هدر اصلی
1393/04/25 12:43:48
سرویس صحن
صادقی در نطق میان دستور مطرح کرد:

ضرورت تسریع در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی سخن های فروانی گفته شده است گفت: باید در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی تسریع و چاره ای اندیشیده شود.
ضرورت تسریع در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی سخن های فروانی گفته شده است گفت: باید در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی تسریع و چاره ای اندیشیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/59609.jpg ضرورت,تسریع,در,اجرای,سیاست,های,اقتصاد,مقاومتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ضرغام صادقی در نشست علنی امروز (چهار‌شنبه 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: به صرفه نبودن تهدیدات آمریکا و متحدانش در لشکرکشی مستقیم به کشورهای اسلامی طراحی مدل جدیدی را به دنبال داشته که با برنامه چندین ساله  تجزیه کشورهای اسلامی از طریق ایجاد اختلاف و فرقه گرایی رواج می دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عراق و افغانستان نمونه های غم انگیزی از اینگونه تلاش ها است تا امنیت رژیم غاصب صهیونیستی تضمین شود البته مقاومت ستودنی مردم مظلوم و صبور فلسطین به خصوص غزه که با صرف دلارهای نفتی برخی کشورهای مرتجع همراه بود ستودنی است اما نصرت الهی و اعتقاد مسلمانان و عدم سکوت آنان زمینه پیروزی آتی مردم با استقامت فلسطین را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اقدامات اخیر داعش در عراق گفت: بی تردید داعش و به وجود آورندگان چنین اندیشه ای هرگز در رسیدن به اهداف پلیدشان موفق نخواهند بود.

صادقی عنوان کرد: مدل برتر و متقی ولایت فقیه وجه متمایز ایران با سایر کشورهای اسلامی است که در اختلاف و آتش و خون دوران خود را سپری می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: ما باید قدردان این نعمت الهی و تدابیر حکیمانه معظم له باشیم و قدر ایشان را در شرایط و سختی ها بدانیم.

وی با اشاره به رقابت گروه های سیاسی در کشور گفت: تدبیر حکیمانه، اتحاد و تحکیم نظام اسلامی،اقتدار و حفظ منافع ملت، اطاعت از ولی فقیه منجر به رقابت های سیاسی سالم در کشور و رفع مشکلات مردم به خصوص در زمینه اقتصادی اعم از تورم و بیکاری احیای ارزش های اسلامی، اشتغال جوانان، اجرای امر به معروف و نهی از منکر شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: می توان متفاوت بود اما نباید از چارچوب های اصولی انقلاب خارج شد تا در سایه مدل ولایت فقیه رقابت های سالم و اخلاقی و مشارکت سیاسی آبرومندانه داشت.

وی با تقدیر از دولت در مهار نرخ تورم گفت: اکنون که دولت دهم در کاهش سرعت نرخ تورم توفیق داشته است امیدواریم که اقدامات آن زمینه را برای خروج از رکود اقتصادی فراهم کند که این امر در سایه تلاش و داشتن برنامه مدون و کارشناسی تیم اقتصادی دولت است تا این وعده ارزشمند رئیس جمهور محقق شود و مردم به صورت عملی و واقعی بهبود و گشایش را لمس نمایند.

صادقی بر افزایش بهره وری عوامل تولید تأکید کرد و افزود: سرمایه در گردش بخش های تولیدی باید تأمین شود و نقدینگی ها را باید به این سمت هدایت کرد.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: اگر چه در ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی سخن گفته شده اما باید سرعت عمل و چاره ای اندیشید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بزرگترین جفا در اجرای اقتصاد مقاومتی تفسیر به رأی آن و برخورد شعار گونه با آن است، سازمان برنامه و بودجه که در زمان قدیم مطرح شد اکنون احیا شده است اما تا کنون اقدام جدی و عملی مشاهده نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: برداشت از صندوق توسعه ملی باید برای رفع نواقص، مشکلات، معضلات امور جامعه و کشور باشد که نیازمند حمایت و تحمل است و در حوزه فرهنگ هم می بایست فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی مورد توجه واقع شود و برای آن احترام ویژه قایل شویم.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: سازمان میراث فرهنگی را به تحرک بنیادی و اساسی در زمینه گردشگری در استان فارس به خصوص شیراز فرا می خوانم چرا که این شهر دارای استعدادهای تاریخی، طبیعی، مذهبی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به این موضوع با کدام برنامه نیروی انسانی و اعتبارات می توان در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن  فارس را نجات داد.

وی ادامه داد: تقویت زیرساخت های استان فارس در بخش حمل و نقل می تواند زمینه تحرک در بخش های دیگر را فراهم کند براین اساس باید مسئولان به این موضوع توجه کنند.

صادقی افزود: دلجویی مسئولان از فعالان بخش اقتصادی زمینه مشارکت آنان را برای همراهی آنان در اجرای اقتصاد مقاومتی فراهم می کند این در حالی است که مردم کشورمان خواهان استقلال و خودکفایی کشورند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: مسئولان و دستگاه های فرهنگی باید سومین حرم اهل بیت در کشور اقدامات در خور شأن انجام دهند که امیدوارم آنان به رسالت دینی و تاریخی خود عمل کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از وزیران نفت، صنعت و معدن و تجارت، کشاورزی و راه و شهرسازی انتظار دارم تا بخش ها و ظرفیت های استان فارس را احیا کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet