هدر موبایل
1393/05/19 13:15:18
سرویس اقتصادی
زمانیان با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور خبر داد:

اختصاص دو هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان چهارمحال و بختیاری

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به سفر رییس جمهور به استان چهار محال و بختیاری، گفت: بیش از دو هزار میلیارد ریال برای تکمیل ۷۹ پروژه نیمه تمام اختصاص یافت.
اختصاص دو هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان چهارمحال و بختیاری عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به سفر رییس جمهور به استان چهار محال و بختیاری، گفت: بیش از دو هزار میلیارد ریال برای تکمیل 79 پروژه نیمه تمام اختصاص یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/75611.jpg اختصاص,دو,هزار,میلیارد,ریال,برای,تکمیل,پروژه‌های,نیمه,تمام,استان,چهارمحال,و,بختیاری Icana

سید سعید زمانیان دهکردی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه رییس جمهور نگاه ویژه ای برای حل مشکلات چهارمحال و بختیاری دارد ادامه داد: برای گسترش زیرساخت های گردشگری، طرح انتقال آب بن - بروجن،  تکمیل چرخه تولید فولاد و راه‌سازی و راه آهن و اختصاص بوجه به میزان دو هزار میلیارد ریال برای تکمیل 79 پروژه نیمه کاره مصوبات و دستورات مناسبی صادر شد.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مشخص نشدن تکلیف انتقال آب به استان اصفهان تصریح کرد: بخشی از مشکلات استان چهارمحال و بختیاری حل شد اما متاسفانه تصمیمی در خصوص انتقال آب به اصفهان گرفته نشد و پروژه های غیر قانونی بهشت آباد و گلاب برای انتقال آب از چهار محال و بختیاری به اصفهان است همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس افزود: پروازهای بین المللی فرودگاه شهر کرد نیز همچنان انجام نمی شود و در این خصوص نیز تصمیمی اتخاذ نشد و مردم مجبورند برای سفر به مکه و مدینه، عتبات عالیات و کویت و برخی از کشورهای دیگر به اصفهان بروند که این باب میل مردم نیست.

وی  به مشکلات اشتغال در استان چهارمحل و بختیاری اشاره کرد و گفت: میزان بیکاری در استان چهارمحال و بختیاری یبن 36 تا 40 درصد است که این مسئله یک معظل اجتماعی، امنیتی و سیاسی است و برای رفع آن باید به زیر ساخت های گردشگری و عمرانی توجه شود که خوشبختانه در سفر رییس جمهور تصمیمات خوبی گرفته شد که باید عملی شود.

زمانیان تاکید کرد: اگر بودجه ی مجتمع فولاد اختصاص داده شود تا سال آینده فاز نخست آن به بهره برداری می رسد و پس از آن امید می رود طبق دستور رییس جمهور تا سال 1396 به شکل کامل به بهره برداری برسد که در این صورت می توانیم سالانه یک میلیون تن فولاد تولید کنیم و می تواند هم به شکل مستقیم و هم غیر مستقیم اشتغال فراوانی را ایجاد کند.

نمایندذه مردم شهر کرد در مجلس ادامه داد:اگر مصوبات عملیاتی نشود و همانطور روی کاغذ بماند هیچ سودی ندارد  جز از بین بردن اعتماد مردم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet