هدر موبایل
1393/05/18 17:16:30
سرویس اقتصادی
خانمحمدی:

ضرورت بازنگری در تعرفه واردات خودرو/بازار خودرو شرایط مطلوبی ندارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت خودرو گفت: تعرفه واردات خودرو باید به نحویی تعیین شود تا علاوه بر جلوگیری از انحصار در بازار خودرو از زمین گیر شدن صنعت خودروسازی نیز جلوگیری کند.
ضرورت بازنگری در تعرفه واردات خودرو/بازار خودرو شرایط مطلوبی ندارد عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت خودرو گفت: تعرفه واردات خودرو باید به نحویی تعیین شود تا علاوه بر جلوگیری از انحصار در بازار خودرو از زمین گیر شدن صنعت خودروسازی نیز جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43367.jpg ضرورت,بازنگری,در,تعرفه,واردات,خودرو/بازار,خودرو,شرایط,مطلوبی,ندارد Icana

محمدرضا خانمحمدی خرمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره موضوع واردات خودرو گفت: باید پذیرفت خودروهای تولیدی داخلی شرایط رقابت با خودرهای خارجی را ندارد اما درصورتی که تعرفه واردات خودرو با کاهش محسوسی روبرو شود صنعت خودروسازی کشور زمین گیر شده که این موضوع بیکاری در پی خواهد داشت.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تعرفه های بالا برای واردات خودرو مخالف هستم به دلیل اینکه این موضوع باعث می شود خودروسازان داخلی به نوعی بازار را در انحصار داشته باشند بنابراین باید یک تعرفه معقول برای این مهم در نظر گرفته شود.

خانمحمدی خرمی درباره ویژگی های تعرفه واردات خودرو گفت: کارشناسان واردات خودرو باید شرایط بهینه برای انجام این مهم را استخراج کنند و با توجه به استانداردهای صنعتی، جغرافیایی و قیمتی کشور تعرفه قابل قبولی را برای واردات خودرو تعیین کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه واردات خودرو باید مشروط باشد، افزود: نتیجه واردات خودرو باید به ایجاد شرایط بهینه کیفیتی و قیمتی خودرو منتهی شود.

خانمحمدی خرمی ادامه داد: تولید خودرو در شرایط بهینه ای انجام نمی شود بنابراین دولت، شورای رقابت و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید با نظارت های خود شرایطی را فراهم کنند که زمینه ارائه خودرو با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب فراهم شود.

وی با بیان اینکه بازار خودرو در شرایط مطلوبی به سر نمی برد، گفت: زنجیره های نامناسب هیئت مدیره در صنعت خودروسازی شکل گرفته که به دلیل ذی نفع بودن اعضا هیئت مدیره امکان سوء استفاده وجود دارد.

خانمحمدی تصریح کرد: باید به فعالیت های شرکت های تولید خودرو توجه شود به دلیل اینکه برخی قطعات با قیمت غیرمعمول فروخته می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: برخی شرکت ها فعال در صنعت خودروسازی کارهای غیر تخصصی مانند ایجاد شرکت های اقماری و بانک داری انجام می دهند که باید به این موضوع رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet