هدر اصلی
1393/05/10 13:16:13
سرویس اقتصادی
قادری با انتقاد از دولت قبل به دلیل انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح کرد:

احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، احیای تفکر و مدیریت کارشناسی در کشور است

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس، احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه را امری ضروری قلمداد کرد و گفت: بهتر است که این سازمان به شکل سابق احیا و با اتکا به بدنه کارشناسی و فرا بخشی، اشکالات دستگاه ها در حوزه های مختلف را بررسی و رفع کند.
احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، احیای تفکر و مدیریت کارشناسی در کشور است عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس، احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه را امری ضروری قلمداد کرد و گفت: بهتر است که این سازمان به شکل سابق احیا و با اتکا به بدنه کارشناسی و فرا بخشی، اشکالات دستگاه ها در حوزه های مختلف را بررسی و رفع کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44581.jpg احیای,سازمان,مدیریت,و,برنامه,ریزی،,احیای,تفکر,و,مدیریت,کارشناسی,در,کشور,است Icana

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ضرورت احیای سازمان مدیریت و برنامه گفت: تشکیل مجدد این سازمان، از جمله موارد مورد تاکید نمایندگان مجلس و مورد استقبال دولت است و یکی از نقدها به دولت گذشته نیز انحلال همین سازمان بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت یازدهم نیز با گذشت یک سال از زمان آغاز به کار، همچنان اقدام به احیای این سازمان نکرده که همین موضوع، باعث تعجب بسیاری از کارشناسان شده است.

وی ادامه داد: آنچه انتظار می رود اینکه رییس جمهور با توجه  به آزادی عمل و اختیارات، سازمان مدیریت و برنامه ریزی را مجددا احیا کند، چرا که این سازمان به عنوان یک مجموعه تخصصی، نقش بسزایی در تعیین نقشه راه و رشد توسعه کشور دارد.

وی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه همچنین می تواند با اتکا به بدنه کارشناسی و نگاه فرابخشی، اشکالات دستگاه ها در حوزه های مختلف را بررسی و رفع کند، همچنین امکان جلوگیری از بسیاری از مشکلات و تخلفات با استفاده از ابزارهای نظارتی بر عملکرد دستگاه های دولتی، وجود دارد که باید از آنها بهره گرفت.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس همچنین با انتقاد از روند کنونی برنامه ریزی ها بیان داشت: حل بسیاری از مشکلات دستگاه ها، وابسته به احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی است و تشکیل مجدد این مجموعه، گره گشای بسیاری از معضلات خواهد بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس، تشکیل سازمان مدیریت و برنامه را به شکل سابق، بهتر از تشکیل دو سازمان مجزا دانست و گفت: تشکیل دو سازمان مجزا، امکان برنامه ریزی بدون در نظر گرفتن پشتوانه مالی را افزایش می دهد، چرا که در آن صورت یک سازمان بدون در نظر گرفتن منابع مالی، اقدام به برنامه ریزی می کند و سازمان دیگر نیز توان برنامه ریزی بر اساس داشته ها را نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet