هدر اصلی
1393/04/15 10:37:54
سرویس صحن
کامران در نطق میان‌دستور انتقادکرد:

سوءمدیریت در تامین آب شرب اصفهان /وزیر نیرو در خصوص فروش حقوق حقابه‌داران اصفهان پاسخ دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از سوءمدیریت در تامین آب شرب اصفهان گفت: دولت و شخص وزیر نیرو باید در خصوص فروش حقوق حقابه‌داران اصفهان پاسخگو باشد.
سوءمدیریت در تامین آب شرب اصفهان /وزیر نیرو در خصوص فروش حقوق حقابه‌داران اصفهان پاسخ دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از سوءمدیریت در تامین آب شرب اصفهان گفت: دولت و شخص وزیر نیرو باید در خصوص فروش حقوق حقابه‌داران اصفهان پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43089.jpg سوءمدیریت,در,تامین,آب,شرب,اصفهان,/وزیر,نیرو,در,خصوص,فروش,حقوق,حقابه‌داران,اصفهان,پاسخ,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن کامران در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: در ابتدا لازم است که به وصیت‌نامه حضرت علی (ع) اشاره کنم که ایشان به استانداران، کارگزاران و وکلا اشاره کردند که اگر دنیا سراغ شما آمد، شما سراغ دنیا نروید، از این‌رو امام (ره) دنیا سراغشان آمد اما دنیایی عمل نکردند. همچنین مقام معظم رهبری نیز دنیا سراغشان آمد اما دنیایی برخورد نکردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما متاسفانه امروز فامیل‌گرایی به معضلی بزرگ تبدیل شده است که این موضوع به معنای رفتن به دنیا است و ضمناً رانت‌خواری را فراهم می‌کند. اینکه فردی را به ناحق جایگزین فرد دیگری می‌کنند تحقیر و توهین بوده و لذا باید به وصیت حضرت علی (ع) عمل کنیم هر چند که آن فرد شمر باشد.

وی تصریح کرد: دشمنی آمریکا علنی جمهوری اسلامی ایران از جنگ جهانی دوم تاکنون آغاز شده و این کشور خیانت‌های بسیاری را علیه ملت ایران انجام داده است، از این‌رو اینکه مقامات آمریکایی می‌گویند ما مذاکرات را ترک می‌کنیم حرف بیهوده‌ای بوده و جمهوری اسلامی ایران را غنی‌سازی 20 درصد و توسعه مسائل هسته‌ای را ادامه می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: آب شرب در استان اصفهان مشکلات بسیاری دارد. با توجه به اینکه بخشی از زاینده‌رود مربوط به استان چهارمحال و بختیاری و برخی از آن در ارتباط با استان اصفهان است، اما بیشترین سطح از این رود در استان اصفهان قرار دارد و هیچ مقامی حق ندارد حقوق حقابه‌داران را بفروشد. اگر حکومت و دولت برای هر منبع آب جدیدی هزینه‌ای را تقبل کرده‌اند باید تقسیم انجام شود. ولی حقوق حقابه‌داران باید به آنها برگردانده شود چرا که نمی‌توان خلاف قانون عمل کرد.

کامران با تاکید بر اینکه اگر وزیر نیرو نمی‌تواند مدیریت کند، باید استعفا دهد، گفت: زمانی که بحث سوال و استیضاح وزیر هیچگونه فایده‌ای ندارد باید برای بازگرداندن حقوق حقابه‌داران فکری کنند. متاسفانه در حال حاضر روزگار کشاورزان استان اصفهان به دلیل بی‌تدبیری‌ها سیاه شده و زندگی آنها با مشکل ادامه دارد. بسیاری از کشاورزان برای تامین هزینه‌های زندگی خود کلیه و کارتن می‌فروشند.

وی بیان کرد: از سوی دیگر زمانی که از دولت می‌خواهیم در این‌باره پاسخ دهد، دولت تاکید می‌کند که مسائل اجتماعی هیچگونه ارتباطی با ما ندارد، از این‌رو تصرف حقوق حقابه‌داران یک تصرف عدوانی است، بنابراین باید به دولت تاکید کرد هر اتفاقی که در اصفهان رخ دهد شما مسئول هستید، چرا که در حال حاضر زاینده‌رود به دلیل خشکی به محل بازی فوتبال تبدیل شده است و هیچ کار کارشناسی برای حل مشکلات آب شرب اصفهان انجام نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: وزیر نیرو باید در این‌باره در دادگاه پاسخ دهد که چرا حق حقابه‌داران از بین رفته است. باید پرسید که این چه مدیریتی است و این چه بلایی می‌باشد که کشاورزان استان اصفهان را تهدید می‌کند؟ البته باید تاکید کرد که مسائل اینچنینی جز با سوءمدیریت و مشکلات مدیریتی دلیل دیگری نمی‌تواند داشته باشد. از سوی دیگر کارمندان کارخانه ذوب‌آهن اصفهان به دلیل عدم پرداخت حقوق‌شان در معابر و کوچه‌ها جمع شده‌اند که این کارمندان تنها مربوط به استان اصفهان نیستند بلکه از سایر استان‌های دیگر هم در کارخانه ذوب‌آهن مشغول به کار بوده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکری به شورای عالی بیمه گفت: این شورا 24 درصد بیمه را افزایش داده است که باید در این زمینه پاسخ دهد، همچنین به وزیر علوم تذکر می‌دهم که به جای حرف زدن بهتر است عمل کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet