هدر اصلی
1393/05/17 09:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقامحمدی مطرح کرد:

لزوم حمایت بیشتر از خبرنگاران توسط دولت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر حمایت بیشتر از خبرنگاران توسط دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد.
لزوم حمایت بیشتر از خبرنگاران توسط دولت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر حمایت بیشتر از خبرنگاران توسط دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58414.jpg لزوم,حمایت,بیشتر,از,خبرنگاران,توسط,دولت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ ابراهیم آقامحمدی با تبریک روز خبرنگار گفت: روز خبرنگار روز رسالت قلم، امانت‎داری، تلاش و کوشش جهت تعالی فرهنگ اجتماع در ابعاد مختلف و روز بزرگی است.

وی با یادآوری شهادت شهید صارمی و نام‎گذاری 17 مرداد به‎نام روز خبرنگار، تصریح کرد: تلاش‎ها و مجاهدات اصحاب رسانه در نام‎گذاری این روز نمایان‎گر زحمات رسانه‎ای‎هاست که با کوشش و تلاش سعی می‎کنند واقعیت‎ها را استخراج و اطلاع‎رسانی کنند. شهید محمود صارمی نمونه تلاشگری و اخلاص بود که برای اطلاع‎رسانی وضعیت مظلومان شربت شهادت را در افغانستان نوشید.

آقامحمدی که صاحب امتیاز هفته‎نامه افلاک لرستان نیز هست، اضافه کرد: خبرنگاران خیلی زحمت می‎کشند و نباید فقط در روز خبرنگار زحمات آنان به چشم بیاید. اگر این قشر نباشند خیلی از اتفاقات دیده نمی‎شود.

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کار خبرنگاران خیلی سخت است و الان در اقصی نقاط دنیا خبرنگارانی را می‎بینیم که در راه اطلاع‎رسانی جانشان را از دست می‎دهند. در غزه، عراق، جام‎جهانی فوتبال در برزیل و... خبرنگارانی جان سپردند که دردناک بود.

وی مهمترین مشکل‎های خبرنگاران را این‎گونه بیان کرد: نبود امنیت شغلی و وضعیت معیشت خبرنگاران که بیشترشان با حداقل‎ها زندگی می‎کنند مهمترین مشکل این قشر بوده که نیاز است دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه حمایت بیشتری کنند.

آقامحمدی ادامه داد: بحث بیمه، حقوق و مزایای خبرنگاران مهمترین دغدغه این قشر است و دولت باید حمایت بیشتری از کسانی که زندگی‎شان را وقف اطلاع‎رسانی کرده‎اند، انجام دهد.

وی در پایان گفت: شاید در بین اصحاب رسانه افراد معدودی باشند که اهدافی غیر از رسالت‎شان دارند اما اکثریت خبرنگارها برای تعالی جامعه تلاش می‎کنند و ما قدردان این قشر زحمت‎کش هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet