هدر موبایل
1393/05/14 11:22:11
سرویس سیاسی
در دیدار رهبر با رئیس مجلس بنگلادش:

روابط اقتصادی ایران و بنگلادش رضایت بخش نیست

رئیس فراکسیون زنان مجلس در دیدار با رییس مجلس بنگلادش سطح روابط اقتصادی دوجانبه را رضایت‌بخش ندانست و گفت: ایران آمادگی دارد تا روابط اقتصادی؛ فرهنگی و آموزشی خود را با شما توسعه دهیم و در این چهارچوب آماده تبادل هیات در سطوح مختلف هستیم.
روابط اقتصادی ایران و بنگلادش رضایت بخش نیست رئیس فراکسیون زنان مجلس در دیدار با رییس مجلس بنگلادش سطح روابط اقتصادی دوجانبه را رضایت‌بخش ندانست و گفت: ایران آمادگی دارد تا روابط اقتصادی؛ فرهنگی و آموزشی خود را با شما توسعه دهیم و در این چهارچوب آماده تبادل هیات در سطوح مختلف هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/75607.jpg روابط,اقتصادی,ایران,و,بنگلادش,رضایت,بخش,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فاطمه رهبر رئیس هیات پارلمانی اعزامی به بنگلادش به موضوعاتی همچون توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و ضرورت وحدت بین کشورهای اسلامی برای مقابله با این جنایات ضد بشری تاکید شد.

وی در این زمینه به تشکیل اجلاس کمیته فلسطین اجلاس غیرمتعهدها در تهران اشاره کرد و از حضور مشاور ارشد نخست وزیر بنگلادش در این اجلاس و همچنین مواضع حمایتگرانه دولت و مجلس بنگلادش ازمقاومت مردم غزه قدردانی کرد.

عضو فراکسیون بانوان مجلس با اشاره به برنامه سفر منطقه ای رئیس مجلس شورای اسلامی در سال‌جاری؛ ابراز امیدواری کرد تا دکتر لاریجانی به بنگلادش سفر کند.

رهبر با اشاره به جایگاه مجلس و ریاست آن در ساختار سیاسی ایران بر انجام این سفر بعنوان عاملی برای توسعه و تقویت روابط دو کشور تاکید کرد.

عضو فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پتانسیل‌های موجود بین دو کشور سطح روابط اقتصادی دوجانبه را رضایت بخش ندانست و با برشمردن توانمندی‌های کشورمان در حوزه های مختلف اعلام کرد: ایران آمادگی دارد تا روابط اقتصادی، فرهنگی و آموزشی خود را با شما توسعه دهیم و در این چهارچوب آماده تبادل هیات در سطوح مختلف هستیم.

وی با اعلام تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و بنگلادش در مجلس ایران ابراز امیدواری کرد تا گروه مشابهی در پارلمان بنگلادش نیز ایجاد شود تا در قالب آن بتوان روابط دو کشور را در دو سطح پارلمانی و دولتی تقویت نماید.

در ادامه این دیدار شیرین شرمین چوهدری رئیس مجلس بنگلادش با یادآوری سفر سال گذشته خود به ایران، حضور نمایندگان زن مجلس ایران در بنگلادش را نشانه عملی شدن توافقات خود با رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر تقویت و افزایش تبادل هیات‌های پارلمانی بین دو کشور دانست و دعوت خود از دکتر لاریجانی برای دیدار رسمی از بنگلادش را یادآوری کرد.

شرمین چوهدری ادامه داد:دولت و ملت بنگلادش همیشه در کنار مردم مظلوم فلسطین بوده و از آرمان‌های آنان حمایت کرده است.

وی با محکوم نمودن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بیگناه غزه افزود: ما بطور رسمی اعتراض خود را اعلام و از دولت بنگلادش خواسته ایم از هر اقدامی برای توقف کشتار مردم فلسطین دریغ ننماید.

رئیس مجلس بنگلادش اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو کنفرانس اسلامی را تریبون خوبی برای تبیین مواضع و دیدگاههای کشورهای اسلامی دانست.

به گزارش خانه ملت هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران قبل از ملاقات با رئیس مجلس بنگلادش از بخش‌های مختلف مجلس شامل صحن پارلمان، کتابخانه و سایر فسمت‌های اداری بازدید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet