شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/01 14:05:00
سرویس فرهنگی

میرتاج الدینی: سه میلیارد ریال برای تملک، بازسازی و احیای خانه ستارخان اختصاص یافت

سه میلیارد ریال برای بازسازی و احیای خانه ستارخان به عنوان موزه سرداران مشروطه اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز ضمن بیان مطلب فوق در جمع خبرنگاران گفت: در سال 82 میراث فرهنگی طی نامه ای به شهرداری و استانداری با بیان اینکه خانه سردار ملی یک منطقه حفاظت شده و دارای آثار هنری و تاریخی است اجازه خرید و فروش آن را صادر نمود ولی برای حفاظت آن اقدامی نکرده بود.

میرتاج الدینی اظهار داشت: نوادگان مرحوم ستارخان، خانه را به بخش خصوصی فروخته بودند و بخش خصوصی قصد تخریب و بازسازی آن را داشت ولی با اطلاع رسانی همسایگان تخریب آن متوقف شد و با نامه ای  که به سازمان میراث فرهنگی نوشته شد و با توجه به اهمیت تاریخی این منطقه که کانون و الهام بخش مبارزات مردم در انقلاب مشروطه در مقابله با استبداد صغیر بود لازم است که این خانه خریداری، احیا و بازسازی شود.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به سبک اولیه معماری نقشه خانه ستارخان که در میراث فرهنگی موجود است بازسازی به صورت سنتی و اولیه صورت خواهد گرفت.

میرتاج الدینی گفت: طی اقدامی که صورت گرفته و جلسه ای که با حضور سرپرست میراث فرهنگی استان برگزار شد مقرر گردید سه میلیارد ریال برای تملک، بازسازی و احیای این مجموعه و تبدیل آن به موزه سرداران مشروطه و مبارزات مردم تبریز در مشروطه اقدام شود.

نماینده مردم تبریز اظهار داشت: خوشبختانه مسئولین استان در فرمانداری و استانداری، شهرداری و میراث فرهنگی وعده مساعدت و همکاری را داده اند و این مبلغ را استان باید تقبل نماید.

وی در پایان گفت: طی قول میراث فرهنگی مقرر شده که در ظرف دو سال این منطقه را بازسازی و تحویل مردم تبریز دهند تا به عنوان یک آثار تاریخی مورد بازدید عموم قرار گیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet