هدر موبایل
1393/05/15 14:46:58
سرویس سیاسی
اعضای هیات پارلمانی ایران در بنگلادش مطرح کردند؛

زمینه همکاری بسیاری میان ایران و بنگلادش وجود دارد

اعضای هیات پارلمانی ایران در بنگلادش درمصاحبه با شبکه تلویزیونی satv با بیان اینکه زمینه همکاری های بسیاری میان ایران و بنگلادش وجود دارند، تاکید کردند که بهداشت و کشاورزی در بنگلادش باید پیشرفت کند.
زمینه همکاری بسیاری میان ایران و بنگلادش وجود دارد اعضای هیات پارلمانی ایران در بنگلادش درمصاحبه با شبکه تلویزیونی satv با بیان اینکه زمینه همکاری های بسیاری میان ایران و بنگلادش وجود دارند، تاکید کردند که بهداشت و کشاورزی در بنگلادش باید پیشرفت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/75649.jpg زمینه,همکاری,بسیاری,میان,ایران,و,بنگلادش,وجود,دارد Icana

فاطمه رهبر در ارزیابی خود از سفر هیات پارلمانی ایران به بنگلادش، گفت: این هیات به دعوت رئیس پارلمان بنگلادش به این کشور سفر کرده و ما اشتراکات زیادی داریم ، همچنین تمدن کهن فرهنگی و اقتصادی در ایران و بنگلادش وجود دارد. البته سفر بسیار خوبی بود و هیات ایرانی مورد محبت و صفا و صمیمیت  مردم و دولت بنگلادش قرار گرفتند ، از سوی دیگر در این چند روزدیدارهای متعددی صورت گرفت و قرار است در آینده رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران سفری به بنگلادش داشته باشند .

وی افزود : همچنین با وزیر مشاور در امور زنان و کودکان دیداری انجام شد.

رهبر درباره موضع جمهوری اسلامی ایران در مورد غزه نیز تصریح کرد: چندی پیش اجلاس کمیته فلسطین در ایران برگزار شد که دستور کار این اجلاس یافتن راه حلی برای جلو گیری از ادامه جنایات  رژیم صهیونیستی بود. متاسفانه غزه میدان نابرابری بوده و دریک طرف نیروی شیطانی با داشتن سلاح و امکانات فراوان و در سوی دیگر مردم مظلوم و بی دفاع فلسطینی می باشند که باید تاریخ قضاوت نماید.

سرپرست هیات پارلمانی ایران در بنگلادش ، گفت: تاکنون بیش از 1800 نفر کشته و 10000 نفر زخمی شده اند ، هرچند که  بازنده اصلی این جنگ و خونریزی رژیم صهیونیستی خواهد بود،سکوت کشورهای غربی آزمایشی در تاریخ و وجود این رژیم بزرگترین معضل برای این کره خاکی است.

رهبر تاکید کرد: سکوت سران کشورهای اسلامی باید شکسته شده و حقوق مردم غزه باید تامین شود ، البته نیروهای صهیونیستیباید عقب نشینی کنند و گذرگاه رفح باید باز شود.

همچنین سکینه عمرانی درگفت و گو با این شبکه تلویزیونی درپاسخ به سوالی درخصوص استفاده مطلوب از ظرفیت های آب دربنگلادش، گفت: بنگلادش منابع بسیار غنی دارد، یکی از نعمتهای این کشور آب  باران است ، ازاین رو بنگلادش در کشاورزی دارای منابع فراوانی می باشد.

وی ادامه داد: پتانسیل فراوانی در امر شیلات به دلیل  راه های دریائی بسیار دراین کشوروجود دارد ، بنابراین به نظر می رسد بعد از استقلال، راههای پیشرفتی که درپیش گرفته شده می تواند به موفقیت برسد ، چرا که بنگلادش در حوزه منابع چوب و تولید کاغذ ، صادرات میوه و در بخش منسوجات پیشرفتهای خوبی داشته است.

عمرانی افزود: جمهوری اسلامی ایران در زمینه کشاورزی به علوم دانش بینان دست یافته است ودو کشور می توانند دراین زمینه همکاری داشته باشند، ایران دارای صنایع تبدیلی خوبی بوده و پیشرفت بسیاری کرده است .

وی درپایان گفت: لازم می دانم از پذیرائی گرم مقامات بنگلادشی تشکر و قدردانی کنم .

از سوی دیگر میرگلوبیات درپاسخ به پرسش خبرنگار شبکه تلویزیونی satv درباره وضعیت بهداشت و بیمارستانی دربنگلادش، گفت: درزمینه بهداست و درمان تلاشهای زیادی صورت گرفته است ولی جا دارد که این تلاشها مستمر و بیشتر باشد.

وی افزود: توافقنامه بهداشتی میان دو کشور بزودی به امضا مقامات مسئول دوکشورمی رسد و در چارجوب این توافقنامه می توانیم همکاری کنیم.

میرگلوبیات درباره اقدامات لازم برای کمک به کودکان در بنگلادش، تصریح کرد: ما مصوبات ، قوانین ، تجربیات و امکانات خوبی در این زمینه داریم که امیدوارم از طریق رایزنی دو وزارتخانه بهداشت و درمان مورد تبادل قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet