هدر موبایل
1387/12/14 19:58:00
سرویس بین الملل
کنفرانس حمایت از فلسطین -34

ابراز امیدورای یک یهودی برای محو صهیونیسم

نماینده یهودیان مخالف صهیونیسم گفت: امیدواریم صهیونیسم بر اساس آرمان‌های فلسطین محو شود و کشوری عادل و خوب جایگزین آن شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کوایر که در کنفرانس حمایت از فلسطین مظهر مقاومت، غزه قربانی جنایت سخن می‌گفت، اظهار داشت: اینکه در این کنفرانس و در جمهوری اسلامی ایران توانستم صحبت کنم را برای خود یک امتیاز می‌دانم.

وی بابیان اینکه این کنفرانس باید به رنج مردم فلسطین به خصوص جنایات مخوفی که در غزه اتفاق افتاد، التیام ببخشد، خاطرنشان کرد: پیام من به شما حاضران در این جلسه این است که همه یهودیان صهیونیست نیستند بلکه صهیونیسم و یهودیت دو مفهوم متضادند.

نماینده یهودیان مخالف صهیونیسم گفت: یهودی ارتودوکس، یهودی پایبند به مذهب یهودیت است و کاملا با گروه‌های فلسطینی همدردی می‌کند و یکی از اهداف سخنرانی امروز من نیز کمک برای از بین بردن اقدامات صهیونیست‌ها در فلسطین است.

وی گفت: بیشتر علمای یهودی از صدها سال پیش مخالف صهیونیسم بوده‌اند؛ البته این نظر در ابتدا در اکثریت بوده اما امروز در اقلیت است.

کوایر با بیان اینکه ما به دلایل مذهبی با صهیونیسم مخالفیم گفت: صهیونیسم به دنبال کشوری برای یهودیان است در حالی که در کتاب مقدس ما بر پراکندگی یهودیان تاکید شده و تلاش برای جمع آوری آن‌ها یاغی‌گری محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: صهیونیسم تلاش می‌کند برای ایجاد یک کشور برای هدف خاصی که نژاد‌پرستانه است.

نماینده یهودیان مخالف صهیونیسم ادامه داد: صهیونیسم به اصل حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها توجهی ندارد و این بی‌توجهی به حق حیات مردم است.

کوایر با بیان اینکه صهیونیسم به اساس حقوق انسان‌ها بی‌توجه است گفت: اساسا صهیونیسم منطقی ندارد و به هیچ چیز هم پایبند نیست چرا که همیشه طرفدار برخورد از طریق خونریزی و انتقام بوده است.

وی افزود: یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها برای یهودیان همان مکانی است که صهیونیست‌ها برای به دست آوردن آن تلاش می‌کنند.

نماینده یهودیان مخالف صهیونیسم با بیان اینکه در جنگ غزه باید ریشه مشکل را پیدا کنیم، تصریح کرد: البته هیچ شکی وجود ندارد که کشور غیرمشروع صهیونیسم عامل این مشکلات و مشکلات بعدی در خاورمیانه است.

وی بابیان اینکه بعضی‌ها می‌گویند ما نمی‌توانیم وضعیت را به گذشته بازگردانیم خاطرنشان کرد: این درست نیست اگر در راستای عدالت و صلح حرکت و دعا کنیم این وضعیت تغییر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet