خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/04/01 11:06:07
سرویس صحن
رستمیان در نطق میان دستور:

وقت نمایندگان باید به مقوله نظارت معطوف شود/انتصاب سفارشی افراد بسیار غلط است

نماینده مردم دامغان در مجلس، با بیان اینکه تمام وقت نمایندگان باید به مقوله نظارت معطوف شود، گفت: انتصاب سفارشی افراد بسیار غلط است، از این‌رو انتخاب مدیران براساس شایستگی باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وقت نمایندگان باید به مقوله نظارت معطوف شود/انتصاب سفارشی افراد بسیار غلط است نماینده مردم دامغان در مجلس، با بیان اینکه تمام وقت نمایندگان باید به مقوله نظارت معطوف شود، گفت: انتصاب سفارشی افراد بسیار غلط است، از این‌رو انتخاب مدیران براساس شایستگی باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42862.jpg وقت,نمایندگان,باید,به,مقوله,نظارت,معطوف,شود/انتصاب,سفارشی,افراد,بسیار,غلط,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عبدالرحمان رستمیان در نشست علنی امروز یکشنبه 1 تیر مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت شهید چمران و تبریک به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: امروز در محضر خانواده شهدای ملی و شاخص استان سمنان هستیم و امروز هم در باغ موزه دفاع مقدس مراسمی برای تجلیل از آنها برگزار می‌شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشره به وصیت شهید چمران، گفت: در وصیت این شهید بزرگوار آمده است "ای خدای بزرگ، تو بر ما رحمت کردی این انقلاب را پیروز و به ما سپردی، اکنون از تو می‌خواهیم که ما را شایسته یک چنین رسالت بزرگی کنی، نور ایمان خود را بر دل های ما بتابی، خودخواهی و مصلحت طلبی را از ما بزدایی و ما را آماده استقبال امام عصر کنی".

وی با اعلام اسامی تعدادی از شهدای پرافتخار استان سمنان گفت: باید هر جا یاد و نام شهدا زینت بخش هر محفل و مجلس باشد و امیدوارم با تجدید پیمان با اهداف این شهدای بزرگوار راه پرافتخار آنها را دنبال کنیم همچنین در اینجا باید موفقیت غرور آفرین تیم ملی فوتبال و والیبال را تبریک عرض کنم زیرا نمایش غیرت و توانمندی های ورزشکاران ایرانی در عرصه های بین المللی بیانگر سلامت بخشی و روحیه آفرینی مردم کشور بود که ضرورت دارد در شرایط کنونی با شناسایی استعدادهای بی نظیر و روحیه خود باوری موفقیت های بیشتری برای کشور کسب شود.

وی با اشاره به اقدامات تروریستی گروهک داعش در عراق تصریح کرد: این گروه تروریستی همانند منافقین در عملیات مرصاد عمل کرد و اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر نابودی عراق را دنبال کرد. این درحالی است که شاید این گروه به جای مردم عراق باید به جایی حمله می‌کرد که آنها را پرورش دادند.

رستمیان بر لزوم توجه بر اولویت های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: قطعا باید به ظرفیت های منابع طبیعی در کشور مانند حوزه انرژی، معادن، گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و نیروی انسانی توجه شود و باید با فن آوری های پیشرفته در کشور ثروت آفرینی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه آمایش سرزمینی در شرایط کنونی بسیار با اهمیت است گفت: هم اکنون امکاناتی در کشور وجود دارد که در صورت مدیریت می‌توان از آنها به خوبی استفاده کرد به طور مثال استان سمنان دارای معادن زغال سنگ است که این معادن در کشور دارای جایگاه سوم هستند اما با وجود این ظرفیت مواد اولیه این معادن برای فراوری به صدها کیلومتر دورتر فرستاده می شود.

وی ادامه داد: همچنین پسته استان دامغان در دنیا بهترین برند و محصول را دارد اما مراحل بعدی صنعتی در این رابطه وجود ندارد که قطعا در این حوزه باید سرمایه گذاری هایی صورت گیرد تا مهاجرت داخلی در منطقه کاهش یابد.

وی با اشاره به ظرفیت های کشور و استان سمنان در حوزه منابع گردشگری و تاریخی به ویژه منطقه تپه حصار و تاریکخانه گفت: قطعا این مناطق متعلق مردم، کشور و دنیا است که به طور حتم باید با مدیریت از این ظرفیت ها استفاده کرد.

رستمیان با تاکید بر ظرفیت جاده های ترانزیتی کشور بر اقتصاد منطقه یادآور شد: باید اصلاحاتی برای کاهش خطرات جاده ای انجام شود از طرفی دیگر کشور ایران در منطقه حادثه خیز قرار دارد که باید با مدیریت زمینه کاهش خسارت ها صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در مجلس و مرکز پژوهش ها باید به مقوله پژوهش بیشتر توجه شود یادآور شد: این سوال پیش میآید که چرا قوانین بالادستی در کشور اجرا نمی شود که قطعا این موضوع به علت نبود نظارت و امور پژوهشی است از این رو اگر برنامه پنجم توسعه به صورت مناسبی پیاده شود به طور حتم مشکلات کشور حل می شود.اما در گام نخست باید علل عدم توفیق به این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس با اعلام این که وقت نمایندگان باید به مقوله نظارت معطوف شود افزود: در صورت تحقق این موضوع قطعا اسناد و قوانین بالادستی محقق و اجرایی می‌شود همچنین انتخاب مدیران براساس شایستگی باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد از این رو انتصاب سفارشی افراد بسیار غلط بوده و انتصابات باید براساس شایستگی فنی و ارزشی صورت گیرد. از طرفی دیگر استخدام چارچوب فراخوان دارد و همه افراد واجد شرایط باید در آن مشارکت و بهترین افراد جذب شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر لزوم تحقق عدالت سرمایه گذاری و عدالت عمومی تاکید کرد و گفت: هم اکنون شاهد هستیم که برخی نمایندگان برای دریافت سهمیه به بانکها مراجعه می‌کنند این درحالی است که این موضوعات جزو وظایف مدیران بانکها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet