هدر موبایل
1393/05/14 12:27:16
سرویس اجتماعی
آقاجری خبرداد:

نرخ 27درصدی بیکاری در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان/ضرورت ایجاد صنایع تکمیلی پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس،گفت:۴۳ درصد از تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و بندر امام صورت می گیرد اما متأسفانه عمده محصولات پتروشیمی به صورت خوراک و ماده خام به خارج صادر می شود.
نرخ 27درصدی بیکاری در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان/ضرورت ایجاد صنایع تکمیلی پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس،گفت:43 درصد از تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و بندر امام صورت می گیرد اما متأسفانه عمده محصولات پتروشیمی به صورت خوراک و ماده خام به خارج صادر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/68716.jpg نرخ,27درصدی,بیکاری,در,بندرماهشهر،امیدیه,و,هندیجان/ضرورت,ایجاد,صنایع,تکمیلی,پتروشیمی,در,منطقه,ویژه,اقتصادی,ماهشهر Icana

حبیب آقاجری درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،درخصوص مشکلات بخش صنعت شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در استان‌خوزستان،گفت: شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در بخش اشتغال از ظرفیت های مطلوبی از جمله وجود رودخانه مارون،جراحی و زهره،دریای آزاد و بندر امام،بندر ماهشهر، بندر هندیجان، صنعت نفت،گاز و پروشیمی برخوردار است.

نرخ 27درصدی بیکاری در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: متأسفانه علی رغم وجود ظرفیت های مطلوب اشتغال،درحال حاضر به علت عدم استفاده از نیروهای بومی 27 درصد آمار بیکاری شهرستان های بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،با اشاره به وجود ظرفیت هایی چون زمین‌های حاصلخیزکشاورزی،دریای آزاد،سه ضلع رودخانه مارون، جراحی و زهره،صنایع نفت،گاز و پتروشیمی در بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان،اظهارداشت: سرمایه گذاران بخش خصوصی درجهت اشتغال زایی پایدار می توانند در بخش خدمات،شیلات و پرورش ماهی و میگو، کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته به آن،صنایع پایین دستی،صنایع تکمیلی پتروشیمی سرمایه گذاری کنند.

تولید 43 درصد از تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

آقاجری،افزود: درحال حاضر 43 درصد از تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و بندر امام صورت می گیرد اما متأسفانه عمده محصولات پتروشیمی به صورت خوراک و ماده خام به خارج صادر می شود.

ضرورت ایجاد صنایع تکمیلی پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:چنانچه صنایع تکمیلی و پایین دستی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و بندر امام ایجاد شود بی شک محصولاتی با ارزش افزوده بالاتر تولید می شود که این مهم باعث کاهش آمار بیکاری خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس،گفت: چنانچه براساس ظرفیت های موجود برنامه ریزی صحیحی در توسعه بخش های خدمات،شیلات،کشاورزی و صنایع تبدیلی،صنایع پایین دستی،صنایع تکمیلی پتروشیمی صورت گیرد بی شک علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری، مردم بندرماهشهر،امیدیه و هندیجان می توانند در جهت رونق اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته باشند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet