هفته دفاع مقدس
1393/05/16 16:00:17
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشستی با طلاب و مسئولان فرهنگی کهک:

مسجد پایگاه تربیت فکر صحیح است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مساجد پایگاه تربیت فکر صحیح است و روحانیان باید فکر دینی جوانان را تقویت کنند.
مسجد پایگاه تربیت فکر صحیح است رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مساجد پایگاه تربیت فکر صحیح است و روحانیان باید فکر دینی جوانان را تقویت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43671.jpg مسجد,پایگاه,تربیت,فکر,صحیح,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی امروز (پنچشنبه 16 مرداد) در نشست صمیمی با طلاب و مسئولان فرهنگی بخش کهک، گفت: در جلساتی که با مدیران بخش کهک داشتم مشکلات این منطقه بررسی شد که شایسته است با توجه به حضور علمای بزرگ در این شهر و همچنین متبرک بودن این منطقه به نام ملاصدرا به این مسئله رسیدگی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل ترجمه کم آثار ملاصدرا در غرب این فیلسوف بزرگ به طور کامل شناخته نشده است، باید رسیدگی بیشتر به خانه ملاصدرا شود تا جایی برای شناخت افکار او به صورت مشخص بوجود آید.

رئیس نهاد قانونگذاری گفت: کار ساخت مدارس علمیه که به وسیله امام جمعه شهر کهک انجام می شود قابل تحسین است و نباید فراموش کرد که برای ترویج تفکر دینی اسلامی ساخت حوزه علمیه لازم است.

لاریجانی ادامه داد: پایه و رکن حفظ دین آموزش های فقهی دینی است و نباید عنوان شود که چون این مسائل جزء فروعات محسوب می شود باید کمتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر این نکته که تربیت فقیه و دانشمند دینی یک ضرورت است گفت: نبود روحانیت در برخی از روستاهای اطراف کهک و سایر شهرهای کشور یک ضایعه بزرگ محسوب می شود، حقیقت فرهنگی در مساجد و حوزه های علمیه وجود دارد.

لاریجانی گفت: قطع شهریه روحانی هایی که به روستاها می روند کار درستی نیست و حتی باید شهریه آنها بیشتر شود زمانی که مقام معظم ر هبری از این موضوع اطلاع یافتند دستور دادند این مسئله حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساجد پایگاه تربیت فکر صحیح هستند گفت: به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و همچنین فرهنگی مجلس تأکید شده که به موضوع حمایت از حوزه های علمیه توجه کنند .

لاریجانی افزود: وظیفه مسئولان حمایت از حوزه های علمیه است البته باید این حوزه ها مستقل باشند.

وی ادامه داد: فکر ایجاد مراکز دینی فکر صحیحی است و روحانیون باید افکار جوانان را تقویت کنند و مسئولان نیز در زمینه تأمین بودجه باید کمک لازم را ا نجام دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه بخش کهک منطقه ای گردشگری محسوب می شود باید به مسائل فرهنگی توجه شود.

لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم میرمؤمنی امام جمعه بخش کهک گفت: 3 هکتار و نیم زمین برای ساخت حوزه علمیه امام سجاد(ع) در نظر گرفته شده و از شورای عالی حوزه علمیه در این زمینه مجوز اخذ شده است همچنین در پردیسان قم 3 هزار و 400 متر زمین به نام 14 معصوم(ع) برای ساخت حوزه علمیه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است رئیس مجلس شورای اسلامی از محل ساخت حوزه علمیه امام سجاد(ع) بخش کهک بازدید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet