هدر موبایل
1387/12/11 14:51:00
سرویس سیاسی
رویکرد دو گانه مذاکره و تحریم(1)

طلایی نیک: شرط اصلی موفقیت مذاکره بین ایران و امریکا تحقق پیش نیاز های شفاف است

رضا طلایی نیک نماینده دور هفتم مجلس اظهار داشت: شرط اصلی موفقیت مذاکره بین ایران و امریکا تحقق مبانی مستحکم و پیش نیاز های شفاف است چرا که بدون این پیش نیاز ها مذاکره به ابزار فشار های بعدی علیه ایران تبدیل خواهد شد.

وی که در گفتگو با خبر نگار خانه ملت سخن می گفت، در پاسخ به این سوال که مصداقهای ما برای تغیر رفتار از سوی دولت اوبا ما چیست؟ گفت:تغییر رویکرد عملی امریکا در مصادیقی مانند:"تحریم" ،"بلوکه کردن دارایی های ایران"،"صدور قطعنامه های غیر منطقی در شورای امنیت"،"فضا سازی های بین المللی" و "حمایت از جریانات تروریستی ضد نظام" ،که تغییر رفتار امریکا در مصادیق پنج گانه مذکور به منزله تغییر راهبردی در سیاستهای کاخ سفید نسبت به ایران است.

معاون امور قوای سه گانه مجمع تشخیص مصلحت خاطر نشان کرد:تمایل به مذاکره توام با تشدید تحریم هابر اساس رویکرد سیاست چماق و هویج در مواجه با ایران ارزیابی می شود که هر یک از دو تاکتیک چماق وهویج به کاربرد دیگری اثر داردو در واقع اثر بخشی تحریم بر مذاکره و اثر بخشی مذاکره به طور معکوس بر تحریم موثر است .

 وی افزود:در صورت مهیا نشدن زیر ساخت های مناسب برای مذاکره احتمال تبدیل شدن ابزار مذاکره به تشدید فشار هاوجود داردو در صورت تشدید تحریم ها احتمال کاهش زمینه های مذاکره قابل پیش بینی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet