هدر موبایل
1393/05/13 13:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

عضو کمیسیون انرژی مجلس کاهش بهره تسهیلات بانکی بخش صنعت را خواستارشد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی کاهش نرخ بهره تسهیلات بانکی ویژه صنعتگران به ۱۲ تا ۱۴ درصد را خواستارشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس کاهش بهره تسهیلات بانکی بخش صنعت را خواستارشد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی کاهش نرخ بهره تسهیلات بانکی ویژه صنعتگران به 12 تا 14 درصد را خواستارشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44063.jpg عضو,کمیسیون,انرژی,مجلس,کاهش,بهره,تسهیلات,بانکی,بخش,صنعت,را,خواستارشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛امیرعباس سلطانی اظهار کرد: هم اکنون نرخ بهره بانکی برای تولیدکنندگان 22 تا 28 درصد است و این در حالیست که در دیگر کشورهای دنیا نرخ بهره بانکی سه درصد است.

وی افزود: پیشنهاد می شود با کاهش نرخ بهره بانکی ویژه صنعتگران، مابه التفاوت آن با نرخ های بانکی را دولت به بانک ها یارانه پرداخت کند.
 
نماینده بروجن درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: تولیدکنندگان برای دریافت ضمانت نامه های بانکی مجبورند کل مبلغ ضمانت نامه را پرداخت کنند که بسیاری از تولیدکنندگان قادر به انجام این کار نیستند.
 
سلطانی همچنین تصریح کرد: بانک ها برای حواله وجه از تولید کنندگان تقاضای پنج تا هشت درصد وجه را به عنوان کارمزد مطالبه می کنند که این میزان برای تولیدکنندگان زیاد است.
 
به گفته وی،هر تولیدکننده و صنعتگر در کشور باید 25 درصد مالیات مستقیم و 19 درصد عوارض مختلف پرداخت کند که هزینه ها بخش صنعت را با مشکلاتی مواجه کرده است.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: از نظر سهولت کسب و کار بخش صنعت، ایران در جهان رتبه 152 را داراست.
 
سلطانی گفت:یکی از مشکلات صنایع بهره های بالای تسهیلات بانکی است که بهره بانکی با این نرخ بالا هیچ توجیهی برای کار و تولید ندارد و مجلس نسبت به تغییر نرخ بهره بانکی جامعه صنعت تلاش می کند./
پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet