هدر موبایل
1387/12/06 11:24:00
سرویس سیاسی
آخرین گزارش البرادعی (6)

آلیا: البرادعی در آخرین گزارش خود باید واقعیت‌های پرونده هسته‌ای ایران را ارائه می‌کرد

فاطمه آلیا گفت: آزاد اندیشان جهان از البرادعی انتظار داشتند در پایان دوران مسئولیت خود گزارشی واقعی از پرونده هسته‌ای ایران ارائه می‌کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: اگر چه گزارش اخیر آقای البرادعی عدم انحراف ایران را مورد تائید قرار داده است اما حاوی نکته تازه‌ای نیست.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه بخشی از این گزارش تحت تاثیر فشارهای سیاسی غرب تنظیم شده ، قسمت‌های دیگری از گزارش بیانگر آن است که مسیر دستیابی جمهوری اسلامی ایران به انرژی هسته‌ای، مسیر سالم و در چهارچوب تعهدات ایران به (ان. پی.تی) بوده است.

آلیا با اشاره به استانداردهای دوگانه غرب در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای کشورها گفت: ‌این منصفانه نیست کشورهایی که از فناوری هسته‌ای استفاده غیر مجاز می‌کنند با هیچ تهدید و تحریمی مواجه نباشند اما جمهوری اسلامی ایران با همه پایبندی به مقررات آژانس با فشارهای سیاسی روبرو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا تغییر البرادعی تاثیری در روند بررسی پرونده هسته‌ای ایران دارد یا خیر، اظهار داشت: تغییر اشخاص در تغییر سیاست‌ها و رویکردها تاثیر گذار نیست چون آقای البرادعی نیز بارها در نشست‌های خصوصی به واقعیت‌ها اذعان داشتند اما رویکردشان در گزارش‌های رسمی چیز دیگری بود.

وی یادآور شد: اگر کسی که در این جایگاه قرار می‌گیرد دارای استقلال رای باشد و بخواهد در چهاچوب مسئولیت و وظایف خود عمل کند طبیعتا باید از کشورهای عضو (ان.پی.تی) حمایت کند در غیر این صورت نتیجه همان است که قبلا بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet