خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/04/01 13:06:35
سرویس صحن
سالک در نطق میان دستور:

به روزه خواران تذکر داده شود /دانشگاهها جولانگاه سیاسی نشود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: خواستار توسعه تذکر به روزه خواران و تذکر در خصوص حجاب و عفاف هستیم.
به روزه خواران تذکر داده شود /دانشگاهها جولانگاه سیاسی نشود رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: خواستار توسعه تذکر به روزه خواران و تذکر در خصوص حجاب و عفاف هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44054.jpg به,روزه,خواران,تذکر,داده,شود,/دانشگاهها,جولانگاه,سیاسی,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت احمد سالک کاشانی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز( یکشنبه 1 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت شهدای هفتم تیر گفت: از وزیر ورزش و جوانان به علت کسب موفقیت های دو تیم والیبال و فوتبال تشکر و قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ستمگران و دشمنان اسلام با تمام امکانات و قدرت با استفاده از ابزار روز اراده کردند که نور خدا یعنی نور قرآن، نور عترت قرآن، نورانیت محور حاکمیت دینی را در هدایت جامعه بشری همانند پیامبر و ائمه خدا (ع) در قرن حاضر را خاموش کنند و در  اندیشه های بلند حضرت امام (ره) و امروز نورانیت کمال و تدبیر رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه  ای را خاموش  کند و در مقابل استدلال منطقی و بینه های غربی و دین حق با جریان سازی و انحراف در مسیر جنگ نرم همانند فتنه 88 اسلام را وارونه جلوه دهند.

این نماینده در مجلس نهم گفت: اما اراده خداوند بر آن است که با رشد آگاهی و بصیرت و تفکر جامعه و مردم شریف با تدبیر و مدیریت رهبری و پشتیبانی مردم نورش را کامل و تمام می‌کند.

سالک عنوان کرد: در حالیکه کفار در راس آنها سلطه  و استکبار آمریکا ، صهیونیسم ناراحت شدند که هم اکنون شاهد عکس العمل عاجزانه آنها به خاطر گسترش سریع اسلام ناب محمدی با محوریت ولایت در جهان و منتظر دولت امام زمان (عج) هستیم.

وی افزود:عملیات مزدورانه استکبار آمریکا و صهیونیسم با  کمک عربستان ، قطر ، ترکیه علیه شیعیان و اهل سنت و مسلمانان در عراق، سوریه وبحرین را محکوم می‌کنم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریان خونخوار، جنایتکار و دور از اسلام داعش تکفیری که انتقام شکست در سوریه را در عراق می خواهند بگیرند با فتوا و حضور آیات عظام و علمای اهل تسنن و بسیج مردمی عراق را ، گورستانی از عناصر آمریکایی خواهد کرد.

وی با اشاره به دیدار نیروهای فوتبال ایران و آرژانتین در رقابت های جام 2014 برزیل گفت: قدرت فوتبال دیشب حامل پیام مهمی بود و آن عبارت از این بود که مردم با شادیشان نشان دادند که از کار خوب و قوی قدرشناسی می کنند و الزاما نتایج بالا را نمی‌خواهند، پس باید در خدمت حل معضلات مردم کار کرد.

سالک گفت: در جریان مباحث این روزها پیرامون بحث فیلترینک باید عرض کنم اولا نباید در میدانی که لابی صهیونیسم ساخته است بازی کرد ثانیا ما با افراط و تفریط آن مخالف هستیم ثالثا باید از  ابزار رشد تکنولوژی به نفع اسلام و انقلاب بهره کافی برد و برای جهانیان استفاده کرد، ما با اینترنت و شبکه های اجتماعی عملا مخالف نیستیم بلکه با شبکه های صهیونیستی مخالف هستیم .

وی ادامه داد: مسئولین طبق ضوابط قانونی برای برون رفت از مسائل معیشتی مردم کار کنند و مردم قدر شناس هستند و در اقتصادی و سیاسی از لیبرالیسم فرهنگی پرهیز کنند.

سالک گفت:همایشی در 3 خرداد به منظور رفع دغدغه مقام معظم رهبری در قم با حضور علما ، طلاب و برخی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مجلس خبرنگان رهبری در مدرسه مبارکه فیضه قم برگزار شد.

وی ادامه داد: متاسفانه با موضع گیری مقام عالی استان قم مورد بهره برداری شبکه های معاند نظام اسلامی قرار گرفت و او با مدیران انقلابی که در این همایش شرکت کردند برخورد کرده است و بعضی از آنان از جمله شهردار قم را تحت فشار قرار داده است.

سالک بیان کرد: بنابراین به وزیر کشور تذکر می‌دهم حداقل به ظاهر هم که شده شعار دولت مبنی بر آزادی بیان را رعایت  و به استاندار قم تذکر لازم را ارائه کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: به رئیس جمهور پیشنهاد می‌کنم برای یک بار جلسه ای با حضور وزار ، مدیران و کارشناسان ذیربط پیرامون تامین بودجه صندوق بازنشستگان تشکیل و نگرانی و ناراحتی خانواده های بازنشستگان فولاد ذوب آهن زحمت کش و آبرومند را خاتمه د هم.

وی با اشاره به تجمع بازنشستگان فولاد کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: همین الان در مقابل مجلس شورای اسلامی آنها تجمع کرده و نگران پرداخت حقوق و معقوات خود هستند که امیدوارم که رئیس جمهور در دل آنها امید ایجاد کند.

سالک با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به این ماه مردم عزیز و به ویژه به دستگاههای ذیربط توصیه رعایت و تذکر امر به معروف و نهی از منکر و عدم روزه خواری و رعایت حجاب و عفاف را دارم که در غیر این صورت دستگاههای حاکمیتی برخورد قانونی خواهند کرد ضمنا دولت مردان از سفره های رنگین در ماه مبارک رمضان امتناع کنند و به فکر کسانی که امورات زندگی خود را به سختی می‌گذرانند باشند. همچنین در این ماه مبارک از حاشیه هایی که به وحدت جامعه لطمه می زند پرهیز کنید و به تقویت زیرساخت های فرهنگی هدایت و عملی کنند.

این نماینده در مجلس نهم گفت: از رئیس جمهور و دولت تقاضا میکنم با توجه به سال فرهنگ و دغدغه های مقام معظم رهبری در بودجه فرهنگی در لایحه سال 94 اقدام جدی کند و نمایندگان اگر به فرهنگ دینی توجه نکنند اقتصاد و صنعت از دست خواهد رفت.

وی با اشاره به آلودگی هوا در کشور گفت: باید عرض کنم در اصفهان نرخ رشد بیماری ام اس و سرطان نسبت به نرخ رشد کشور بیشتر است و آلودگی هوا تا سه نسل آینده اثرات مخرب دارد و دولت برای جبران آن اقدام جدی کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئله انتقال آب به فلات مرکزی بی تردید باید با کار کارشناسی دقیق و توجه به کار کارشناسی دوازده سال پیرامون تونل بهشت صورت پذیرد و به نامه یک جانبه وزیر نیرو اعتراض د اریم

و ی در پایان  تاکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه کند که دانشگاهها جولانگاه سیاسی نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet