هدر موبایل
1393/05/18 12:34:12
سرویس بین الملل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تشریح کرد:

بهره برداری داعش از اختلافات سیاسی به نفع رژیم صهیونیستی

نقوی حسینی با اشاره به بهره برداری گروه های تروریسم تکفیری از اختلافات سیاسی منطقه ، اتحاد گروه های سیاسی ردر عراق و سوریه را کلید شکست داعش دانست.
بهره برداری داعش از اختلافات سیاسی به نفع رژیم صهیونیستی نقوی حسینی با اشاره به بهره برداری گروه های تروریسم تکفیری از اختلافات سیاسی منطقه ، اتحاد گروه های سیاسی ردر عراق و سوریه را کلید شکست داعش دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/75900.jpg بهره,برداری,داعش,از,اختلافات,سیاسی,به,نفع,رژیم,صهیونیستی Icana

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خانه ملت، گروه تکفیری داعش باهمراهی النصره به موازات اقدامات تروریستی در سوریه و عراق در مرز سوریه با لبنان نیز آتش جنگی جدید روشن کرده اند. طی دو هفته گذشته داعش در منطقه القلمون از ارتش سوریه شکست سختی خورده است و برخی معتقدند درگیری های منطقه عرسال اقدامی برای کاهش فشار نیروهای بشاراسد و شکاف در محاصره است.

 علی رقم آن که داعش توانسته در عراق مناطقی را به تصرف خود درآورد، در سوریه شکست های سنگینی را تجربه کرده است و به همین دلیل دست به گسترش میدان جنگ زده است. درگیری های منطقه عرسال بر معادلا سوریه و لبنان تاثیر گذاشته است. در معادله جدید حاکم بر جنوب لبنان نیروهای ارتش در کنار نیروهای حزب الله حافظ امنیت و آرامش طلقی شده  و در عین حال در میان گروه های اپوزیسیون14 مارس به نوعی انشقاق مبتلا شده اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درهم تنیدگی اتقاقات منطقه گفت: «داعش دست پرورده سرویس های امنیتی آمریکا و عربستان می باشد که اهداف رژیم صهیونیستی را به عنوان نیروی پیاده نظام دنبال می کند.»

نقوی حسینی در ادامه گفت: «تروریست های تکفیری به دنبال آشوب و درگیری در لبنان هستند،زیرا این کشور مرکز نیروهای مقاومت می باشد و هر التهابی منافع رژیم صهیونیستی را تامین می کند.»

وی در تشریح اقدامات نیروهای تکفیری با برجسته دانستن استراتژی اختلاف سازی برای تضعیف جریان مقاومت گفت : «لبنان به دلیل درگیری و نزاع گروه های مختلف به نوعی کمای سیاسی مبتلا شده است و از فقدان یک دولت منسجم رنج می برد.»

در این میان،آن چه می توان خطرناک تر از تحولات عرسال باشد این است که به طور رسمی و طی یک خونریزی تمام عیار مرزها از بین بروند و استقلال لبنان زیر سوال برود و منطقه ای که از موصل آغاز شده براساس نقشه سیاه داعش تا قلب لبنان ادامه یابد. جایی که  ممکن است جنگ قومیتی هم شعله ور شود.

لبنانی ها تا سه سال توانستند به طور نسبی  توانستند خود را از جنگ داخلی سوریه و تروریست های چندملیتی دور کنند. اما اکنون با ظهور بحران داعش در عراق ، صف تروریست ها منسجم تر شده است و حالا با بروز درگیری های عرسال دریچه ورود تروریست ها با همراهی نیروهای سلفی لبنان به بیروت گشوده شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با پیش کشیدن موضوع داعش در عراق و تشابه وضعیت بغداد با بیروت گفت: «تروریست های تکفیری با استفاده از اختلافات سیاسی احزاب عراقی و درست زمانی که این کشور آماده تشکیل دولت پس از انتخابات بود با همراهی نیروهای مزدور بعثی اقدام تشکیل خلافت موهوم خود کردند و در پی آن هزاران نفر را قتل عام کردند. »

وی برای خروج عراق از بحران تروریسم داعش گفت:  «خوشبختانه رئیس مجلس و رئیس جمهوری انتخاب شده اند و نوبت به انتخاب مقام نخست وزیری رسیده است که با نظر رهبریت شیعه در نجف قابل تحقق است.»

نقوی حسینی با اشاره حمله هواپیماهای آمریکایی به مواضع داعش گفت: «غربی ها با نام حقوق بشر و دفاع از اقوام به دنبال منافع خود هستند؛آنها اگر نگران وضعیت حقوق بشر و سلاخی شدن انسان های بیگانه بودند باید زمانی که شیعیان توسط داعش قتل عام می شدند تجهیزات کمکی در اختیار ارتش عراق قرار می دادند.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت:« بحران عراق از سه جهت قابل پیگیری است. اولا گروه های عراقی در داخل باید با اتحاد نظر و عبور از نام ها منفعت ملی را در نظر گرفته و به یک اجماع نظر برسند.»

وی در ادامه گفت: «پس از تشکیل دولت ، کشورهای مسلمان منطقه باید به این کشور در همه زمینه ها یاری رسانند و در مرحله آخر سازمان بین الملل و شورای امنیت به وظیفه خود در قبال ملت عراق برای مقابله با تروریسم و توسعه عمل نمایند.»

در یک نمای کلی می توان گفت،تشکیل دولت در لبنان و عراق می تواند نیروهای نظامی این دوکشور را به صورتی منسجم در مقابل تهدید فزاینده داعش متحد کند؛موضوعی که تاکنون محقق نشده است و هرلحظه زمینه را برای گسترش دامنه فعالیت های داعش هموار کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet