هدر موبایل
1393/05/19 19:58:10
سرویس اجتماعی
تامینی‌لیچائی:

تلاش وزارت بهداشت برای کاهش میزان استفاده از روغن پالم به زیر 15 درصد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه وزارت بهداشت در تلاش است تا میزان استفاده از روغن پالم را به زیر ۱۵ درصد برساند، گفت: بر این اساس قرار شد از سوی سازمان غذا و دارو هرچه سریع‌تر با متخلفان برخورد و اسامی آنها نیز رسانه‌ای شود.
تلاش وزارت بهداشت برای کاهش میزان استفاده از روغن پالم به زیر 15 درصد نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه وزارت بهداشت در تلاش است تا میزان استفاده از روغن پالم را به زیر 15 درصد برساند، گفت: بر این اساس قرار شد از سوی سازمان غذا و دارو هرچه سریع‌تر با متخلفان برخورد و اسامی آنها نیز رسانه‌ای شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47284.jpg تلاش,وزارت,بهداشت,برای,کاهش,میزان,استفاده,از,روغن,پالم,به,زیر,15,درصد Icana

حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز( یکشنبه 19 مرداد) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: جلسه امروز با حضور جمعی از مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها برگزار شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه امروزه در جهت مبارزه با مواد مخدر هزینه‌های زیادی صورت می‌گیرد اما نتیجه گرفته نمی‌شود؛ که در این زمینه قرار شد کمیسیون بحث‌هایی انجام دهد تا فرصتی به این ستاد داده شود و تا چند وقت دیگر گزارشی از اقدامات خود را به کمیسیون ارایه دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: امروز آمار و ارقامی که از سوی مسئولان مبارزه با موادمخدر مطرح می‌شد به نظر می‌رسید که جنبه حدسی داشته و آمار دقیقی نبوده است لذا قرار شد تا این ستاد گزارش شفاف‌تری را به کمیسیون ارایه دهد.

وی با یادآوری بررسی استفاده روغن پالم در صنایع لبنی خصوص شیر و ماست، افزود: این بخش از جلسه نیز با حضور رئیس سازمان غذا و دارو مورد بررسی واقع شد.

تامینی لیچائی ادامه داد: متاسفانه در گذشته نیز از این روغن استفاده می‌شد اما به دلیل نبود نظارت میزان استفاده از آن رعایت نمی‌شد و استاندارد میزان مصرف مشخص نبود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه روغن پالم به دلیل کم‌هزینه بودن مورد استفاده بسیاری از کارخانجات لبنی واقع شد، ادامه داد: باید این واقعیت را پذیرفت که مهم‌ترین عامل در گرفتگی‌‌های قلب و عروق استفاده از روغن پالم است و در سرطان‌زایی آن نیز هیچ شکی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه درصد استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی بسیار بالا است،‌ تاکید کرد: با توجه به جلسه امروز قرار شد تا میزان مصرف از این روغن به زیر 15 درصد کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در این جلسه قرار شد تا با توجه به جو روانی ایجاد شده شرکت‌های متخلف معرفی و رسانه‌ای شود تا این بحران در زمینه مصرف لبنیات برداشته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet