هدر موبایل
1387/12/13 09:49:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: مبنای ایران برای حل بحران فلسطین یک مبنای دموکراتیک است

رئیس کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین تصریح کرد: مبنای فکری ایران برای حل مسئله فلسطین یک مبنای دموکراتیک است.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین امروز سه‌شنبه با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی به سوالات آنان پاسخ گفت.

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار خانه ملت مبنی بر اینکه راهکار مشخص جمهوری اسلامی ایران برای حل مسئله فلسطین چیست؟ گفت: برای حل مسئله فلسطین  آراء مختلفی در سطح منطقه مطرح است.

وی افزود: برخی از این آراء از نظر ما تاکتیکی است و از مبنای درستی برخوردار نیست و برخی تا حدی به واقعیت نزدیک‌تر است.

رئیس مجلس با بیان اینکه دو موضوع باید از هم متمایز شود، در تشریح این دو موضوع گفت: یکی وضعیت فعلی غزه و شرایط اورژانسی آن است که باید به مردم فلسطین کمک شود و از ماجراجویی‌های رژیم صهیونیستی جلو گیری شود.

لاریجانی ادامه داد: موضوع دیگر مسئله اصلی فلسطین و نحوه حمایت از حقوق ملت فلسطین است که مبنای فکری ایران در این زمینه یک مبنای دموکراتیک است.

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه کنفرانس حمایت از مردم فلسطین به ابتکار مجلس شورای اسلامی از فردا در تهران در حال برگزاری است، هدف از برپایی این کنفرانس چیست؟ گفت: مساله فلسطین یک مساله ذوابعادی است یعنی جنبه عربی اسلامی وانسانی دارد و الان هم ملاحظه می کنید که در بعد منطقه ای و بین المللی نسبت به موضوع فلسطین حساسیت زیادی وجود داردو کنفرانس های مختلف برای بازسازی غزه و حل مسایل سیاسی فلسطین برگزار می شود.

وی با اشاره به برپایی کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین که از چهارشنبه در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می شود گفت: کنفرانس تهران هم با موضوع فلسطین، ماجراجویی های رژیم صهیونیستی برگزار می شود و از درون تحلیل هایی که از سوی صاحب نظران، سران کشورهای اسلامی ، غربی ،امریکای لاتین و برخی از متفکرین دانشگاهی مطرح می شود موضوع فلسطین ،راهکارها و نحوه کمک رسانی به فلسطین با مختصات فعلی مورد بحث قرار  می گیرد.

لاریجانی افزود: کنفرانس حمایت از فلسطین، کنفرانس پر اهمیتی است که در آن به طرح دیدگاه های مختلف و راه های برون رفت از ماجراجویی رژیم صهیونیستی پرداخته خواهد شد.

رئیس کنفرانس بین المللی فلسطین در پاسخ به این سوال که محورهای این کنفرانس چیست؟ و شخصیت های حاضر در این کنفرانس چه کسانی هستند ؟گفت: کنفرانس بین المللی حمایت از مردم فلسطین طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به مدت دو روز در تهران برگزار می شود.

وی افزود: افراد موثر در صحنه فلسطین در این کنفرانس حضور دارند و صحبت خواهند کرد مسولین جمهوری اسلامی ایرا ن و برخی از روسای مجالس کشورهای اسلامی در روز نخست صحبت خواهند کرد و روز دوم هم هیات های پارلمانی مختلف سخن خواهند گفت.

رئیس کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین در پاسخ به این سوال که آیا از مصر هم هیاتی در این کنفرانس شرکت می کند؟ گفت: از همه کشورهای اسلامی برای حضور در این کنفرانس دعوت شده که رئیس پارلمان و یا هیات های پارلمانی شرکت کنند  واز مصر هم گفته اند که یک هیاتی شرکت می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet