هدر موبایل
1387/12/10 16:48:00
سرویس بین الملل

اکرمی: درگیری مامورین سعودی با شیعیان مدینه به صلاح حکومت عربستان نبود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد مامورین امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی با شیعیان مدینه به صلاح حکومت این کشور نبود.

"سیدرضا اکرمی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص واکنش ایران به برخورد نیروهای امر به معروف و نهی از منکر عربستان با شیعیان مدینه گفت: این موضوع یک مساله داخلی محسوب می‌شود و نمی‌توانیم در سطح دولتی و حکومتی در امور داخلی این کشور مداخله نماییم.

وی افزود: اما به طور کلی روش برخورد نیروهای امر به معروف و نهی از منکر با توجه به اینکه در ایام حج عمره شاهد بودیم رفتاری شایسته‌ای نبوده و نسبت به آن معترضیم.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: اگر مسایل امنیتی مطرح است این موضوع باید در سطح علما حل شود.

وی تصریح کرد: شیعه به زیارت پیامبر و ائمه اطهار اعتقاد دارد و برای زیارت آدابی نیز قائل است اما اهل سنت نسبت به زیارت آنگونه که شیعیان عمل می‌کنند باور ندارد لذا ماموران امر به معروف و نهی از منکر نسبت به شیعیان مدینه اینگونه رفتار کردند. در حالی که می‌بایست تحمل می‌کرد.

اکرمی افزود: عزاداری شیعیان مدینه در حرمین شریفین چیزی نبود که مخل امنیت مملکتی و حکومتی عربستان باشد.

وی اظهار داشت: متاسفانه بعضی از مامورین امر به معروف و نهی از منکر افرادی کم تحمل بودند و به جای تذکر و راهنمایی بلافاصله برخورد فیزیکی انجام دادند که موجب درگیری شد و این موضوع قطعا به صلاح حکومت عربستان نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet