هفته دفاع مقدس
1393/05/19 12:56:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

کاهش نرخ تورم اتفاق مبارکی برای اقتصاد ایران است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از عملکرد دولت در کنترل و کاهش نرخ تورم به ۲۶ درصد دفاع کرد.
کاهش نرخ تورم اتفاق مبارکی برای اقتصاد ایران است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از عملکرد دولت در کنترل و کاهش نرخ تورم به 26 درصد دفاع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/65997.jpg کاهش,نرخ,تورم,اتفاق,مبارکی,برای,اقتصاد,ایران,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ابوذر ندیمی اظهار داشت: در بخش تورم نقطه به نقطه و تورم سالانه دولت توانست به خوبی عمل کند و این یک اتفاق مبارک در اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه انتظار مردم از دولت این است که افزایش قیمت ها در حدی باشد که بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند، تصریح کرد: امیدواریم این رویکرد همچنان ادامه یابد تا بتوان سقف قیمت ها را کنترل کرد.
 
نماینده مردم لاهیجان در مجلس گفت: افزایش یکباره قیمت ها به عنوان مهم ترین مساله دولت گذشته مطرح بود که قیمت ها به گونه ای افزایش می یافت که قدرت خرید مردم را به شدت کاهش می داد.
 
ندیمی با بیان اینکه در دولت یازدهم کنترل تورم قدرت خرید مردم را بالا برد، ادامه داد: دولت برای کنترل تورم و خروج از رکود اقتصادی باید تقاضاها را بدون اینکه رکود را تشدید کند، تامین مالی نماید چرا که تامین مالی با رکود همساز نیست.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: دولت باید تلاش بیشتری برای خروج از رکود انجام دهد و تامین مالی یا تزریق نقدینگی به بازار نیز نباید منجر به افزایش بیشتر رکود شود.
گفتنی است، براساس گزارش مرکز آمار ایران تا پایان تیر ماه امسال نرخ تورم از 32 به 25 درصد کاهش یافته است. /
 
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet