ایام محرم 1398
1393/05/10 13:48:00
سرویس فرهنگی
جلیل سرقلعه در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد:

عدم رسیدگی مسئولین به صنعت گردشگری شهرستان چهارفصل لردگان

نماینده مردم لردگان در مجلس گفت: یک بیمارستان ۱۶۶ تخت خوابی نمی تواند پاسخگوی ۲۲۰ هزار نفر جمعیت این شهرستان باشد که البته همان نیز نیاز به تکمیل تجهیزات در بخش های اورژانس، آی سی یو، سی سی یو و کلینیک دارد.
عدم رسیدگی مسئولین به صنعت گردشگری شهرستان چهارفصل لردگان نماینده مردم لردگان در مجلس گفت: یک بیمارستان 166 تخت خوابی نمی تواند پاسخگوی 220 هزار نفر جمعیت این شهرستان باشد که البته همان نیز نیاز به تکمیل تجهیزات در بخش های اورژانس، آی سی یو، سی سی یو و کلینیک دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/44576.jpg عدم,رسیدگی,مسئولین,به,صنعت,گردشگری,شهرستان,چهارفصل,لردگان Icana

مجید سرقلعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، خشکسالی در منطقه را موجب رکود کشاورزی و یکی از عوامل بیکاری دانست و اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از ساکنین منطقه لردگان که زمانی قطب کشاورزی استان به شمار می رفت به علت خشکسالی های پی در پی با بیکاری مواجه شده اند.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اکنون دیگر کشاورزی پاسخگوی اشتغال مردم منطقه نیست، از طرفی صنایع کوچک نیز به علت افزایش قیمت ها و عدم توان تأمین مواد اولیه ورشکسته شده و کارگران آنها بیکار شده اند.

وی در ادامه به صنایع بزرگ موجود در شهرستان اشاره کرد و گفت: دو پروژه بزرگ صنعتی در منطقه وجود دارد که هر دو به حالت نیمه کاره مانده است، در همین راستا پروژه ساخت مجتمع پتروشیمی را در منطقه داریم که با همکاری طرف چینی احداث شده و ال سی آن نیز باز شده است اما همچنان در حالت غیر قابل بهره برداری به سر می برد.

جلیل سرقلعه ادامه داد: همچنین پروژه بزرگ دیگر شهرستان لردگان سدی است که در منطقه احداث و به حالت نیمه کاره و به علت عدم تخصیص بودجه رها شده است، این در حالی است که با اتمام ساخت این سد و مجتمع پتروشیمی مذکور می توان مشاغل جدیدی را جایگزین کشاورزی کرد تا مردم در سختی زندگی نکنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات موجود در حوزه راه و شهرسازی این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: پروژه ساخت جاده شهرکرد به اهواز در دست ساخت است اما از آنجایی که حجم کار بسیار بالاست و هزینه های ساخت آن به سختی تأمین می شود با روند کندی پیشرفت می کند.

وی همچنین به بیان مشکلات حوزه بهداشت و درمان در شهرستان لردگان پرداخت و عنوان کرد: یک بیمارستان 166 تخت خوابی نمی تواند پاسخگوی 220 هزار نفر جمعیت شهرستان لردگان باشد که البته همان نیز نیاز به تکمیل تجهیزات در بخش های اورژانس، آی سی یو، سی سی یو و کلینیک داشته و امکانات لازم برای پذیرش بیماران را ندارد.

جلیل سرقلعه در ادامه گفت: علیرغم اینکه شهرستان لردگان منطقه ای چهارفصل بوده و از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار است با این حال از نظر صنعت گردشگری صفر بوده و زیرساخت های آن برای پذیرش گردشگر تأمین نشده است.

وی افزود: در حوزه آموزش عالی نیاز به ساخت دانشگاه آزادی که در منطقه به حالت نیمه کاره مانده است داریم همچنین قرار بوده دانشگاه پیام نور تبدیل به واحد مرکزی شود که این امر تا کنون صورت نگرفته است و این در حالی است که لردگان از جمعیت دانشجویی خوبی برخوردار است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در پایان به مشکلات حوزه آموزش و پرورش منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: از لحاظ زیرساخت در حوزه آموزش و پرورش با مشکلات جدی روبرو هستیم و اکثر مدارس روزانه و شبانه روزی نیاز به نوسازی دارند و خانواده ها نیز به علت هزینه های بالای زندگی توانایی کمک به تکمیل این زیرساخت ها را ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet