر آب کردند و کاری کردند که صدام لعین آرزوهای باطل خود را به گور و به شکم سگان گرسنه برد.

نماینده مردم چناران و طرقبه اظهار داشت:‌ دفاع مقدس ما برای دشمنان و بدخواهان  این ملت درس تاریخی بود که دیگر هوای حمله و تجاوز قهرمان را در سر نپرورانند و هم در داخل کشور زمینه اعتلای فرهنگی و بوجود آمدن فرهنگ ایثار و فداکاری و فرهنگ بسیجی را فراهم نمود.

همانگونه که عاشورا و حماسه حسینی اسلام را بیمه کرد، همانطور دفاع مقدس انقلاب ما را بیمه نمود. البته باید اذعان نمود که هنوز از این گنجی که رزمندان و ایثارگران و شهداء نصیب این کشور کردند نتوانسته‌ایم استفاده کنیم.

دهقان ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری یکی از مهمترین وظایف حکومت دینی است لکن با همه تلاشهای صورت گرفته در زمینه کتاب و سینما و شعر و رمان هنوز درصد کمی از این بزرگترین حماسه تاریخی ملت ایران را به زبان هنر درآورده‌ایم.

وی افزود: اکنون 19 سال از پایان جنگ گذشته است. اگر می‌بینیم که افراد مبتدی و آماتور میدان سیاست مثل وزیر خارجه فرانسه لقمه بزرگتر از دهانش بر می‌دارد ولی سریعاً حرف خود را پس می‌گیرد بخاطر این است که رزمندگان و شهدای ما این انقلاب را بیمه کرده‌اند و استحکام نظام اسلامی را به رخ جهانیان کشانده‌اند.

نماینده چناران و طرقبه در بخش دوم از سخنان خود تذکراتی را به مسؤولان اجرایی یادآور شد.

وی گفت: وضع گرانی برخی از کالاهای اساسی و ارزاق عمومی، مردم را بشدت ناراحت کرده است. جدا از مسائل اقتصادی و افرایش نقدینگی که زمینه برخی گرانیها را بوجود آورده است، عدم نظارت در قیمت کالاها و کم خاصیت شدن سازمان تعزیرات حکومتی و کارکرد بسیار ضعیف سازمانهای بازرگانی و وزارت بازرگانی بر افزایش قیمتها اثر گذاشته است که لازم است وزارت دادگستری و وزارت بازرگانی در اینمورد به مجلس و ملت توضیح دهند.

 دهقان ادامه داد: ناتوانی در توزیع عادلانه و متوازن سیمان و کمبود سیمان توزیع شده از یکسو و ارائه و ارائه آن از طریق دلالان به چند برابر قیمت واقعی بسیاری از پروژه‌های عمرانی را مختل و کارهای معمولی مردم را متوقف کرده است که لازم است وزیر بازراگنی و صنایع در اینمورد اقدامی سریع بعمل آورند.

این نماینده مجلس اظهارداشت: در روزهای اخیر با اجرای ناقص قانون بودجه و با تصویب شورای اقتصاد بنا بر این شده است که یارانه نهادهای کشاورزی همچون کود و سم و بذر را بصورت نقدی به کشاورزان بدهند و قیمت این محصولات را بصورت آزاد بفروش برسانند. این تصمیم اشتباه و غیرکارشناسی، افزایش سرسام‌آور این محصولات را باعث شده است. کشاورز گندم‌کاری که گندم خود را به (205) تومان می‌فروشد باید بذر آنرا (351) تومان خریداری کند. این تصمیم اشتباه که نارضایتی وسیع کشاورزان را باعث شده است هرچه زودتر باید اصلاح شود. از نمایندگان محترم که در اینخصوص آمادگی همکاری دارند تقاضا می‌کنم با تهیه طرحی دوفوریتی، امکان اصلاح این تصمیم را فراهم آوریم.

نماینده مردم چناران و طرقبه همچنین گفت: متأسفانه اجرای ناقص سهمیه‌بندی بنزین بسیاری از روستاییان و کشاورزان و ساکنان شهرهای کوچک را دچار مشکل کرده است. بدلیل عدم توزیع بنزین برای خودروهای روستاییان و فاصله آنها تا شهر و عدم توجه به رفت و آمد کشاورزان، برخی از امور روستاییان و کشاورزان با اختلال مواجه شده است. لازم است آنچه مسؤولان ذی‌ربط تحت عنوان حمل و نقل عمومی و توزیع تاکسی از آن نام می‌برند تاکنون صرفاً ویژه شهرها بوده است. متأسفانه هیچ تاکسی از تاکسیهای توزیع‌شده تاکنون به روستاییان اختصاص نیافته است و مینی‌بوسها و اتوبوسها هم عمدتاً مخصوص شهرهاست. لذا با این تصمیمات بخشی که فقط برای شهرها و آنهم شهرهای بزرگ گرفته می‌شود قشر بزرگی از مردم ضعیف شهرهای کوچک و روستاییان نقاط دوردست بیشترین ضرر را از نحوه اجرای سهمیه‌بندی بنزین تحمل کرده‌اند که جا دارد دولت هرچه سریعتر با توزیع مینی‌بوسها و تاکسیها به روستاییان و شهرهای کوچک و روستاها و کنترل کرایه‌ها و دادن سهمیه بنزین به آژانسهای روستایی و شهرهای کوچک از نارضایتی مردم بکاهد.

محمد دهقان گفت: با اینکه دولت نهم با یک اقدام انقلابی، ارتقاء 27 بخش به شهرستان و ارتقاء 40 روستا به شهر را مورد تصویب قرار داد و اینجانب به نوبه خودم از اقدام بزرگ دولت تشکر می‌کنم اما تأخیر دولت در ابلاغ آن موجب شده است که این اقدام شیرین به تلخی مبدل گردد.

وی در پایان از وزیر کشور خواست بخاطر اشکال در 1 یا 2 منطقه، این تصمیمات منطقی و انقلابی را بیش از این معطل نگذارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet