هدر موبایل
1393/05/14 10:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

سهم 10 درصدی بیماران خاص برای تهیه دارو در انتظار تامین اعتبار

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: انتظار می‌رود با تامین اعتبارات و تنظیم بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو تمام بیماران صعب‌العلاج و خاص حتی‌الامکان با پرداخت سهم ۱۰ درصدی بتوانند داروهای خود را تامین کنند.
سهم 10 درصدی بیماران خاص برای تهیه دارو در انتظار تامین اعتبار سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: انتظار می‌رود با تامین اعتبارات و تنظیم بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو تمام بیماران صعب‌العلاج و خاص حتی‌الامکان با پرداخت سهم 10 درصدی بتوانند داروهای خود را تامین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/46281.jpg سهم,10,درصدی,بیماران,خاص,برای,تهیه,دارو,در,انتظار,تامین,اعتبار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛محمدحسین قربانی درباره سهم پرداخت بیمار برای خرید دارو، گفت: بر اساس قانون برنامه، بیمار باید فرانشیز 30 درصدی را بپردازد و در حال حاضر با هر نسخه‌ای در بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها باید 30 درصد فرانشیز پرداخت شود و این هیچ منافاتی با آنچه که در قالب طرح تحول و پرداخت 10 درصدی مردم در ارائه خدمات بیمارستانی وجود دارد، ندارد.

وی افزود: در واقع این موضوع بر اساس قانون بوده و بخشنامه‌ها نیز همین را می‌گوید در حالی که باید مد نظر داشت ارائه خدمات در بیمارستان‌های دولتی شامل بستری و حتی داروی داروخانه‌های بیمارستانی، کلینیک و پاراکلینیک 10 درصد فرانشیز پرداخت می‌شود.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره حمایت دولت از سهم پرداختی بیماران خاص برای تهیه دارو، گفت: بیماران خاص با سایر بیماران فرق می‌کنند حتی بیماران سرطانی جزو بیماران خاص نیستند، بیماران خاصی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشند داروهایشان را رایگان تهیه می‌کنند.
قربانی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو در حال تنظیم بخشنامه‌هایی هستند که بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص حتی‌الامکان از روش 10 درصد سهم بیمار و 90 درصد سهم دولت بتوانند داروهای خود را تامین کنند.
وی خاطرنشان کرد: اما تا به امروز دولت به علت کمبود اعتبارات نتوانسته است این موضوع را لحاظ کند لذا فکر می‌کنم با توجه به پی‌گیری‌های وزارت بهداشت و درمان در فاصله کوتاهی این امکان فراهم شود.
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet