هدر موبایل
1387/12/11 17:15:00
سرویس فرهنگی

انتقاد نماینده تفت نسبت به رفتار مامورین عربستان

جلال یحیی زاده عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در واکنش به اقدام مامورین امر به معروف و نهی از منکر عربستان نسبت به شیعیان در مدینه گفت: گروه اقلیت وهابی در عربستان نسبت به مساله زیارت ائمه بقیع و حرمین شریفین متاسفانه هر از چندی موضع گیری و هتاکی هایی انجام می دهند که این آخرین نمونه از جمله آنهاست.

وی افزود: متاسفانه در حمله ددمنشانه این گروه به شیعیان زوار حرم نبوی و بقیع ، حداقل یک نفر شهید و ده ها نفر مجروح و تعدادی نیز دستگیر شدند.

یحیی زاده ادامه داد:این موضوع یک بحث کوچک نیست که بشود به سادگی از آن گذشت و به همین دلیل چند تن از مراجع عظام تقلید نسبت به این نوع هتک حرمت به شدت انتقاد کردند و از دولت و وزارت امور خارجه خواستند در این مورد ساکت نباشند.

وی با اشاره به بیانیه آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: ایشان در این بیانیه از دولت خواست با توجه به این ناامنی که برای زوار وجود دارد ،زایرین قشر جوان، دانش آموز و دانشجو به آنجا اعزام نشوند.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه فصل اعزام زائرین ما هنوز شروع نشده و تا چند روز آینده این کار شروع می شود، تصریح کرد: قبل از اعزام زایرین به عمره مفرده شرط و شروط حتما باید لحاظ شود. تا وقتی که مطمئن نشدیم تضمینی برای امنیت زائرین در مکه و مدینه وجود دارد نباید بی مهابا عده زیادی را اعزام کنیم.

وی در مورد اقدام مجلس در این زمینه گفت: در جلسه علنی امروز در مورد این مساله تذکر کتبی لازم که قرائت شد. در کمیسیون فرهنگی نیز آن را مطرح می کنم تا اگر نظر کمیسیون بطور جمعی منسجم وجود داشته باشد آن را دنبال کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet