خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1393/05/17 09:43:15
سرویس اجتماعی
درویش پور مطرح کرد:

انتقاد از بلاتکلیفی مربیان پیش دبستانی/دولت دهم مقصر اصلی وضعیت کنونی مربیان است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با یادآوری وضعیت کنونی مربیان پیش دبستانی، گفت: دولت دهم مقصر اصلی بلاتکلیفی کنونی این مربیان بوده که متاسفانه دولت یازدهم وارث تصمیمات غیرکارشناسی دولت قبل شده است.
انتقاد از بلاتکلیفی مربیان پیش دبستانی/دولت دهم مقصر اصلی وضعیت کنونی مربیان است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با یادآوری وضعیت کنونی مربیان پیش دبستانی، گفت: دولت دهم مقصر اصلی بلاتکلیفی کنونی این مربیان بوده که متاسفانه دولت یازدهم وارث تصمیمات غیرکارشناسی دولت قبل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/56075.jpg انتقاد,از,بلاتکلیفی,مربیان,پیش,دبستانی/دولت,دهم,مقصر,اصلی,وضعیت,کنونی,مربیان,است Icana

حجت‌الله درویش‌پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی، گفت: آموزش و پرورش و دولت هنوز نتوانسته اند در این رابطه به نقطه مشترکی برسند و هنوز دولت ردیف استخدامی را به آموزش و پرورش نداده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه آموزش و پرورش آمادگی لازم را برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی اعلام کرده اما هنوز نتوانسته موافقت نهایی را از دولت بگیرد، افزود: در قانون به دولت مهلت داده شد ظرف دو سال با برگزاری آزمون و در نظر گرفتن شرایط لازم تکلیف این مربیان را مشخص کند.

وی ادامه داد: متاسفانه تا کنون برای تعیین تکلیف وضعیت مربیان پیش دبستانی تعلل شده و آزمونی را هم که قرار بود گرفته شود به علت دریافت نکردن مجوز لازم از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور لغو شد.

 

بلاتکلیفی مربیان پیش دبستانی از نظر قانونی، شرعی، عرفی و اخلاقی درست نیست

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه بلاتکلیفی مربیان پیش دبستانی از نظر قانونی، شرعی، عرفی و اخلاقی درست نیست، افزود: دولت باید هر چه سریع تر تکلیف استخدام این مربیان را با در نظر گرفتن تدابیر معین مشخص کند.

درویش پور با بیان اینکه سرگردانی مربیان پیش دبستانی عمر و جوانی آنان را هدر داده است، افزود: در صورتی که دولت در راستای تعیین تکلیف این افراد تدابیری نیندیشد بی شک مشکلات بسیاری برای آنان و خانواده هایشان به وجود خواهد آمد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مربیان پیش دبستانی بعد از سال ها انتظار برای استخدام دیگر فرصتی ندارند که اگر دولت استخدامشان نکرد به دنبال کار دیگری بروند یا بخواهند تغییر شغل بدهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری استدلال دولت درباره علت تاخیر در استخدام مربیان پیش دبستانی، گفت: جلوگیری از حجیم شدن دولت و کوچک نگه داشتن آن از نظر تعداد نیروی انسانی دلیل مخالفت با استخدام مربیان پیش دبستانی است.

وی با بیان اینکه درست است که استخدام نیروی جدید منجر به اختصاص بخش اعظمی از بودجه دولت به حقوق افراد می شود، افزود: اما نمی توان با این رویکرد به کسانی که مدت ها به نظام خدمت کرده اند پشت کرد.

درویش پور با بیان اینکه دولت در افزایش استخدام‌ها باید از بخش خصوصی استفاده کند، افزود: در صورتی که بخش خصوصی در کشور فعال شود بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری ریشه کن خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه در موضوع استخدام مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی دولت دهم بیشتر و دولت یازدهم کمتر محکوم هستند، تصریح کرد: دولت قبلی مقصر اصلی بلاتکلیفی کنونی این مربیان و متاسفانه دولت یازدهم وارث چنین تصمیماتی از دولت قبل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet