خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1393/03/11 13:15:13
سرویس اجتماعی
درویش‌پور خبر داد:

اراده کمیسیون آموزش بر تعیین تکلیف وضعیت 3 هزار دانشجوی بورسیه/حکم بورسیه دانشجویان متخلف لغو شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده ۳ هزار دانشجوی بورسیه، گفت: باید حکم دانشجویانی که با رابطه‌مندی بورسیه دریافت کرده‌اند برای رعایت عدالت لغو شود.
اراده کمیسیون آموزش بر تعیین تکلیف وضعیت 3 هزار دانشجوی بورسیه/حکم بورسیه دانشجویان متخلف لغو شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده 3 هزار دانشجوی بورسیه، گفت: باید حکم دانشجویانی که با رابطه‌مندی بورسیه دریافت کرده‌اند برای رعایت عدالت لغو شود. https://cdn.icana.ir/d/019/56075.jpg اراده,کمیسیون,آموزش,بر,تعیین,تکلیف,وضعیت,3,هزار,دانشجوی,بورسیه/حکم,بورسیه,دانشجویان,متخلف,لغو,شود Icana

حجت‌الله درویش‌پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اقدام خلاف قانون دولت قبل در بورسیه 3 هزار دانشجو، گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید با بررسی پرونده این دانشجویان هر چه سریع‌تر حکم کسانی که به دور از ضابطه‌مندی از بیت‌المال استفاده کرده‌اند را لغو کند.

نماینده مردم باغملک و ایذه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با مشخص شدن حقایق درباره 3 هزار دانشجوی بورسیه تکلیف آنان برای لغو حکم‌شان یا ادامه تحصیل تعیین می‌شود، افزود: وزارت علوم تنها مجاز به لغو حکم بورسیه دانشجویانی است که طبق قانون و شرایط موجود بورسیه نشده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری وعده وزیر علوم مبنی بر شفاف سازی وضعیت 3 هزار دانشجوی بورسیه شده در دولت قبل، تصزیح کرد: کمیسیون آموزش مجلس به طور حتم تا مشخص شدن زوایای این بورسیه به پیگیری خود ادامه خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه برقراری عدالت آموزشی ایجاب می‌کند تا هر چه سریع‌تر تکلیف 3 هزار دانشجوی بورسیه تعیین شود، گفت: در صورت محرز شدن تخلف در این زمینه باید مسئولان پاسخ‌گوی اقدام خود باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رشد علمی کشور با قانون و ضابطه امکان پذیر است، افزود: در صورتی که رابطه مندی جایگزین ضابطه مندی و در نتیجه حیف و میل بیت المال شود نمی‌توان آینده درخشانی را برای رشد علمی کشور متصور شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet