هدر اصلی
1393/04/31 11:21:56
سرویس صحن
سوری در نطق میان دستور:

قوه قضائیه با یقه سفیدها به شدت برخورد کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نباید از یقه سفیدها که با جابجایی دولت و جریان های سیاسی تنها ریل را تغییر می دهند اما با همان لوکوموتیو فساد اقتصادی ادامه می دهند غافل شد، گفت: قوه قضائیه باید با این افراد با شدت برخورد کند و همچنان پناهگاه مردم بماند.
قوه قضائیه با یقه سفیدها به شدت برخورد کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نباید از یقه سفیدها که با جابجایی دولت و جریان های سیاسی تنها ریل را تغییر می دهند اما با همان لوکوموتیو فساد اقتصادی ادامه می دهند غافل شد، گفت: قوه قضائیه باید با این افراد با شدت برخورد کند و همچنان پناهگاه مردم بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/44173.jpg قوه,قضائیه,با,یقه,سفیدها,به,شدت,برخورد,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الله خدایی سوری در نشست علنی امروز (سه شنبه 31 تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه امروز 16 روز از تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به غزه می گذرد و مدافعان حقوق بشر و سازمان های بین المللی خود را به خواب زده اند، گفت: به سران این کشورها یادآور می‌شویم مقاومت در پیروی از انقلاب اسلامی خود را به سلاح ایمان و تکنولوژی روز مجهز کرده تا حقوقی را که در پشت میزهای مذاکره و کاخ سفید و دیکتاتورهای عرب به دست نیاورده در میدان نبرد رقم زند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، افزود: ننگ ابدی به سران محور سازش، امیدواریم پیروزی از آن مردم فلسطین باشد.

وی خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای ادامه داد: انتظار ملت ایران این است که خطوط قرمزی که با خون هزاران جوان در میدان های نبرد و جهاد علمی به دست آورده ایم با لبخند دیپلماتیک از دست ندهیم.

خدایی سوری با بیان اینکه همان قدر که دولت اوباما در مقابل کنگره در بحث هسته ای اختیار کافی دارد برعکس در کشور ایران مجلس در برابر دولت و تیم مذاکره کننده اختیار کافی ندارد خطاب به مردم ایران گفت: نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در روند جزئیات مذاکرات 1+5 با ایران نیستند .

وی در ادامه با بیان اینکه در این اوضاع از یقه سفیدها که با جابجایی دولت و جریان های سیاسی تنها ریل را تغییر می دهند اما با همان لوکوموتیو فساد اقتصادی ادامه می دهند افزود: هنوز سوراخ های بانک ها بسته نشده و آنها با اشراف در ظرف قوانین و اغفال تعدادی از مدیران و کارکنان و رانت های اطلاعاتی برای استفاده از فرصت ها لحظه ای غفلت نمی کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه این مسئولان هستند که باید بدانند و بیدار باشند و زمان دستگیری فقط ادای قهرمانان را در نیاورند که این زیبنده حکومت اسلامی نیست تصریح کرد: قوه قضائیه باید با این افراد با شدت برخورد کند و همچنان پناهگاه مردم بماند.

خدایی سوری خطاب به رئیس جمهور که با شعار اعتدال اقدام به اخذ آرای ملت کرده است گفت:  رئیس جمهور پیگیری کند که ستاد های انتخاباتی در استان ها به مسئولان اجرایی بخصوص استان دارها اجازه دهند که به وظایف قانونی خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه ستاد سالاری نباید جایگزین شایسته سالاری شود گفت: در بیشتر موارد اقدامت انجام شده به نام رئیس جمهور تمام می شود و اسراری که باید کلیه مسئولان ستادها در استان ها و فرمانداری ها به کارگیری شوند مقداری شک برانگیز و باعث رنجش خاطر مردم شده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان با بیان اینکه متاسفانه در کلیه دولت های گذشته برادران روسای جمهور بر امور اجرایی کشور سایه افکنده اند ادامه داد: باید در این خصوص قوانین اصلاح شود که همراه انتخاب رئیس جمهور برادرانشان را هم انتخاب کنیم.

خدایی سوری با بیان اینکه دولت یازدهم در خصوص رکود اقتصادی خردمندانه و کارشناسانه اقدام کند تا کشور از این وضعیت رهایی یابد ادامه داد: تنها با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و منابع درون می توان به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه گرانی مواد غذایی باید کنترل شود تصریح کرد: بحث نقطه به نقطه که در تورم مطرح می شود این طور برای ما تداعی می شود که قیمت ها در هر منطقه با مناطق دیگر متفاوت است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم می خواهند در عمل کنترل تورم و خروج از رکود را ببینند تصریح کرد: شاید مقصود دولت هم همین بوده و نظریه های اقتصادی و شعارها اثری ندارد .

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان لرستان با بیان اینکه امیدوارم وعده های انتخاباتی برای مردم محقق شود گفت: براساس گزارش مرکز آمار ایران استان لرستان دارای رتبه اول بیکاری با بیش از 50 درصد جوان است، با مشکلاتی همچون ضعف عمده زیرساخت های توسعه ای، کمبود منابع ملی و اعتباری و عدم سرمایه گذاری ، کمبود رشد اعتبارات استانی ، سیل نزول اعتبارات تملک دارایی بخصوص در سالهای 80 تا 92 و سرانه اعتبار تملک دارایی که حتی از سرانه 7 استان که با شاخص های اقتصادی وضعیت مشابه دارند کمتر است، درگیر است.

خدایی سوری با بیان اینکه سپرده بانکی مردم لرستان با رتبه 26 یعنی کمتر از 1 درصد کشور است گفت: درآمد سالانه خانوار مردم لرستان 24 از 31 کشوری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در شهرستان های سلسله و دلفان هیچ صنایعی وجود ندارد گویا این شهرستان ها در جغرافیای ایران وجود ندارد خطاب به نوبخت معاون رئیس جمهور  ادامه داد: با این وضعیت بیکاری و این آمار آیا پیچیدن نسخه ای واحد برای همه استان ها کاری مبدرانه و کارشناسی و منطقی است؟

وی با بیان اینکه کسانی که در ریاست جمهوری، مجلس و سایر سمت ها سوگند خورده اند چگونه جوابگوی عدم اجرای اصول 48 قانون اساسی که مربوط به رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عاقلانه برای همه مردم است خواهند بود افزود: این امر بخصوص در همه زمینه های مالی و معنوی است و مردم لرستان در مورد این موضوع به کجا شکایت کنند که برخورد دوگانه با قوانین و عدم اجرای عدالت توسط دولتمردان و مدیران گذشته آنها را به این شرایط رسانده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مردم استان لرستان از اظهار تاسف مسئولان در دولت های گذشته خسته شده اند گفت: تاسف خوردن شما مانند تاسف خوردن شورای امنیت سازمان ملل است که هیچ کارایی ندارد.

وی خطاب به رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه شاهکارهای بانکهای ما قبل از پیروزی انقلاب که هر چند سال یکبار شاهکار تاریخی را رقم می زنند برای مردم شناخته شده است توضیح داد: اجازه دهید منابع بانکی برای مناطق محروم بخصوص استان لرستان در حد کالا، ازدواج و سایر خدمات فراهم شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet