هدر موبایل
1387/12/13 19:53:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک:

ایران نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک بعدازظهر امروز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار علی لاریجانی با ابراز خشنودی از روند توسعه مناسبات فی‌مابین گفت: زمینه‌های فراوانی برای تقویت و تحکیم روابط دوجانبه وجود دارد که باید از آن‌ها در جهت منافع مشترک استفاده کرد.

وی تصریح کرد: با وجود پاره‌ای اختلافات دیدگاه‌های دو کشور در بسیاری از مسائل یکسان است.

لاریجانی مبارزه با تروریسم، مبارزه با قاچاق موادمخدر و تامین امنیت و آرامش در منطقه را از جمله موارد فوق دانست.

وی رشد تروریسم در منطقه، افزایش تولید و قاچاق موادمخدر در افغانستان، بحران عراق و فلسطین را ناشی از رفتارهای غلط قدرت‌های جهانی دانست و خاطر نشان کرد: این رفتارها باعث تشدید بحران در منطقه شده است و باید با نگاه‌های متعادل‌تری به مسائل منطقه خاورمیانه نگریسته شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که در موضوع مبارزه با موادمخدر و مبارزه با تروریسم نگاه‌های ایران و اروپا به یکدیگر نزدیک است، گفت: تحولات اخیر در منطقه نشان می‌دهد باید استراتژی جدیدی در این زمینه اتخاذ کرد.

لاریجانی همچنین با بیان این‌که سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت و ثبات منطقه است به موضوع هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و افزود: ایران نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد، زیرا به اندازه کافی از مولفه‌های قدرت در میان ملت‌های منطقه برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دیدگاه‌های دو کشور در مساله فلسطین متفاوت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران گروه‌های فلسطینی را که برای دفاع از سرزمین‌شان مبارزه می‌کنند تروریست نمی‌داند.

رییس مجلس شورای اسلامی برگزاری انتخابات آزاد با حضور همه آحاد ملت فلسطین را تنها راه‌حل بحران فلسطین دانست و تصریح کرد: تجربه شصت سال اخیر نشان می‌دهد توسل به زور تنها بحران را در منطقه تشدید می‌کند.

وی تاسیس رژیم صهیونیستی را ناشی از زد و بندهای قدرت‌های جهانی عنوان کرد.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک نیز در این دیدار با بیان اینکه مذاکرات و گفتگوهایش با مسئولین ایرانی در یک فضای بسیار گرم و دوستانه بود افزود: دو کشور نقاط اشتراک بسیاری در زمینه مسایل منطقه دارند و با گفتگوها و رایزنی‌های بیشتر می‌توان به همکاری مشترک دست یافت.

"لیله لوندبک" با بیان اینکه دیدگاه‌های دو کشور در زمینه مبارزه با موادمخدر و مقابله تروریسم یکسان است، تصریح کرد: باید به طور مشترک تلاش کنیم تا به راه‌حلی برای این مسائل دست یابیم.

وی با اشاره به اهمیت پارلمان‌ها در توسعه و گسترش روابط دو کشور گفت: تقویت گفتگوهای پارلمانی فی‌مابین می‌تواند زمینه همکاری مشترک را فراهم کند.

وی تصریح کرد: دانمارک علاقمند به تداوم گفتگو و رایزنی با تهران در زمینه موضوعات مشترک و مورد علاقه طرفین است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet