هدر اصلی
1393/04/24 12:28:07
سرویس صحن
زارع‌زاده مهریزی در نطق میان‌دستور:

جوانان در حسرت دریافت وام اشتغال و ازدواج هستند

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: در حالی هزاران میلیارد تومان منابع بانکی در اختیار تعدادی افراد محدود قرار گرفته که جوانان کشور در حسرت دریافت وام‌های اشتغال و ازدواج هستند.
جوانان در حسرت دریافت وام اشتغال و ازدواج هستند سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: در حالی هزاران میلیارد تومان منابع بانکی در اختیار تعدادی افراد محدود قرار گرفته که جوانان کشور در حسرت دریافت وام‌های اشتغال و ازدواج هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/74429.jpg جوانان,در,حسرت,دریافت,وام,اشتغال,و,ازدواج,هستند Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دخیل‌عباس زارع‌زاده مهریزی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 24 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با تبریک ماه مبارک رمضان و گرامیداشت یاد شهدا و امام راحل و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری گفت: دشمنان با هدف مقابله با اسلام، مردم کشورهای سوریه و عراق و شهر غزه را مورد تهاجم بی‌رحمانه قرار داده‌اند.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: دشمنان می‌خواهند آموزه‌های اسلامی را بد جلوه دهند و میان مسلمانان شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنند اما آنها بدانند که این حرکت‌ها راه به جایی نخواهد برد، همچنان که حضور باشکوه مردم سوریه در انتخابات موجب شکست نقشه شوم دشمنان شد.

وی ادامه داد: شیعه و سنی می‌دانند که هدف خوارج و دشمنان اسلام چیست، بنابراین اتحاد خود را حفظ می‌کنند.

زارع‌زاده مهریزی تصریح کرد: توجه به فرهنگ اسلامی- ایرانی و آموز‌ه‌های آن باعث شد که عظیم‌ترین انقلاب در جهان فراری از دین شکل بگیرد، انقلابی که رهبری آن یک شخصیت دینی بود.

وی گفت: با گذشت زمان فرهنگ اسلامی ایرانی بیشتر مورد بی‌مهری قرار گرفته غافل از آنکه اگر این فرهنگ تضعیف شود،‌ اقتدار انقلابی که جهان استکبار را به لرزه درآورده است، به خطر می‌افتد، مسامحه و بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر باعث شده در شهرها و روستاها شاهد بدحجابی و فحشای آشکار و پنهان باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در دولت‌های گذشته و فعلی توجه به موضوع مهم امر به معروف و نهی از منکر کم بوده و این در حالی است که براساس آیات قرآن کریم باید به موضوع امر به معروف و نهی از منکر نهایت توجه صورت گیرد.  

زارع‌زاده مهریزی گفت: هزینه‌هایی که در موضوع ترویج امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌گیرد، باید مدیریت شود و سعی کرد عملکرد در این بخش ارتقا یابد.

وی گفت: عدم رعایت در تقسیم ثروت و تکمیل زیرساخت‌ها در مناطق کشور در حالی صورت می‌گیرد که دین اسلام بر جاری کردن عدالت تاکید دارد و باید از تقسیم ناعادلانه ثروت جلوگیری کرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم تصریح کرد: در حالی ده‌ها هزار میلیارد تومان از اعتبارات بانکی در اختیار عده‌ای معدود از ویژه‌خواران اقتصادی قرار گرفته که جوانان کشور در حسرت دریافت وام اشتغال و ازدواج هستند،‌بنابراین باید به این مسائل به طور جدی رسیدگی کرد.

وی افزود: تسهیلات بانکی به صاحبان ثروت برای بنگاه‌های تولیدی تحت مالکیت آنها داده می‌شود اما استعدادها و جوانان تحصیلکرده از دریافت این تسهیلات محروم هستند. بنابراین با تشکیل تعاونی و ارائه وام‌های مناسب به جوانان باید زمینه‌ساز اشتغال آنها و جلوگیری از سرخوردگی فرزندان ایران را فراهم آوریم.

نماینده مردم مهریز در مجلس نهم تصریح کرد: یکی از بلاهای کشور پدیده خام‌فروشی است. این موضوع توهین به جوانان کشور محسوب می‌شود، بنابراین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از خام‌فروشی باید تلاش کرد از این کار پرهیز شود.

زارع‌زاده مهریزی افزود: مردم کشورمان از مردم چین چیزی کم ندارند که سنگ‌های معدنی کشور را برای فرآوری به آن کشور می‌فرستید، بنابراین باید با احداث کارخانه‌های فرآوری در کنار معادن کشور زمینه اشتغالزایی و تولید را فراهم کرد.

وی گفت: با وجود رودخانه‌های پرآب در کشور با مشکل کم‌آبی روبرو هستیم، بنابراین با تخصیص اعتبار لازم و اعمال مدیریت صحیح باید از منابع آبی کشور استفاده بهینه شود و نکته دیگر اینکه در تقسیم زیرساخت‌هایی مانند آب و برق و گاز در مناطق مختلف کشور تلاش کرد که عدالت رعایت شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: عدم عدالت در توزیع امکانات باعث شده که بسیاری از مردم شهرها و روستاهای کوچک به شهرها مهاجرت کنند که این موضوع تبعات اجتماعی داشته و به فقر برخی خانوارها منجر می‌شود.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم یادآور شد: با تشکر از رئیس جمهور و هیات دولت از آنها می‌خواهم که به موضوعاتی مانند تقسیم مطلوب زیرساخت‌هایی مانند جاده و گاز در استان یزد، تقسیم عادلانه امکانات در حوزه انتخابیه و جلوگیری از برداشت بی‌رویه معادن یزد، رسیدگی کنند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet