هدر موبایل
1387/12/14 16:56:00
سرویس سیاسی
درخواست جانشین رئیس مجلس قانون گذاری فلسطین-23

محاکمه سران رژیم صهیونیستی در یک دادگاه بین المللی

احمد ابحر رئیس مجلس قانون گذاری فلسطین خواستار تشکیل یک دادگاه بین المللی برای محاکمه سران رژیم صهیونیستی شد.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت ،احمد ابحردر ابتدای سخنان خود گفت: از طرف مردم فلسطین از برادرانمان در جمهوری اسلامی به خاطر برگزاری چهارمین کنفرانس همایش تشکر می‌کنم.

جانشین رییس مجلس قانون گذاری فلسطین که در کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین سخن می گفت افزود: از قلب غزه و مرکز پایداری و مقاومت، از کانون مقاومت به شما می‌گویم  که ما در برار جنایات رژیم تجاوزگر صهیونیستی فریاد وا اسلاما سر می‌دهیم.

وی گفت: تجاوز ناجوانمردانه صهیونیستها به نوار غزه که 22روز به طول انجامید باعث شد سران رژیم صهیونیستی 200هزار تن از هموطنان و بسیاری از مراکز غیر نظامی ما را مورد هدف قرار داهند.

وی افزود: این تجاوز وحشیانه منجر به شهادت 1300 و  مجروح شدن 5000نفراز فلسطینیان شد و دهها هزار از مردم ما و غزه را آواره کرد. به طوری که تاسیسات، بیمارستان‌ها و مدارس از بین رفت.

 ابحرخاطر نشان کرد:اگر ما بخواهیم لیستی از خسارات وارد شده طی حملات رژیم صهیونیستی را ارائه دهیم می بینیم که بسیاری از خانواده های ما را از بین بردند مجلس ملی فلسطین  کاملاً منهدم شد و بیش از 40نفر از نمایندگان مجلس هنوز در زندانهای اسرائیلی ها هستند.اما مردم ما با مقاومت خودشان نشان دادند که تجاوز دشمن را بدون اینکه به اهدافش برسد دفع کردند.

وی گفت: به امید خداوند دشمن نتوانست به هیچ یک از اهداف خود برسد ،پیروزی در غزه یک قدرت الهی بود به نحوی که چهارمین قدرت بین المللی شکست خورد. این اراده خداوند بود که چنین پیروزی برای مردم ما رقم بخورد.

رییس مجلس فلسطین گفت: تاکید می کنیم در این اجلاس به نمایندگی از ملت فلسطین همچنان در سرزمین خودمان مقاومت می کنیم تا به شهادت برسیم.

وی افزود: حق ما این است که شما در کنار ما بایستید و بر شما وظیفه است که از ما حمایت کنید.  چرا که صهیو نیستها تلاش می کنند مسجد الاقصی را به صهیونیستها بدهند.

ابحر گفت: ما نباید تنها به محکوم کردن این جنایات اکتفا کنیم بلکه دوستان حاضر دراین کنفرانس باید از موضوع فلسطین حمایت کنند.

جانشین رئیس مجلس فلسطین گفت: ما بر عربی بودن بیت المقدس تاکید داریم و از همه دولتهای دوست حمایت در این مقطع را خواستاریم .

وی افزود: ما خواهان بازسازی هر چه سریعتر غره هستیم البته این مسئله نباید جنبه سیاسی بخود بگیرد.

ابحرگفت:  ملت فلسطین خواهان افزایش فعالیتهای پارلمانی برای آزاد سازی اعضای پارلمان فلسطین هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet