هدر موبایل
1387/12/14 14:28:00
سرویس بین الملل
کنفرانس حمایت از فلسطین -13

ابومرزوق: فلسطین به عنوان یک واقعیت در میان مردم حضور دارد

رئیس دفتر سیاسی حماس در اولین روز برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از فلسطین مظهر مقاومت، غزه قربانی جنایت گفت: امروز فلسطین در صحنه های مختلف در دستور کار سیاسی و در متن مردم به عنوان یک واقعیت حضور دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر موسی ابومرزوق افزود: امروز هنوز فلسطین زخم خورده و فلسطینی که سال ها رنج کشیده، پابرجا و سربلند ایستاده است و باید بر این فلسطین پایدار درود فرستاد.

وی ادامه داد: درود و سلام بر هر خانواده ای که شهدایی را نثار سرزمین خود کردند و درود و سلام به کسانی که کنار فلسطین بودند.

ابومرزوق خاطرنشان کرد: دو صحنه همواره پیش روی ما بوده است. صحنه ای که بشریت را نابود کرد و کودکان و زنان را مورد هدف قرار دارد و تلاش کرد تحت عنوان مقابله با مقاومت مردم را از بین ببردوصحنه دیگر که وحشی گری دشمن را نسبت به فرزندان خود دیدیم ولی هرگز ندیدیم که هیچ یک از فرزندان ما خارج از چارچوب جنگ عمل کند.

وی با بیان اینکه در هر جنگی مردم به منطق امن می روند ادامه داد: ملت ما با پایداری در همه سختی‌ها ایستادگی کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: در صحنه ای بسیاری از کشورها با بهانه های مختلف سعی کردند تجاوزات دشمن را توجیه کنند و فکر می کردند پیروز می شوند ولی در سوی دیگر امت اسلامی به خیابان ریختند و با مردم فلسطین ابراز همدردی و به دشمنان ابراز انزجار کردند.

وی با بیان اینکه در دنیا ثابت شد اسرائیل یک تجاوزگر است خاطرنشان کرد: مردم ما همواره به دنبال این هستند که از فلسطین حمایت کنند. اسرائیل انواع محاصره را امتحان و فکر می کرد طی دو ماه می تواند به اهداف خود برسد ولی دیدیم که چطور ملت ما مقاومت کرد.

ابومرزوق افزود: پس از آن درگیری‌های داخلی را بوجود آوردند که در آن نیز موفق نشدند و در نهایت جنگ را پیش رو گرفتند.

وی ادامه داد: امروز پس از شکست در جنگ با بهانه های مختلف تلاش می کنند در بازسازی غزه به میدان بیایند ولی این راه هم شکست خواهند خورد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: ما در برابر این تجاوز با اقتدار ایستاده ایم و همواره تلاش کرده ایم برنامه ای داشته باشیم که به نفع مردم ما باشد.

وی با بیان اینکه ما از قدیمی ترین گروه هایی هستیم که همواره به دنبال آشتی بوده ایم، تاکید کرد: امروز زمان آن فرارسیده است که همه گروه های مبارز و مردم کنار هم قرار گیرند و برای تحقق حقوق خود بدون دادن هیچ امتیازی به پیش روند.

رئیس دفتر سیاسی حماس ادامه داد: ما هرگز هیچ شرط و پیش شرطی را نمی پذیریم. برنامه ای که ما امروز داریم برنامه مقاومت است و اگر از آتش بس حمایت می کنیم در جهت آمادگی بیشتر برای بازگردان حقوق ملت است.

وی در خصوص بازسازی غزه تصریح کرد: آنچه امروز ما باید به آن توجه کنیم این است این حقوق طبیعی مردم فلسطین است که خود غزه را بازسازی کنند چرا که ما می خواهیم حقوق ملت ما حفظ شود.

ابومرزوق در پایان از برگزاری این اجلاس توسط جمهوری اسلامی تشکر کرد و گفت: مردم ایران همواره در کنار مقاومت بودند و ما از همه کسانی که در کنار ملت ما بودند قدردانی می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet