ایام محرم 1398
1393/02/28 12:29:37
سرویس صحن
دواتگری در تذکر شفاهی:

وزارت ارتباطات نسبت به پرداخت حقوق معوق کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی اقدام کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به تضییع حقوق کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی به وزیر ارتباطات تذکر داد و از وی خواست پیش از واکنش دیگری از سوی نمایندگان مطالبات و حقوق آنها را پرداخت کند.
وزارت ارتباطات نسبت به پرداخت حقوق معوق کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی اقدام کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به تضییع حقوق کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی به وزیر ارتباطات تذکر داد و از وی خواست پیش از واکنش دیگری از سوی نمایندگان مطالبات و حقوق آنها را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/68213.jpg وزارت,ارتباطات,نسبت,به,پرداخت,حقوق,معوق,کارگزاران,و,پیمانکاران,مخابرات,روستایی,اقدام,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی دواتگری در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: مطابق بند ب تبصره 15 قانون بودجه سال جاری شرکت مخابرات ایران موظف است نسبت به استمرار بیمه و برآورد مستقیم با کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی طبق ضوابط و شرایط قانون کار اقدام کند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل حقوق برای کارگران در سال جاری 620 هزار تومان می باشد افزود: شرکت مخابرات با کارگزاران مخابرات روستایی قراردادهای 200 تا 300 هزار تومانی منعقد می کند که این مغایر بندهای 9 و 14 اصل سوم قانون اساسی است که بر رفع تبعیضات ناروا و تساوی عموم در برابر قانون تأکید دارد.

وی با بیان اینکه چگونه یک کارگر در یک شرکت خصوصی مشمول قانون کار با حداقل حقوق 620 هزار تومان می شود، اما کارگر شرکت مخابرات بین 200 تا 300 هزار تومان دریافت می کنند افزود: شرکت های دولتی که به بخش خصوصی واگذار می شوند باید حقوق کارگران و کارکنان خود را محفوظ نگه دارند صرف نظر از اینکه خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران شعاری بیش نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما نمایندگان برای دفاع از حقوق ملت سوگند یاد کرده ایم گفت: در گام اول به وزیر ارتباطات تذکر دادم از این رو از وی می خواهم پیش از آنکه با واکنش مجلس مواجه شود نسبت به تأمین حقوق کارگران و کارگزاران مخابرات روستایی اقدام و مطالبات معوق آنها را بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه در تذکری به وزیر کار گفت: به موجب بودجه 93 صندوق‌های تأمین اجتماعی مکلفند کارگزاران مخابرات روستایی را تحت پوشش بیمه قرار دهند اما تا کنون در این راستا اقدامی نکردند، مگر صندوق تأمین اجتماعی شرکت مخابرات را به عنوان یک شرکت خصوصی قبول ندارد، نکند توافق پنهانی علیه کارگزاران مخابرات روستایی صورت گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet