خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/05/13 10:38:37
سرویس اجتماعی
آریایی‌نژاد:

سازمان‌های بیمه‌گر به کمک طرح تحول سلامت بشتابند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه کمک سازمان‌های بیمه‌گر می‌تواند به موفقیت بیش از پیش طرح تحول سلامت بینجامد، گفت: اکنون با اجرای این طرح وضعیت بیماران بستری بهتر شده اما با این حال لازم است تا سازمان‌های بیمه‌گر نیز حمایت خود را برای موفقیت این طرح به کار گیرند.
سازمان‌های بیمه‌گر به کمک طرح تحول سلامت بشتابند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه کمک سازمان‌های بیمه‌گر می‌تواند به موفقیت بیش از پیش طرح تحول سلامت بینجامد، گفت: اکنون با اجرای این طرح وضعیت بیماران بستری بهتر شده اما با این حال لازم است تا سازمان‌های بیمه‌گر نیز حمایت خود را برای موفقیت این طرح به کار گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/68208.jpg سازمان‌های,بیمه‌گر,به,کمک,طرح,تحول,سلامت,بشتابند Icana

احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اجرای سه‌ماهه طرح تحول نظام سلامت در کشور، افزود: در این مدت زمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایتمندی مثبتی بین بیماران بستری شده به وجود آمد تا جایی که مشکلات آنها در زمینه تامین دارو و هزینه‌های بستری کاهش پیدا کرده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه به بحث پیشگیری در کشور، ادامه داد: به نظر می‌رسد یکی از اصولی که می‌تواند طرح نظام سلامت را با موفقیت بیشتر همراه سازد اجرای طرح پزشک خانواده است؛ اگر این طرح اجرا نشود مشخص نیست که فرد مراجعه کننده به پزشک نیاز به ویزیت معمولی دارد یا باید مورد معاینات تخصصی قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه پزشک خانواده در نخستین گام خود باید سلامت خانواده‌ها را رصد کند، تصریح کرد: اکنون این طرح به طور آزمایشی در دو استان فارس و مازندران اجرایی شده اما هنوز نواقص آن شناسایی نشده است.

آریایی‌نژاد یادآور شد: ناگفته نماند که توجه به بحث مراقبت‌های بهداشتی در طرح تحول سلامت در دراز مدت از هزینه‌های درمان می‌کاهد بر این اساس اگر قرار باشد بودجه‌ای که اکنون در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد به طور کامل به بحث درمان و کاهش هزینه‌های بستری بینجامد همواره باید هزینه‌های گزافی بابت درمان بیماران بپردازیم.

وی با تاکید ضرورت تلاش برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، افزود: باید از امروز شیوه‌های آموزش به این پزشکان تغییر یابد و با تعهد از پزشکان و دانشجویان پزشکی، بحث ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را بیش از گذشته مدنظر قرار دهیم تا سطح انتظارات با تخصص و نیاز جامعه برابر شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس نهم، با مثبت ارزیابی کردن بهتر شدن وضعیت بیماران بستری با اجرای طرح تحول سلامت،‌ تصریح کرد: بدون‌شک برای به سرانجام رسیدن این طرح لازم است سایر نهادها مانند سازمان‌های بیمه‌گر نیز همکاری‌های لازم را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشند؛ البته این وزارتخانه نیز برای رسیدن به اهداف خود سازمان‌های بیمه‌گر را هدایت کرده تا با کمک یکدیگر فشار بر بیماران کاهش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ با یادآوری حمایت مجلس برای موفقیت بیشتر طرح تحول نظام سلامت،‌ گفت: به طور حتم در صورت نیاز، مجلس این آمادگی را دارد تا با وضع قوانین لازم به یاری این طرح عظیم بشتابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet