خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/04/04 11:47:49
سرویس صحن
برومندی در نطق میان دستور:

طرح تقسیم کشور به 5 قطب متوقف شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در تذکری به وزیر کشور گفت: تقسیم کشور به ۵ قطب بدون در نظر گرفت صلاح کشور و نادیده گرفته شدن استان فارس در این تقسیم بندی موجی از نگرانی ها را ایجاد کرده است که اگر اصلاح نشود با واکنش شدید نماینگان این استان روبرو خواهد شد.
طرح تقسیم کشور به 5 قطب متوقف شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در تذکری به وزیر کشور گفت: تقسیم کشور به 5 قطب بدون در نظر گرفت صلاح کشور و نادیده گرفته شدن استان فارس در این تقسیم بندی موجی از نگرانی ها را ایجاد کرده است که اگر اصلاح نشود با واکنش شدید نماینگان این استان روبرو خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51934.jpg طرح,تقسیم,کشور,به,5,قطب,متوقف,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی برومندی  در جلسه علنی روز چهارشنبه 4 تیرماه در نطق میان دستور خود در تذکری به وزیر کشور گفت: آقای وزیر تقسیم کشور به 5 قطب بدون در نظر داشتن مصالح کشور و نادیده گرفته شدن استان فارس موجی از نگرانی و نارضایتی ها را در استان پهناور فارس بوجود آورده است که  در صورت اصرار وزارت کشور با این موضوع با واکنش شدشد  نمایندگان استان فارس  مواجه خواهند بود.

 شرح کامل نطق برومندی نماینده مرودشت، ارسنجان در مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

با درود به ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و با درود به روح پرفتوح و ملکوتی حضرت امام راحل عظیم الشان و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

عرض سلام، ادب و احترام دارم به محضر شریف ملت بزرگ ایران اسلامی، نمایندگان عزیز مردم در مجلس شورای اسلامی و با عرض سلام به مردم عزیز و شریف حوزه انتخابیه ام شهرستان های مرودشت، ارسنجان ، پاسارگاد.

پیشاپیش حلول ماه پرخیر و برکت رمضان را به  ملت عزیز ایران تبریک عرض نمود و در این حرکت کوتاه مطالبی را عرض می‌نمایم و شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران ایشان را تسلیت می‌گویم و هفته قوه قضائیه را تبریک می‌گویم که باعث افتخار و غرورمان شدند انشاءالله دعا کنیم امشب تیم ملی فوتبال کشورمان پیروز میدان باشد.

با توجه به شرایط حاکم بر منطقه خاورمیانه و وضعیت عراق باید گفت امروز بر همگان اثبات  شده که تنها کشوری که به دنبال ثبات منطقه در است جمهوری اسلامی ایران است و آمریکا بازی خطرناکی را در منطقه آغاز کرده است که طعم تلخ آن را خواهد چشید، مدعیان دموکراسی از گروهی افراطی و تکفیری حمایت می‌کنند که ننگین ترین فجایع و جنایت بشری را مرتکب می شوند.

آمریکا بداند مردم سوریه و عراق اجازه نخواهند داد نقشه های شوم استکبار و صهیونیست ها در کشورشان عملی شود و انتخاب آقای بشار اسد مشت محکمی بر دهان شما بود مگر نمیگفتید مردم سوریه علیه حاکمیت قیام کرده اند و حاکمیت سوریه را قبول ندارند، مگر نمی‌گفتید آقای بشار اسد مردم سوریه را به خاک و خون کشیده است، امروزه بر همه ثابت شد که کسانی که مردم را به خاک و خون کشیدند و سر مردم را از تن جدا می‌کردند تروریست های تکفیری اجاره ای شما بودند، اگر مردم سوریه علیه حاکمیت خود بودند پس چگونه بالای ده میلیون رای به رئیس جمهور قانونی خود دادند.

آمریکا می‌خواهد شکست خفت بار خود را در عراق جبران نماید و داعش تروریست های اجاره ای را به عراق منتقل کرده اید که با هوشیاری ملت عراق، وحدت شیعه و سنی و همه اقوام و با هدایت مراجع معظم تقلید و  علمای بزرگ اسلام این نقشه شوم استکبار راه به جایی نخواهد برد.

اما در مسائل داخلی حوزه انتخابیه ام مطلبی را عرض می‌نمایم امروز اشتغال و بیکاری مهمترین مشکل مردم است لذا دولت محترم درخواست رسیدگی ویژه دارم.

اولین تذکر اینجانب به وزیر محترم کشور است آقای وزیر تقسیم کشور به پنج قطب بدون در نظر گرفتن مصالح کشور و اینکه استان فارس سومین حرم اهل بیت در این تقسیم بندی دیده نشده است موجی از نگرانی و نارضایتی را در استان پهناور و شهیدپرور فارس ایجاد نموده است گرچه روز گذشته ریاست محترم مجلس در جلسه علنی این موضوع را از طرف شما منتفی اعلام کرد باید عرض کنم در صورت اصرار وزارت کشور این موضوع با واکنش جدی و قانونی نمایندگان فارس مواجه خواهد بود.

همچنین از وزیر محترم کشور درخواست، ارتقا یک فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه، ارتقا روستاهای فاروق، کناره زنگی آباد –فتح آباد و سیوند به شهر دارم.

تذکر بعدی به بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

امروز پدران و مادران معظم شهدا در دوران کهولت به سر می‌برند و نیازمند پرستاری و رسیدگی ویژه می‌باشند، متاسفانه حق پرستاری به این عزیزان تعلق نمیگیرد و در حد محدود میباشد، لذا درخواست رسیدگی فوری و عاجل دارم تا به این عزیزان و سرمایه های انقلاب اسلامی و چشم و چراغ ملت توجه ویژه شود.

تذکر بعدی به وزیر محترم راه و شهرسازی است، جناب وزیر متاسفانه از تعداد پروازهای روزانه شیراز به شدت کم شده است و به طور مثال روزانه چند پرواز شرکت ماهان به یک پرواز و چند پرواز شرکت آسمان نیز حذف شده است و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد شده ، منتظر دستور هیات دولت هستیم.

تکمیل محور مرودشت –درودزن که در سال گذشته چهل کشته و در سه ماهه اول سال جاری حدود 10 کشته داشته است را تسریع نماید.

تسریع در احداث محور پاسارگاد، ارسنجان، خرامه که از نیازهای اسامی مردم منطقه می باشد مورد استدعاست.

تکمیل و تحویل مسکن مهر شهرهای مرودشت، سعادت شهر از درخواست های جدی مردم است

از وزیر محترم راه و شهرسازی، رئیس محترم سازمان ملی زمین و مسکن جناب دکتر پژمان به دلیل تعیین تکلیف در صدور اسناد پلاک 101 مرودشت بعد از 40 سال سردرگمی مردم تشکر می‌کنم.

تسریع در شروع و احداث ایستگاه راه‌آهن مرودشت و دوخطه نمودن راه‌آهن مرودشت، تخت جمشید از درخواست‌های فوری مردم است و با توجه به پیگیری‌های مکرر اینجانب و برگزاری بیش از 20 جلسه و دستور ویژه وزیر محترم درخواست آغاز عملیات اجرایی را دارم.

درخواست بعدی اینجانب از دولت محترم و به ویژه وزارت آموزش و پرورش و مجلس محترم است که به نقش و جایگاه معلمان عزیز باید توجه نمود زیرا توسعه کشور با توسعه نیروی انسانی آغاز می‌شود. باید به فوریت اقدام عملی در جهت ارتقا به شأن و منزلت معلمان در دستور کار قرار گیرد. طرح رتبه‌بندی معلمان یکی از راهکارهای علمی برای احقاق حقوق این قشر عزیز است، امروز نباید معلمان عزیز ما مشکل معیشت داشته باشند. واقعاً حقوق یک معلم را با هزینه‌های امروز مورد ارزیابی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که با چه مشکلاتی مواجهند. امروز برخی از این عزیزان در تامین هزینه‌های زندگی خود و فرزندانشان با مشکل جدی مواجه هستند.

از رئیس جمهوری محترم درخواست می‌نمایم همانگونه که در جلسه حضوری هم به محضرتان عرض نمودم باید به تخت جمشید و پاسارگاد به‌عنوان فاخرترین آثار باستانی و تمدن کشور توجه شود، امروز ورود هر گردشگر به کشور 8 شغل ایجاد می‌کند چرا به وضعیت تخت جمشید و پاسارگاد و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای آثاری که سالانه چند میلیون گردشگر داخلی و خارجی را پذیرا می‌باشد، توجهی نمی‌شود، درخاست اینجانب انی است که کمیته‌ای در دولت محترم ویژه این کار تشکیل شود و به این آثار جهانی توجه و تصمیم‌گیری لازم صورت پذیرد.

چرا ردیفی در بودجه کل کشور برای این آثار جهانی نیجاد نمی‌شود تا موجب حفظ و نگهداری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای مجموعه پارسه پاسارگاد شود.

تذکر بعدی اینجانب به وزارت محترم نیرو است.

متاسفانه شهرها و روستاهای استان فارس با مشکل جدی کم‌آبی مواجه است.

بیش از 500 روستای استان فارس آبرسانی سیار می‌شود و تا پایان تابستان وضعیت بسیار وخیم‌تر خواهد شد. انتظار تخصیص اعتبار و توجه ویژه دارم. آبرسانی به روستاهای شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد و اجرای طرح فاضلاب مرودشت، ارسنجان و سیدان ضرورت جدی دارد، انتظار رسیدگی فوری دارم.

از وزیر محترم نیرو و مدیرعامل شرکت توانیز به دلیل تکمیل پروژه پست برق شهدای ابرج بخش درودزن تشکر می‌کنم.

از وزارت محترم بهداشت و درمان و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به دلیل تخصیص اعتبار بیمارستان 160 تختخوابی مرودشت و 64 تختخوابی ارسنجان تشکر می‌کنم و درخواست تسریع در عملیات اجرایی پروژه را دارم و ارتقای بیمارستان مرودشت به گروه ب یا ج مورد استدعاست.

تذکر بعدی اینجانب به وزارت صنعت، معدن و تجارت است. کارخانه صنعتی آزمایش که مهمترین کارخانه صنعتی کشور در تولید یخچال و لوازم خانگی بود سال‌هاست تعطیل است، بیش از 40 جلسه اینجانب با وزیر محترم و معاونین ایشان داشته‌ام، تا کارخانه آزمایش که 2500 کارگر داشت و روزانه 2000 یخچال تولید می‌کرد مجدداً فعال شود، آقای وزیر لطفا هیاتی حمایتی دولت را تشکیل دهید و آزمایش را رها نکنید و به قولتان عمل نمایید.

اعطای بیمه کارگران ساختمانی به کارگران و اجرای استفساریه مجلس شورای اسلامی در مورد اعمال 7300 روز به‌عنوان مأخذ مشاغل سخت و زیان‌آور توسط سازمان تامین اجتماعی و تا حل مشکل این عزیزترین و شریف‌ترین انسان‌ها که در مشاغل سخت و زیان‌آور شاغلند مورد استدعای اینجانب و فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی است.

تذکر بعدی من به دولت محترم و وزیر جهاد کشاورزی است چرا خشکسالی استان فارس این زلزله خاموش را جدی نمی‌گیرید و خشکسالی فارس را اعلام نمی‌کنید.

وقتی در استان سیل می‌آمد همه اعضای دولت به آنجا سفر می‌کنند و اعتبار تخصیص می‌دهید، زیرا مردم معیشت و زندگی‌شان به خطر افتاده است. آیا سیل با خشکسالی که هر دو ویرانگر است با هم فرق دارد. کشاورزان فارس محتاج نان شب هستند کسانی که نام مملکت را تامین می‌کردند.

آقای وزیر جهاد کشاورزی به هر بخشی از تولیدکنندگان مراجعه می‌کنیم گریه می‌کنند، امروز دامداران و تولیدکنندگان شیر و گوشت و پروتئین می‌نالند.

تولیدکنندگان گوجه‌فرنگی، هندوانه و صیفی‌جات می‌نالند از تولید حمایت نمی‌شود. قیمت محصولات منصفانه نیست و پاسخگوی هزینه‌های کشاورزان نیست. قیمت گندم پاسخگوی هزینه‌های آن نیست و همین عدم توجه به تولید داخلی موجب واردات گندم شده است.

جناب وزیر محترم نفت و جناب وزیر جهاد کشاورزی

کشاورزان برای تهیه چند لیتر سوخت تا بتوانند غذای مردم را تامین نمایند در رنج و عذاب هستند اگر هر فردی چند دستگاه اتومبیل داشته باشد می‌تواند چند کارت سوخت داشته باشد و بنزین یارانه و آزاد استفاده نماید چرا کشاورزان که غذای مردم را تامین می‌نمایند از داشتن یک کارت سوخت محروم هستند.

دولت و مجلس محترم باید این مشکل را حل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet