هدر موبایل
1393/04/01 10:26:35
سرویس صحن
برای تامین نظر شورای نگهبان

طرح بیمه بیکاری اصلاح شد/ بیکاران متقاضی کار در اولویت استفاده از مزایای بیمه بیکاری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار را اصلاح کردند.
طرح بیمه بیکاری اصلاح شد/ بیکاران متقاضی کار در اولویت استفاده از مزایای بیمه بیکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار را اصلاح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/45896.jpg طرح,بیمه,بیکاری,اصلاح,شد/,بیکاران,متقاضی,کار,در,اولویت,استفاده,از,مزایای,بیمه,بیکاری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه یکم تیرماه) مجلس شورای اسلامی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار اعاده شده از سوی شورای نگهبان را اصلاح کردند.

نمایندگان در ابتدا ماده 2 آن را با 140  رای موافق، 14 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر در صحن حذف کردند.

بر اساس ماده 2 این طرح، بیکار مشمول بیمه بیکاری بیمه‌شده‌ای است که رابطه کاری وی با کارفرما بدون میل و اراده قطع شده و خود متقاضی کار است.

همچنین در ادامه نمایندگان با حذف تبصره 3 ماده 26 طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار با 117 رای موافق، 7 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر در صحن نیز موافقت کردند.

در ادامه بررسی این طرح، ماده 32 و تبصره 1 این ماده اصلاح و تبصره 2 آن حذف شد.

ماده 32 اصلاحی بدین شرح است:

منابع مورد نیاز اجرای این قانون با پیش‌بینی در قوانین بودجه از محل 50 درصد درآمدهای موضوع ماده 7 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب 15 دی 1388 تامین می‌شود. همچنین 90 درصد درآمد حاصل از دریافت خسارات و جریمه‌های ناشی از اشتغال اتباع خارجی بدون مجوز و کودکان و نوجوانان کمتر از 15 سال و کمک‌های مردمی و سازمان‌های حمایتی داخلی و خارجی مانند بانک جهانی برای این منظور اختصاص می‌یابد.

براساس تبصره این ماده نیز دولت مکلف است ترتیبی اتخاذ نماید که در سال 93 به تناسب منابع پیش‌بینی شده بیکاران متقاضی کار در کشور براساس اولویت‌های زیر از بالاترین امتیاز تحت پوشش قرار گیرند و به تدریج در صورت پیش‌بینی در قوانین بودجه سال‌های بعد با اجرای مقررات این قانون به کلیه افراد واجد شرایط تعمیم یابد. پرداخت کمک هزینه بیکاری با در نظر گرفتن اولویت‌ها آغاز می‌شود و سپس به سایر بیکاران متقاضی کار تسری می‌یابد.

 

شایان ذکر است این اصلاح با 145 رای موافق، 2 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در مجلس صورت گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet