انتخابات ریاست جمهوری
1386/06/28 15:05:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

توسلی‌زاده: خاورمیانه باید برترین جهان باشد

نماینده مردم تربت حیدریه گفت: اگر خاورمیانه امروز به برکت بعثت رسول‌الله و هدایت ائمه معصومین، برترین مکتب را دارد و با لطف الهی ثروتمند است و ۷۰ درصد انرژی جهان را در بر دارد باید برترین جهان باشد.

محمدناصر توسلی‌زاده، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهراشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خاورمیانه امروز به برکت بعثت رسول‌الله و هدایت ائمه معصومین، برترین مکتب را دارد و با لطف الهی ثروتمند است و 70 درصد انرژی جهان را در بر دارد باید برترین جهان باشد. ولی کشورهای منطقه سالهاست گرفتار توطئه استکبار و استعمار شده و هر روز شاهد ترور،‌ انفجار، قتل و غارت است و آمریکا که با غارت مال و نابودی جان مردم و با حربه دموکراسی در مقام سلطه و استیلاف، اگرچه مدعیان حقوق بشر، داخلی و خارجی در مقابل اینهمه جنایات ساکت هستند و مردم را مزورانه به این سلطه تشویق می‌کنند باید از برکات ماه قیام،‌ ماه صیام،‌ماه رمضان بهره گرفت و رسالتهایی که این ماه بر ما سلام می‌دهد و مسؤولیتهایی که بر دوش هر مسلمان می‌گذارد احساس وظیفه کرد و خداگونه در صحنه حق و باطل، در عرصه تزویر و تغییر مستکبرین و عزت مسلمانان مجاهده کرد. الحمدلله الذی یؤمن الخائفین و ینجی الصالحین و یبقوا المستضعفین و یضع المستکبرین و یهلک الملوک و یستخلف آخرین.

نماینده مردم تربت حیدریه در ادامه اظهار داشت: 25 مهر سالروز گرامیداشت عارف متعلم و عالم عامل، ‌آخوند ملاعباس راشد تربتی است که امام امت یکی از روشهای راهبردی آن متعبد خلیق را به این مضمون متذکر شده‌اند. آخوند ملاعباس هرآنچه را که تکلیف می‌دانست عمل می‌کرد. همانگونه که از فرهیختگان و دانشمندان برای ارسال مقاله فراخوان شده است از اندیشمندان و مردم خداجو دعوت می‌گردد تا از برکات این کنگره بهره‌مند گردند.

توسلی‌زاده با اشاره به اینکه پرداخت اعتبارات جاری به وزارت اقتصاد واگذار شده است و در آینده نیز لایحه نظام هماهنگ پرداخت ان‌شاء‌الله بتصویب نهایی می‌رسد و بانکها هم مجهز به دستگاه خودپرداز شده‌اند، پیشنهاد کرد دولت محترم روشی اتخاذ نماید که با رعایت ضوابط و قوانین عادلانه حقوق و مزایای کارکنان مستقیماً از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانکها پرداخت گردد و درنتیجه به کارمندهای محترم حسابداریها مسؤولیت دیگری محول شود.

نماینده تربت حیدریه با بیان اینکه کسبه و بازرگانان می‌گویند که روغن وارداتی و برنج وارداتی که با نرخ ثابت و معینی وارد می‌شود و توسط دستگاه خاصی توزیع می‌شود،‌ گفت: چرا باید در طول سال چند بار افزایش قیمت پیدا کند؟ چرا وزارت بازرگانی کنترل نمی‌کند؟

توسلی‌زاده همچنین گفت: راه باغچه به تربت‌حیدریه پرحادثه‌ترین راه است و از مصیبتهای وارده بر زائرین عزیز خارجی و داخلی امام رضا (علیه‌السلام) هرکسی شرمنده می‌شود. چرا وزارت راه مطالبات پیمانکاران را پرداخت نمی‌کند؟ چرا بودجه کافی برای تکمیل 70 کیلومتر راه باقیمانده تخصیص داده نمی‌شود؟

وی در ادامه نطق خود گفت: کشاورزان انتظار دارند نرخ تضمینی محصولات کشاورزی متناسب با ابزار و کالاهایی که در امر کشاورزی بکار گرفته می‌شود اصلاح گردد تا این حرکت بالنده کشاورزان و دولت در امر خودکفایی و صادرات محصولات کشاورزی آسیب نبیند. بهتر است در آزادسازی قیمت کودشیمیایی درسال 86 عجله نشود و بجای آن در سهمیه بنزین کشاورزان که برای موتور و سواری و سایر دستگاههای بنزین‌سوز مشکل دارند تجدیدنظر شود.

توسلی‌زاده اظهار داشت: مردم ازغن از اینکه سالهاست دشت ازغن برای احداث ذوب‌آهن ممنوع اعلام شده است و نتوانسته‌اند چاه عمیق بزنند اکنون که این پروژه اجراء نشده است و هنوز مجوز حفر چاه نمی‌دهند و می‌خواهند از این منطقه بجاهای دیگر آب ببرند و دشت فیض‌آباد با افت آب مواجه می‌باشد اعتراض دارند. به وزارت کشاورزی و وزارت نیرو برای رفع مشکلات این منطقه تذکر می‌دهم.

وی همچنین از سفر رئیس‌جمهور به شهرستان تربت‌حیدریه و تخصیص پروژه‌هایی که همگی در شرف اجراست تشکر کرد و گفت: و در همینجا متذکر می‌شود که اینگونه سفر هیأت وزیران بی‌سابقه است. فقط در دولت موقت یکبار شاهد بودیم. سفرها هم برای مردم با ارزش است، چنانکه مردم مناطقی که رئیس‌جمهور نتوانسته است با مردم ملاقات گلایه دارند و هم با تخصیص پروژه‌ها و رفع مشکلات و تبادل‌نظر با مسؤولین استان و نمایندگان مردم در جلسه صمیمی و کاری، موجبات رشد و پیشرفت مناطق فراهم می‌شود.

وی افزود: در گذشته برخی نمایندگان حتی از دیدار و ملاقات خصوصی رئیس‌جمهور در برخی دولتها محروم می‌شدند ولی امروز با حضور مشترک و صمیمانه به مشکلات منطقه رسیدگی می‌شود، جای تقدیر است.

نماینده تربت حیدریه در پایان گفت: اعتراض به اینگونه سفرها که بین‌الرشد است دربین مردم نتیجه معکوس دارد. برای اجرا و عملیاتی شدن پروژه‌های سفر، استانداران، فرمانداران باید تلاش کنند و نمایندگان باید پیگیر باشند تا این فرصتهای بدست آمده بثمر برسد. چنانکه در استان خراسان رضوی چنین پیگیریها صورت گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet