ولادت حضرت امام رضا (ع)
1387/12/11 11:57:00
سرویس صحن

نماینده گچساران: ملت ایران به رهبری امام طومار استکبار را در هم پیچید

نمایده مردم گچساران گفت: ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل، طومار استکبار را در این مملکت در هم پیچید و بیداری ملت ها بخصوص مسلمانان را باعث گردید.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، متن کامل نطق "سیدقدرت الله حسینی" دومین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه میلاد پیامبر اعظم و هفته وحدت قرار داریم. باعرض ادب به ساحت شمع جمع آفرینش و سر سلسله اصحاب بینش آن گوهر یکدانه کائنات و خواجه زمین و سماوات رحمت‌آور برای همه عالمیان و انسجام شالوده امت اسلامی پیامبری که نماد هدفمندی و معنا داری هستی است و تمام موجودات پیشین و پسین عالم طفیلی اونید.او اجمال و فشرده همه ملکوت و کامل ترین و جامع ترین نماد تجلی حق در عالم هستی است. و وجود نازنین او،‌ نگین معرفت، مرکز معنویت، معدن فضائل، خلاصه عالم اکبر و شیرازه کتاب حقایق است. به روح بزرگ او و فرزند بزرگوارش امام صادق (ع)، رئیس مذهب و ائمه هدی بخصوص عصاره همه انبیاء و اولیاء حضرت مهدی (عج) درود می فرستم.

ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل، طومار استکبار را در این مملکت در هم پیچید و بیداری ملت ها بخصوص مسلمانان را باعث گردید بعد از سی سال آمریکا و غرب باید می‌فهمیدند که راهی را که ملت مسلمان و انقلابی ایران تحت رهبری امام و ولی امر خود برگزیده برگشت پذیر نیست آنها برای اسقاط این نظام نوپا جنگ را بر ملت ایران تحمیل نمودند، با نصرت الهی ما پیروز شدیم سالهاست ما را تحریم نموده‌اند.

اما ملت ایران با امدادهای پروردگار و بهره بردن از استعداد دانشمندان جوان خود در ابعاد مختلف موانع را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و می‌گذارد.

آنها ما را از یافته های علمی خود محروم نمودند ما سلولهای بنیادی تولید نمودیم، صاحب دانش هسته‌ای شدیم و ماهواره به فضا فرستادیم. آنها میلیونها دلار هزینه شبیخون فرهنگی نمودند و مزدوران بی مزد یا با مزدشان در داخل شعار تسامح و تساهل سردادند و روزنامه های زنجیره‌ای تشکیل دادند و وارد نبرد با ارزشها شدند ملت ما گفتمان امام و رهبری را که همان حاکمیت ارزشهاست برگزید.

آنها تلاش نمودند نهضت ما را در درون مرزهای ایران کنترل‌کنند امواج فرهنگی سیاسی انقلاب ما، ملت ها را بیدار و حزب ا... و حماس و جهاد اسلامی را در برابرشان شکل داد. آنها حول محور باطل دنیا طلبی علیه حکومت قرآنی ما صف آرائی نموده اند اما غافل از اینکه قرآن حکیم هندسه آفرینش را حق‌مداری و باطل گریزی می داند، لذا حق گریز و باطل گرا هرگز به مقصد نمی رسد و همواره سرگردان است و هرکس همراه با کاروان هستی در راه مستقیم حرکت کند و معتقد باشد که رهبریِ راهیان نظام تکوینی را خداوند به عهده دارد هرگز وا نمی ماند و نحن منتصرون ان شاء ا...

در بعد اقتصادی:

گرچه گامهای بلند و مهمی در طول 30 سال گذشته برداشته‌ایم اما علیرغم تأکیدات مستمر مقام معظم رهبری و تلاشهای شبانه روزی دولت عدالت محور هنوز بیکاری و معضلات معیشتی همچنان در صدر مشکلات مردم قرار دارد و تورم و گرانی، قشر محروم و فقیر را مغلوب خود نموده و بسیاری از مردم در تأمین مایحتاج ضروری زندگی درمانده اند. و در واقع بخش مهمی از فقر مردم به دلیل افزون خواهی عده ای قلیل است.

سند چشم انداز 20 ساله کشور تأکیدات جدی بر توسعه بیمه همگانی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و آموزش عالی دارد این سند کشور را در افق 1404 دارای دانش پیشرفته متکی برسهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی در تولید ملی، برخوردار از سلامت، رفاه، فرصت های برابر و دور از فقر و تبعیض ترسیم می نماید لذا توجه به امور فوق در لایحه فعلی (هدفمند کردن یارانه‌ها) و لوایح و طرح های بعدی جزو اولویت هاست.

در بُعد فرهنگی- اجتماعی:

باید بدانیم که سلامت انسان در فکر و فرهنگ سالم است و تنها از این راه سلامت و سعادت انسان قابل تأمین است و نسخه صحیح همان بوده که انبیاء علیهم السلام از اصلاح فکر و فرهنگ و دل و درون شروع فرمودند. زیرا انسان در ماهیت انسانی خود تنها اندیشه است که اگر سالم بماند همه پیرامون آن سالم خواهد ماند و اگر اندیشه تباه شود هرچه پیش آید تباهی است ولو به ظاهر غیر از این باشد و انقلاب ما مبتنی بر اسلام، انقلاب فرهنگی است اما هنوز در مهندسی فرهنگی برای اعتلای کشور زیرساختهایی را که لازمه رسیدن به نقطه مطلوب است در حد ضرورت تدارک ندیده ایم.

ما در خیلی از امور فقط با معلول مقابله می کنیم مبارزات ما با مظاهر تمدن وحشی، فقر و فساد و تبعیض، مواد مخدر، بدحجابی و بی عفتی، نا امنی و خیانت هماره صورت فیزیکی دارد که گرچه لازم است اما کافی نیست.

در مسائل سیاسی داخلی:

در این شرایط خطیر، جریان اصولگرا برای پیشرفت اهداف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود باید به سرعت به اتحاد و یکپارچگی گروه‌ها و تشکل‌های همسو بپردازد و هر تشکل و گروهی، تفکر اصولگرایی را در خویش خلاصه ننماید. بلکه استمرار حیات سیاسی و سکانداری مجلس هشتم و دولت دهم را در گرو اتحاد و یکپارچگی جریان اصولگرایی بدانند. و اما حوزه انتخابیه: از مردم فهیم گچساران و باشت که این حقیر را قابل دانستند و به نمایندگی خود انتخاب نمودند صمیمانه سپاسگزارم. ان‌شاءا... بتوانم در انجام وظایفم سربلند باشم.

تذکرات:

1- به غیر از فقر مزمن و بیکاری پنهان بیش از 9 هزار نفر جوان بیکار در اداره کار و امور اجتماعی گچساران تشکیل پرونده داده‌اند که باید برای رفع مشکل آنها چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.

2- از جمعیت 140 هزار نفری گچساران حدود 17 هزار نفرشان تحت پوشش نهادهای حمایتی می‌باشند و این در حالیست که روزانه 750 هزار بشکه نفت و یک میلیارد و سیصد میلیون فوت  مکعب گاز از این شهرستان استخراج می‌شود البته موضوعات مهمی در ارتباط با نفت منطقه جنوب بخصوص گچساران وجود دارد که در صورت حل نشدن در فرصت بعدی به اطلاع نمایندگان محترم و مردم خواهد رسید.

3- پتروشیمی گچساران تبدیل به کلاف سردرگمی شده و هیچکس در ارتباط با شروع عملیات آن پاسخگو نمی‌باشد.

4- و اما بخش باشت مظلومیت مضاعفی دارد. 75 سال قبل دارای بخشداری بوده و مردم محروم آن خطه در انتظار الطاف نظام اسلامی و وزارت کشور برای تبدیل شدن آن به شهرستان می‌باشند.

5- وزارت آموزش و پرورش نسبت به پرداخت مطالبات معوقه مناطق محروم فرهنگیان شهرستانهای گچساران و بویراحمد از سال 68 تا 79 که (بر اساس رأی دیوان عدالت اداری) بالغ بر 21 میلیارد تومان می باشد و پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی اقدام نماید

6- وزارت بهداشت و درمان نسبت به پرداخت مطالبات معوقه مناطق محروم کارکنان علوم پزشکی اقدام فرمایند.

7- از وزارت راه و ترابری می خواهم نسبت به تعریض و چهاربانده نمودن و روسازی جاده مهم بهبهان- بابامیدان که بارسنگین ترافیکی کامیونهای استانهای فارس و خوزستان برآن قرار دارد از محل ردیفهای ملی اقدام نماید، همچنین باتوجه به درخواست بیش از 60 نفر از نمایندگان محترم نسبت به مطالعه راه آهن مسیر رامهرمز- بهبهان- گچساران- ممسنی- کازرون و شیراز در سال 88 اقدام فرمایند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet