هدر موبایل
1393/05/15 11:52:50
سرویس سیاسی
صبح روز گذشته انجام شد:

بازدید هیات پارلمانی ایران از مرکز پزشکی مخصوص زنان آسیب دیده شهر داکا

هیات پارلمانی ایران در سفر به بنگلادش صبح روز گذشته از مرکز پزشکی مخصوص زنان آسیب دیده شهر داکا بازدید کرد.
بازدید هیات پارلمانی ایران از مرکز پزشکی مخصوص زنان آسیب دیده شهر داکا هیات پارلمانی ایران در سفر به بنگلادش صبح روز گذشته از مرکز پزشکی مخصوص زنان آسیب دیده شهر داکا بازدید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/75649.jpg بازدید,هیات,پارلمانی,ایران,از,مرکز,پزشکی,مخصوص,زنان,آسیب,دیده,شهر,داکا Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات پارلمانی ایران متشکل از شهلا میرگلوی بیات، فاطمه رهبر، نیره اخوان‌بی طرف و سکینه عمرانی در ادامه دیدار ها و ملاقات‌های خود در بنگلادش صبح روز گذشته (سه شنبه 14 مرداد) از مرکز پزشکی مخصوص زنان آسیب دیده شهر داکا بازدید و با مسئولان این مرکز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این بازدید فاطمه رهبر ضمن تشکر از توضیحات ارائه شده به پیشرفت‌های صورت گرفته در ایران اشاره کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه در حوزه دارو، در زمینه بهداشت و درمان به خودکفایی رسیده‌ است.

وی افزود: دولت ایران بیمه آحاد مردم را از طریق خدمات درمانی و تامین اجتماعی پذیرفته و خدمات رایگان ارائه می‌دهد، همچنین مراکز مشاوره قبل و بعد از ازدواج در ایران راه‌اندازی شده و واحدهای درسی در دانشگاه‌ها در این زمینه تدریس می شود، از طرف دیگر مراکزی برای درمان آسیب‌های اجتماعی به‌وجود آمده و در کنار این اقدامات کارهای فرهنگی نیز صورت می‌گیرد.

همچنین شهلا میرگلو بیات ابتکار صورت گرفته در بنگلادش برای درمان بانوان آسیب دیده و بازگرداندن آنان به اجتماع را مورد تقدیر قرار داد و گفت: زنان و کودکان بیش از دو سوم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و در تمام جهان نحوه  جلوگیری از خشونت علیه این قشر آسیب‌پذیر جزء مشغله‌های فکری مقامات دولتی و فعالان اجتماعی است.

وی ادامه داد: این که شما توانسته اید برای کمک به زنان آسیب دیده 8 وزارت خانه را گرد هم آورده اید کار بزرگی است،انجام تست گران قیمت دی ان ای بصورت مجانی و جلب کمکهای خارجی ابتکارات بسیار خوبی بوده است.

‌میرگلو ‌بیات با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه کمک به زنان آسیب‌دیده در ایران، گفت: ایران نیز قوانینمتعددی برای جلوگیری از خشونتعلیه زنان و کودکان دارد، همچنین کشور در علوم پزشکی پیشرفت های خوبی داشته که مورد اذغان کشورهای پیشرفته قرار گرفته است و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی خوبی در ایران فعال هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در پایان ابراز امیدواری کرد که انشاالله به روزی برسیم که شاهدریشه کنی آسیب ها و صدمات روحی و جسمی علیه کودکان و زنان در کل جهان باشیم.

هیات پارلمانی ایران در ادامه بازدید ضمن حضور در مرکزآموزشی فنی و حرفه ای نوکشی کاتادر یکی از محله های قدیمی شهر داکادختران بی‌سرپرست شاغل در این مرکز را با اهدای گل مورد تقدیر قرار دادند.

در آغاز این دیدار رئیس بیمارستان 2600 تخت خوابی در تشریح فعالیت مرکز پزشکی زنان آسیب دیده، گفت:این مرکز 8 نوع خدمت به زنان آسیب دیده اجتماعی ارائه می‌کند که از جمله آنها مساعدت‌های حقوقی، پلیسی، انجام تست دی ان ای، مشاوره‌های روانی و درمانی است.

وی یادآور شد: زنان صدمه دیده می‌توانند با تماس از هر نقطه کشور در کمتر نیم ساعت مورد حمایت حقوقی وامنیتی قرار گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet