ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/07/01 11:45:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی:

جلوی افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم گرفته شود

نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر و اهواز به وزیر بازرگانی در خصوص نظارت کامل بر قیمت ها، به خصوص کالاهای عمومی و الزام به نصب برچسب قیمت بر روی کالا تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر فضلعلی نماینده تویسرکان به وزیر راه در خصوص پرداخت زمین خریداری شده توسط اداره راه و ترابری تویسرکان به مالک مربوطه.

تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر راه و ترابری در خصوص پرداخت خسارت وارده به مالکین مسیر راه آهن خرمشهر - شلمچه بر مبنای ارزش واقعی املاک و به رئیس جمهور در خصوص صدور تامین گاز مایع مورد نیاز مصارف خانگی و تامین بنزین مورد نیاز آژانس های تاکسی تلفنی خرمشهر و جزیره مینو.

تذکر حیدری نماینده لنگرود به وزیر راه و ترابری در خصوص ضرورت شروع به کار طرح کنارگذر لنگرود - شلمان و اسکله و پل چمخاله و اتمام مسیر چهار بانده یک و نیم کیلومتری باقی مانده راه شهر کومله به لنگرود.

تذکر باغبانیان نماینده نطنز و قمصر به وزیر راه و ترابری در خصوص اصلاح تکمیل و تامین روشنایی ورودی و خروجی آزاد راه کاشان - نطنز به مشهد یا درود.

تذکر طهماسبی نماینده سروستان، کربال و کبار به وزیر نیرو در جهت تسریع تامین اعتبار به عقد قرارداد با پیمانکار سد میرزای شیرازی منطقه کیار و تسریع در تامین اعتبار لازم در تکمیل عملیات اجرایی طرح ملی انتقال آب های سطحی دشت شیراز به دشت سروستان با توجه به مصوبات استانی هیات دولت .

طباطبایی نماینده ایذه و باغملک به وزیر نیرو در خصوص تسریع در آبرسانی به شهر سیدون و بخش میداوود در شهرستان باغملک و تسریع در آسفالت جاده بلوت بلند و محور ملا به شیوند در شهرستان ایذه با توجه تعهد آن وزارتخانه در ساخت سد کارون سه و به وزیر بازرگانی در خصوص افزایش سهمیه آرد و سیمان شهرستان های ایذه و باغملک.

تذکرات میرتاج الدینی و سودانی نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر و اهواز به وزیر بازرگانی در خصوص نظارت کامل بر قیمت ها به خصوص کالاهای عمومی و الزام به نصب برچسب قیمت بر روی کالا.

تذکر قمی نماینده پاکدشت به وزیر بازرگانی در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم به خصوص در ماه مبارک رمضان و به وزیر جهاد کشاورزی تسریع در پرداخت غرامت مرغداران آسیب دیده از بیماری های دامی.

تذکرات حسینی و رستمی نمایندگان فریمان، سرخس، احمد آباد، قوچان و فاروج به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به نرخ بالای بذر گندم و اخذ قیمت غیر منطقی از کشاورزان.

تذکرات شایق و رحمانی نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تجدید نظر در خصوص نحوه توزیع بذر، کود شیمیایی بین روستاییان و به رئیس جمهور در جهت صدور دستور لازم به وزرای رفاه و تامین اجتماعی و بهداشت و درمان در خصوص اجرایی شدن مناسب و مطلوب بیمه روستاییان.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جهت تامین اعتبار لازم برای پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی میبد و صدور دستور تسریع در اجرای بند ق تبصره چهارده قانون بودجه سال 86 و دستور بررسی علل ناکامی غیرقابل انتظار ورزش افتخار آفرین و پرآوازه و مدال آور کشتی آزاد.

تذکر زادسر نماینده جیرفت و عنبرآباد به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور بازرسی جدی از وضعیت مدیریتی استان کرمان و علت عدم مراجعه معاونت امور عمرانی استانداری به محل خدمت خود و ارائه نتیجه بازرسی وزارت اطلاعات از وضعیت سیاسی و مدیریتی فرماندار جیرفت و دستور صیانت جدی و فوری از زبان و تاریخ فارسی در وزارتخانه های ارتباطات، فناوری اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص افزایش پهنای باند اینترنت در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد و لزوم افزایش سرعت اینترنت در کل کشور و به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در خصوص اعلام دلایل علمی و تخصصی و عملی نرخ بالای زایمان غیر طبیعی زنان در کل کشور و بررسی علت تعلق بیشتر از 90 درصد درآمد بیمارستان های خصوصی و دولتی به پزشکان و مابقی آن به پرستاران، کمک پرستاران و دیگر مشاغل بیمارستان.

تذکر هاشمی نماینده شهربابک به رئیس جمهور در خصوص دستور جلوگیری سریع از آلایندگی کارخانه ذوب مس خاتون آباد شهربابک به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص کاهش تعرفه مسکن روستایی و تسهیل امور مربوط و رفع سرگردانی روستاییان.

تذکر تمدن نماینده شهرکرد به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص جلوگیری و انصراف از تشکیل لیزینگ مسکن برای پرهیز از آثار منفی و سرگردانی مردم و لزوم عمل به وظایف قانونی آن وزارتخانه.

تذکرات تمدن و ابطحی نمایندگان شهرکرد و خمینی شهر به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم برخورد قاطع تر با اظهارات ستیزه جویانه و جنایتکارانه وزیر امور خارجه فرانسه و تصمیم گیری در خصوص استمرار روابط با این کشور.

تذکر قنبری نماینده ایلام، ایوان، شیروان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص بررسی علل بی توجهی و سهل انگاری در پرداخت مطالبات فرهنگیان استان ایلام.

تذکر طلایی نیک نماینده بهار و کبودرآهنگ به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص رسیدگی به وضعیت صف های طولانی و معطلی زیاد مراجعین به بانک ها و رفع نارضایتی مردم.

تذکر فهیمی نماینده پارس آباد و بیله سوار به وزیر کشور در خصوص تبدیل روستای بجستان به شهر با توجه به جمعیت آن.

تذکرات ناصری نژاد، کعبی و انصاری نمایندگان شادگان و آبادان به وزیر جهادکشاورزی در خصوص بررسی علل تاخیر در خرید خرمای توافقی در استان خوزستان.

تذکر اسلامی نماینده ساوه و زرند به وزیر بازرگانی در خصوص بررسی علت قطع شیر یارانه ای شهرستان های ساوه و زرندیه.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet