خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1393/05/01 14:54:45
سرویس سیاسی
اسفنانی:

برخورد نکردن با مسئول متخلف به نظام آسیب می‌زند

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس با تاکید براینکه عدم برخورد با مسئولان متخلف به نظام آسیب می زند، گفت: هیچ توجیه منطقی درحمایت از مسئول متخلف وجود ندارد.
برخورد نکردن با مسئول متخلف به نظام آسیب می‌زند عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس با تاکید براینکه عدم برخورد با مسئولان متخلف به نظام آسیب می زند، گفت: هیچ توجیه منطقی درحمایت از مسئول متخلف وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg برخورد,نکردن,با,مسئول,متخلف,به,نظام,آسیب,می‌زند Icana

محمدعلی اسفنانی درگفت وگو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره رسیدگی به اتهام مسئولی که ازبیت المال به درستی استفاده نکرده است، گفت: متاسفانه آنچه که درحال حاضرعرف جامعه می باشد این است که یک مدیر در زمان مسئولیت خود نه تنها گاهی تخلف می کند، بلکه حتی در مقابل جرم و اتهام خود پاسخگو هم نیست، حتی در شرایطی با حمایت از مسئول متخلف امرتعقیب و پیگیری بسیارمشکل می شود.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر وچادگان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد:ازسوی دیگرزمانی که مسئول مورد نظرازمسئولیت و پست خود کنارمی رود همه تخلفات فراموش می شود و پیگیری صورت نمی گیرد، همچنین نه تنها مسئول خاطی نسبت به جرم خود پاسخگو نیست بلکه  با ارتقاء سمت تشویق هم می شود، بنابراین این موضوع خلاف عدالت، منطق حقوقی، شرع و فرموده های ائمه اطهار است.

وی تصریح کرد: اگر به برخورد امامان و پیشوایان دین به ویژه حضرت علی (ع) دربرابر متخلفان دقت کنیم، می توان برکناری حکام وقضات بسیاری را به دلیل عدم رعایت قانون و عدالت مشاهده کرد، حتی درمتون فقهی از حاکمی نام برده شده است که تنها به دلیل بد اخلاقی با ارباب رجوع از کاربرکنار می شود، ازاین رواگر این تفکر وجود داشته باشد که برخورد با مسئول متخلف در حال خدمت به مصلحت نظام نیست؛ آثار سویی درجامعه به وجود می آید که قابل جبران نیست.

اسفنانی تاکید کرد: اگر درزمان اطلاع از ارتکاب تخلف با متخلف برخورد شود، حکایت از این موضوع دارد که نظام از سلامت لازم برخورداربوده و عدالت محور است، ازسوی دیگر دراین نظام حق مظلوم پایمال نمی شود و این بزرگی نظام را افزایش می دهد، بنابراین اگربا متخلف برخورد نمی شود نشان از ضعف افرادی است که در رده های بالاترقرار دارند، وگرنه هیچ توجیه منطقی برای حمایت از متخلف وجود ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: مسئول و مدیر درزمان مسئولیت اگر تخلفی انجام داد باید به آن رسیدگی شود، اما اگر به هردلیلی مصلحت دیده نشد که این موضوع پیگیری شود، باید بلافاصله پس از کناره گیری و پایان سمتش  پیگیری ها انجام شود، حتی برخوردها با مسئول متخلف باید بسیار جدی ترازیک فرد عادی باشد، ازاین رو قوه قضاییه باید به اتهام همه افراد رسیدگی  واطلاع رسانی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet