ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1393/03/21 10:35:24
سرویس صحن
با رأی نمایندگان؛

کلیات طرح جامع کاداستر کشور تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح جامع کاداستر کشور را با اکثریت آراء به تصویب رساندند.
کلیات طرح جامع کاداستر کشور تصویب شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح جامع کاداستر کشور را با اکثریت آراء به تصویب رساندند. https://cdn.icana.ir/d/019/59173.jpg کلیات,طرح,جامع,کاداستر,کشور,تصویب,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 21 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح جامع کاداستر کشور این طرح را از 201 نماینده حاضر در جلسه با 151 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع به تصویب رساندند.

هادی قره سید رومیانی در گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی در مورد طرح جامع کاداستر کشور گفت: در فصل اول این طرح درباره معانی واژه هایی چون حدنگار یا کاداستر، حدنگاری یا عملیات کاداستر، نظام جامع اطلاعات املاک و حدنگار، نقشه حدنگاری، سند حدنگار، دستگاه ها، سازمان، منطقه و مرکز داده صحبت شده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در فصل دوم این طرح وظایف سازمان ها و سایر دستگاه ها به طور مشخص تعریف شده و در فصل سوم به حدنگاری و نحوه صدور اسناد حدنگار توجه شده است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد البته در فصل چهارم این طرح به موارد متفرقه ای اشاره شده است که به عنوان نمونه سازمان مکلف است در صورت تقاضا نقشه های حدنگار را در قبال وصول هزینه به مالک یا قائم مقام وی یا دستگاه های اجرایی ذیربط ارائه نماید.

رئیس مجلس نیز در پاسخ به مخالفت یک نماینده درباره این طرح که گفت این طرح بار مالی دارد گفت: بار مالی را می توان از فروش نقشه ها مرتفع کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet