هدر موبایل
1387/12/13 11:48:00
سرویس صحن

نماینده نهاوند بر حفظ شان مجلس در تعامل با دولت تاکید کرد

نماینده مردم نهاوند طی یک تذکر آیین نامه‌ای گفت: در تعامل مجلس با دولت، حفظ شأن مجلس شورای اسلامی موضوع مهمی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی سنایی در پایان جلسه علنی روز سه‌شنبه با استناد به بند 11 ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به مطالبی که در برخی از رسانه‌ها در مورد عقب نشینی مجلس در مقابل دولت منتشر شده است، اظهار داشت: این رویکرد که مجلس با دولت باید تعامل داشته باشد رویکرد صحیحی است اما در این تعامل حفظ شأن مجلس هم مهم است.

وی افزود: در حال حاضر سوالات زیادی در مورد بودجه در جامعه ایجاد شده و متاسفانه موضع مجلس در رسانه‌ها بیان نمی‌شود و به همین دلیل اینگونه تلقی شده که مجلس از موضع انفعالی رفتار می‌کند.

محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در این هنگام گفت: انفعال در چه موردی‌؟ سنایی در پاسخ خاطر نشان کرد: الان مسئله به گونه‌ای جا افتاده که هر اتفاقی که رخ می‌دهد، مجلس مقصر آن است لذا ضروری است مجلس اطلاع رسانی دقیقی داشته باشد تا تعاملش با دولت به ضرر خودش تمام نشود.

ابوترابی فرد با وارد ندانستن این تذکر تصریح کرد: انتظار ما از همکاران این است که در سخنان خود شان مجلس را پایین نیاورند.

وی افزود: مجلس بر اساس قانون، لایحه بودجه را از دولت دریافت کرد و در کمیسیون تلفیق نظرات دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در بعضی موارد نظر کمیسیون با نظر دولت همسو بود و در برخی موارد نیز اینگونه نبود.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: در مورد هدفمند کردن یارانه‌ها دولت لایحه‌ای به مجلس داد که کمیسیون تلفیق در این خصوص به سمت نظر همکارانمان در کمیسیون ویژه پیش رفت و دولت هم با نظر کمیسیون ویژه هماهنگ حرکت کرد.

وی ادامه داد: این روند کاملاً در چهارچوب قانون بوده و مطالب روزنامه‌ها نباید از تریبون مجلس به گونه‌ای مطرح گردد که تلقی دیگری از آن شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet