هدر اصلی
1393/05/01 13:33:47
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی در نطق میان دستور:

رژیم صهیونیستی با بهره مندی از تفرقه کشورهای منطقه به غزه حمله کرد

جواد جهانگیرزاده که معتقد است رژیم صهیونیستی در سایه حمایت های غرب و اختلافات کشورهای مسلمان که با جریان های تکفیری همراه شده است به غزه حمله کرده است اما این حملات در نهایت با شکست استکبار همراه خواهد شد.
رژیم صهیونیستی با بهره مندی از تفرقه کشورهای منطقه به غزه حمله کرد جواد جهانگیرزاده که معتقد است رژیم صهیونیستی در سایه حمایت های غرب و اختلافات کشورهای مسلمان که با جریان های تکفیری همراه شده است به غزه حمله کرده است اما این حملات در نهایت با شکست استکبار همراه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43097.jpg رژیم,صهیونیستی,با,بهره,مندی,از,تفرقه,,کشورهای,منطقه,به,غزه,حمله,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد جهانگیرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 1 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: این روزها جان جهان در باریکه غزه به سختی نفس می کشد. چه کسی است که از دیدن بدن های لاغر و نحیف کودکان آواره فلسطینی که یا زیر آوار مانده اند و یا در آتش خشم رژیم صهیونیستی سوخته اند ، مرگ را برای خویش آرزو نکند.کجاست روح جوانمردی و روح احساس انسانیت؟

وی گفت: متاسفانه این روزها چشمان غرب روی جنایات غیر انسانی رژیم صهیونیستی بسته مانده و برای پرهیز از مسئولیت خویش گاه به دنبال برجسته سازی جام جهانی و گاه بزرگنمایی حادثه سقوط هواپیما در اوکراین می باشد.

جهانگیرزاده گفت: قتل عام شهروندان غیر نظامی به شدت در دستور کار رژیم صهیونیستی است. نتیجه محاصره و حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی شمار شهدا را به 642 تن رسانده است. 161 کودک، 66 زن و 35 پیرمرد از شمار شهدای این فاجعه غیر انسانی است.

وی گفت: دهها هزار نفر آواره شده اند جنایت جنگی به طور کامل در حال وقوع است. کمبود برق، کمبود آب آشامیدنی، بحران غذا و از همه مهمتر کمبود دارو و تجهیزات پزشکی شرایط را برای مردم فلسطین به شدت دشوارتر ساخته است. همگان میگویند اوضاع بحرانی است جهان اگر دیر بجنبد فاجعه ای شرم آور به وقوع خواهد پیوست.

این نماینده مجلس گفت: یاد شهید آیت الله مطهری به خیر که می فرمود والله و باالله ما در برابر قضیه فلسطین مسئول هستیم. به خدا قسم مسئولیت داریم. به خدا قسم ما غافل هستیم و الله قضیه ای که دل پیغمبر اکرم را خون کرده است، این قضیه است داستانی که دل حسین بن علی را خون کرده است ، این قضیه است. اگر می خواهید به خودمان ارزش بدهیم اگر بخواهیم به عزاداری حسین بن علی ارزش بدهیم، باید فکر کنیم که اگر حسین بن علی امروز بود و خودش میگفت برای من عزاداری کنید؛ میگفت چه شعاری بدهید؟!

وی در ادامه گفت: اگر حسین بن علی بود میگفت اگر می خواهید برای من عزاداری کنید و سینه و زنجیر بزنید شعار امروزتان باید شعار فلسطین باشد. شمر امروز موشه دایان است ، شمر 1300 سال پیش مرد شمر امروز را بشناسید! امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان بخورد. هی دروغ در مغز ما کرده اند که این یک مسئله داخلی است و مربوط به اعراب و اسرائیل می باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: سوال اصلی آن است که چرا اسرائیل در شرایط موجود به غزه حمله نمود؟ مطمئنا باید گفت، اول، وجود تفرقه در منطقه و ایجاد جریانات تروریستی تکفیری در منطقه ، نه تنها به  تضعیف قدرتهای منطقه منجر گردیده بلکه جهان اسلام را از مسئله اصلی خویش یعنی فلسطین منحرف نمودو این امر به تقویت شرایط اسرائیل و کاهش توان کشورهای اسلامی منجر گردید.

وی در ادامه گفت: دوم  این روزها روحیه مجاهدت در کشورهای اسلامی منطقه کاهش پیدا کرده است و کشورهای پیشرو به ویژه در عرصه مقاومت تضعیف گردیده اند. سوم، آمریکا بدون هیچ گونه پنهانکاری به حمایت قاطع از رژیم صهیونیستی ادامه میدهد خبر امروز حاکی از اختصاص صدها میلیون دلار برای تقویت گنبد آهنین اسرائیل می باشد. چهارم، بن بست شرایط صلح و ناامیدی صهیونیست ها از تحمیل صلح ننگین دیگری ، راه فرار را بر این رژیم بسته و آنها را با گزینه ددمنشی هموار ساخته است.

جهانگیرزاده گفت: رفتار گروههای فلسطین در اتخاذ رفتارهای وحدت بخش به شدت قابل انتقاد می باشد اگرچه حمله اسرائیل شرایط را برای وحدت آنها بیشتر فراهم کرده است آنچه که امروز در صحنه دیده می شود و می توان پیش بینی نمود: 1 – لطمات جانی و مادی مردم مظلوم غزه شرایط را برای ادامه زندگی به شدت نامناسب و غیر ممکن ساخته است

2- رفتار جنایتکارانه رژیم صهیونیستی برای همه مردم جهان بیش از پیش روشن شده است.

3- نقاط ضعف اسرائیل به خوبی روشن شده است. گنبد آهنین امروز به یک طنز بیشتر شبیه است. توریست در اسرائیل به گل نشسته و اسرائیل به مانند گذشته درگیر جنگی شده است که بیشترین صدمات را بر آنها فراهم خواهد ساخت .

4- اگرچه اسرائیل غزه را بمباران کرده است، اما قدرت عمل دست حماس و وجهات اسلامی است که ناآرامی را به تمام سرزمین اشغالی گسترش داده است و این می تواند برای اسرائیلی ها جان کاه باشد.

5- رژیم صهیونیستی به مانند همه شکست های خود مانند جنگ 33روزهو 22 روزه  به دنبال میانجی است تا ضمن فرار از شکست احتمالی بتواند برای خود امتیاز بگیرد اما آنچه که قطعی است،کلام الهی در پیروزی مستضعفین است.آخر آن که اراده فلطین در هم نخواهد شکست اگرغرب با همه هیمنه خود از اسراییل حمایت کند و چشم های خود را ببندد و گوش هایش را بگیرد اما غزه مجددا همه جهان را به آزمون خواهد کشید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم شریف ارومیه، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و مردم عزیز حوزه آبریز دریاچه ارومیه این روزهانگرانی جدی در مورد باقی مانده دردمند دریاچه ارومیه دارند. حمایت قاطعانه ریاست جمهوری ایران،آقای دکتر حسن روحانی از احیاء این زیست بوم بی نظیر بین المللی ضمن ایجاد احساس امید در مردم،انتظار آنان را افزایش داده است.

وی گفت: امید دارم ستاد احیاء دریاچه ارومیه با اجرایی کردن طرح مصوب از وارد کردن مسائل حاشیه ای خطرناک مانند منع مردم از کشت و زرع پرهیز کند. متاسفانه آنچه که در گذشته روی داد؛عدم عمل دستگاه ها و وزارت خانه های جهاد کشاورزی و نیرو به وظایف خود بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet