ولادت حضرت امام رضا (ع)
1387/12/14 11:54:00
سرویس بین الملل
کنفرانس حمایت از فلسطین -5

احمدی‌نژاد: رژیم صهیونیستی شأنی جز اشغال و نقض حقوق بشر ندارد

رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی شأنی جز اشغال و نقض حقوق بشر ندارد، تصریح کرد: اصولا فلسفه وجودی او چیزی جز ایجاد فساد، تفرقه ، تباهی و تهدید نیست

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمود احمدی‌نژاد" در کنفرانی "حمایت از فلسطین، مظهر مقاومت، غزه قربانی جنایت" خاطرنشان کرد: غصه فلسطین نه تنها رنج 60 ساله مردم این دیار و ملتهای منطقه بلکه زخم عمیق و کهنه ای بر پیکر بشریت امروز است .

وی افزود:بر همگان آشکار شده است که رژیم اشغالگر صهیونیستی برآمده از چند دروغ بزرگ است که با طراحی دولتهای استعماری و استکباری و برای سلطه نه فقط بر منطقه اسلامی، بلکه بر کل جهان، ساخته و پرداخته شده است.

رییس جمهور اظهار داشت: در دوران ضعف و غفلت ملتها، جبهه آدمکشان و چپاولگران حرفه‌ای که حدود دویست سال سلطه بر جهان و کشتار حدود یکصد میلیون نفر در دو جنگ جهانی نیز روح پلید آنان را آرام نکرد، با طراحی قبلی و گام به گام، بزرگترین فریب و زشت ترین جنایات تاریخ را پایه گذاری کردند.

احمدی‌نژاد داستان هولوکاست، ملت بی وطن و وطن بی ملت، دین نمایی صهیونیسم و مظلوم نمایی آنان را، دروغ های بزرگ عصر ما و مقدمه جنایات و اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی دانست.

رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه دهها سال آوارگی بیش از پنج میلیون نفر از یک ملت ، هزاران کشته و زخمی ، چندین جنگ خانمان سوز، اشغال سرزمین دیگران ، هزاران ترور ،فجایع دیریاسین ، جنین ، صبرا و شتیلا، قانا و آخرین آن غزه مظلوم و بیش از شصت سال تحمیل ، تحقیر و تهدید ملتها، را به عنوان تنها بخشی از ماموریت رژیم نامشروع و جعلی صهیونیستی عنوان کرد و یادآور شد: امروز روشن شده است که تحمیل این رژیم نه برای حمایت از قوم یهود و تسکین آلام جنگ‌های اول و دوم بلکه نتیجه تفاهمات و طراحی برخی از قدرتهای برآمده از جنگ دوم جهانی است و ماموریت این رژیم تهدید دائمی، جلوگیری از پیشرفت ملتها و بستر سازی تسلط همان قدرتها بر منطقه و جهان، ایجاد تفرقه و تدارک بازار فروش سلاحهای غربی و غارت منابع مردم مظلوم و حتی تسلط بر مردم اروپا و آمریکا است.

احمدی نژاد همچنین رژیم صهیونیستی را در واقع شمشیر زهرآلود و نیرنگ شبکه صهیونیستم جهانی و قدرتهای استکباری در منطقه ما و در کل جهان توصیف کرد و افزود: به بهانه حفظ امنیت این رژیم، باید پیشرفت ملتها متوقف و کشورهای بزرگ و مستقل تکه تکه شوند و مدیران متعهد به منافع ملی مانند رئیس جمهور محترم سودان تحت فشار قرار گیرند تا مبادا ملتی یارای ایستادگی در برابر آنان را داشته باشد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: اینک به فضل الهی مناسبات ظالمانه برآمده از جنگ دوم جهانی و دوران امپراطوری های مستکبر و زورگویی و تحمیل به پایان رسیده است و استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند.

احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه مسئله رژیم صهیونیستی نه یک مسئله (عربی- صهیونیستی) یا (یهودی - اسلامی) یا مسئله‌ای خاورمیانه‌ای است، تاکید کرد: بلکه اصل تاسیس و تداوم این رژیم توهین به فهم و کرامت و شخصیت بشر امروزی است و همه انسان‌های منصف وجود این رژیم را در نقطه مقابل حقوق انسانی خود می دانند.

وی افزود: صهیونیسم نه یک دین بلکه اندیشه و راه و رسمی با مقاصد شیطانی است. صهیونیست‌ها اصولا نه یهودی‌، نه مسیحی و نه دیندارند. آنها فاقد هر نوع فرهنگ و خصلت انسانی اند‌.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: جبهه صهیونیستی یک حزب با حداکثر دو هزار نفر کادر و چند هزار نفر کارگزار است که در مراکز مالی و سیاسی و رسانه ای و بخشهایی از دولتهای اروپا و امریکا مسلط شده است.

وی از اینکه که هنوز برخی باور نکرده‌اند که رژیم صهیونیستی شأنی جز اشغال و نقض حقوق بشر ندارد و اصولا فلسفه وجودی او چیزی جز ایجاد فساد، تفرقه ، تباهی و تهدید نیست و به همین دلیل جنایات و تجاوزات او ادامه یافته است، اظهار تاسف کرد.

محمود احمدی‌نژاد در ادامه راه حل مسئله صهیونیسم و رژیم بی هویت اشغالگر قدس را احترام به حقوق پایه مردم فلسطین در تعیین سرنوشت دانست و تصریح کرد: همه فلسطینیان اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی در هر کجا که هستند در یک رفراندوم آزاد نوع حکومت خود را تعیین نمایند و دولت دلخواه خود را در تمام سرزمین فلسطین مستقر کنند.

وی تداوم رژیم صهیونیستی حتی در یک وجب از سرزمین فلسطین بدلیل ماهیت آن رژیم، به معنی دوام جنایت، اشغالگری، تهدید و توهین به ملتها دانست.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: ضامن استیفای حقوق ملت فلسطین و وادار کردن صهیونیسم جهانی و حامیانش به قبول انتخابات آزاد، مقاومت مشروع و مردمی ملت فلسطین است . همان که توانست در دو انتفاضه و در حماسه غزه، دیو سرکش و ماشین جنگی صهیونیست های بی عاطفه را مهار کند.

وی افزود: امروز باید با تشکیل جبهه جهانی ضد صهیونیسم کار حمایت از مردم غزه و فلسطین از یک سو و پیگرد و مجازات عناصر جنایتکار صهیونیست را به جِد دنبال نماییم تا با نجات فلسطین و برپایی حکومت مردمی، جهان برای همیشه از شر نژادپرستی و دروغ و اشغالگری رهایی یابد.

وی ادامه داد: باید تلاش نماییم شورای امنیت سازمان ملل از سلطه یک سویه برخی از حامیان صهیونیسم خارج و در خدمت منافع و امنیت واقعی ملت‌ها و جهان قرار گیرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری اینکه بسیاری از مردم اروپا و امریکا از حاکمیت صهیونیست‌ها بر سرنوشت خود و از تحقیر خود ناراضی و از رفتار صهیونیست‌ها بیزارند، گفت: لیکن تحت فشار سیاسی و کیفری ناعادلانه‌ای بخشهایی از دولت های خود محصور شده اند.

وی افزود: وقت آن است آنان سکوت را بشکنند، حُرّیت و آزادگی خود را آشکار کنند و اجازه ندهند منافع و حیثیت آنان بیش از این لگدمال عناصر بی فرهنگ و بی هویت بشود.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: دولتها و قدرتهایی که خود واضع و حامی این رژیم جعلی بوده‌اند نمی‌توانند نقش میانجی ایفا کنند و تجربه هم نشان داده است که طراحی‌های آنان همواره به نفع صهیونیست‌ها و در جهت نجات آنان بوده است.

وی ادامه داد: توصیه اینجانب به آنان این است که بیش از این خود و ملت خود را تحقیر و اسیر صهیونیست ها نکنند. به راه درست و به مسیر عدالت برگردند که این به نفع آنان است. اگر دنبال تغییر واقعی هستند این یک اقدام سازنده و منشاء صلح و امنیت حقیقی خواهد بود.

رییس جمهور گفت: تجربه نشان داده است که برای اصلاح اساسی و پایدار وضعیت جهان و برپایی زندگی سعادتمند و سرشار از عشق و محبت و صلح واقعی باید قوانین کامل و اصیل و صالحان خود ساخته بر امور جهان حاکم شوند تا استعدادهای الهی بشر شکوفا و لذت زندگی حقیقی درکام تشنگان چکانده شود.

وی افزود: به لطف الهی جامعه بشری در حال تحول به معنویت و خداپرستی و مطالبه عدالت و صلح حقیقی است. این همان وعده الهی است که با ظهور موعود اُمَم و مصلح کل، فرزند برومند پیامبر گرامی اسلام، حضرت مهدی (عج) و با همراهی حضرت عیسی مسیح علیهم السلام محقق خواهد شد و جهان سراسر زیبایی و کمال را رقم خواهد زد. احمدی‌نژاد در پایان خطاب به حضار در کنفرانی اظها رداشت:دوستان من بیایید با حمایت از مظلومان و ایستادگی در برابر ظالمان سهمی در این رویداد بزرگ و جاودانه داشته باشیم.

وی همچنین از برگزارکنندگان این نشست سپاسگزاری کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet