خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/05/18 10:43:28
سرویس سیاسی
کوثری با اشاره به سیاست افزایش توان نظامی آمریکا برای مقابله با ایران:

آمریکا به دنبال شکست مجدد از ایران نباشد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به گزارش هیأت دفاع ملی کنگره آمریکا مبنی بر لزوم افزایش توان نظامی آمریکا برای ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، گفت: بهتر است آمریکا قبل از تجربه شکستی مجدد از جمهوری اسلامی ایران از برنامه ریزی برای مقابله با این کشور بپرهیزد.
آمریکا به دنبال شکست مجدد از ایران نباشد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به گزارش هیأت دفاع ملی کنگره آمریکا مبنی بر لزوم افزایش توان نظامی آمریکا برای ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، گفت: بهتر است آمریکا قبل از تجربه شکستی مجدد از جمهوری اسلامی ایران از برنامه ریزی برای مقابله با این کشور بپرهیزد. https://cdn.icana.ir/d/019/44993.jpg آمریکا,به,دنبال,شکست,مجدد,از,ایران,نباشد Icana

اسماعیل کوثری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش هیأت دفاع ملی کنگره آمریکا مبنی بر لزوم افزایش توان نظامی آمریکا برای ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، گفت: آمریکا شیطنت های خود را در مورد ایران رها نمی کند و به جای بررسی علل شکست نظامی خود و رژیم صهیونیستی در منطقه، در پی افزایش آن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران تاکنون هیچگونه اقدامی در ورای مرزهای خود انجام نداده است، افزود: آمریکا برای تسلط بر منطقه نیروهای خود را در افغانستان و عراق مستقر کرد اما باز هم از ناکامی در آن کشورها متنبه نشده و به دلایل ضعف خود پی نبرده است.

وی با بیان اینکه سیاست های آمریکا در قبال کشورهای دیگر و مداخله در منطقه منجر به خشم مردم کشورها شده است، ادامه داد: ایران قطعا از اینگونه سیاست ها خوشحال نشده و آمادگی خود را افزایش می دهد، که این موضوع به هیچ وجه به نفع آمریکا و کشورهای اقماری آن نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه آمریکا باید بدانند این راه اشتباه است، تصریح کرد: علت کشتارهای بیرحمانه در کشورهای مختلف همچنان برای نیروهای آمریکایی اعم از سرباز افسر و فرمانده مبهم و جای سوال است و برای آن هیچ دلیل اساسی و منطقی پیدا نمی کنند بنابراین بعد از ورود به میدان نبرد توان جنگیدن ندارند.

کوثری با بیان اینکه آمریکا با اتخاذ اینگونه سیاست ها خود را با مشکلات بسیاری درگیر کرده است، گفت: مردم و نیروهایی آمریکایی که از دروغ گویی های سردمداران خود مطلع شدند نیز به اعتراض و بیان نارضایتی خود پرداخته و همین مسائل موجب ناکامی این کشور در سیاست هایش می شود.

وی با بیان اینکه آمریکا چاره ای جز خروج از منطقه ندارد، توضیح داد: تجربه هشت سال دفاع مقدس و قدرت بازدارندگی ایران در مقابل آمریکایی ها و دیگر کشورها نشان داد که این کشور به هیچ وجه توان مقابله با ایران را ندارد بنابراین بهتر است قبل از تجربه شکستی مجدد از برنامه ریزی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران بپرهیزد.

گفتنی است؛هیأت موسوم به «دفاع ملی» آمریکا که از سوی کنگره این کشور مأمور بازبینی گزارش چهارساله پنتاگون شده بود، در گزارش خود توصیه کرده است که آمریکا برای ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، توان نظامی متعارف خود را در خلیج فارس افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet