هدر موبایل
1393/05/20 09:52:30
سرویس اقتصادی
انصاری در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد:

سال 94 پایان رکود تورمی/تلاش دولت برای کاهش تورم تا 15 درصد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، با بیان اینکه دولت با اجرای سیاست‌های کاهش رکود تورمی به دنبال خارج کردن کشور از رکود تورمی تا پایان سال ۹۴ است، گفت: دولت در سال جاری به‌دنبال کاهش تورم تا ۱۵ درصد است.
سال 94 پایان رکود تورمی/تلاش دولت برای کاهش تورم تا 15 درصد معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، با بیان اینکه دولت با اجرای سیاست‌های کاهش رکود تورمی به دنبال خارج کردن کشور از رکود تورمی تا پایان سال 94 است، گفت: دولت در سال جاری به‌دنبال کاهش تورم تا 15 درصد است. https://cdn.icana.ir/d/019/45445.jpg سال,94,پایان,رکود,تورمی/تلاش,دولت,برای,کاهش,تورم,تا,15,درصد Icana

مجید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تقدیم دو لایحه جدید دولت به مجلس شورای اسلامی در روز گذشته، گفت: موضوع فوریت دو لایحه تحت عنوان "دائمی کردن احکام بودجه سنواتی" و "خروج از رکود" روزهای سه شنبه و چهارشنبه بررسی می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در تشریح لایحه خروج از رکود تورمی، افزود: در این لایحه راه‌کارهای خوبی برای تحرک در تولید، افزایش سرمایه بانک‌ها، پرداخت دیون دولت به بانک‌ها و پیمانکاران، تسهیل مشارکت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری‌ های بزرگ و کاهش رکود تورمی تقدیم مجلس شده است و نمایندگان مجلس می‌توانند دیدگاه‌های خود را در این رابطه در قالب پیشنهادات ارائه کنند.

وی ادامه داد:‌ دولت به عمد بسته خروج از رکود را به نظرخواهی عمومی گذاشت تا کارشناسان اظهار نظرهای خود را مطرح کنند که خوشبختانه این بسته بازخوردهای مناسبی داشت.

انصاری با بیان اینکه لایحه خروج از رکود تورمی تنها به موضوعات قانون‌گذاری در حوزه می‌پردازد، گفت: حذف برخی از قوانین زائد و تصویب قوانین کارآمد در این حوزه بخشی از لایحه مذکور است.

وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم برای کاهش تورم در کشور، افزود: قطعا کاهش 31 درصدی تورم در مدت حدود یکسال بی سابقه بوده و دولت در تلاش بود که سیاست‌های مهار تورم تحت شعاع سیاست‌های خروج از رکود نباشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، با اعلام اینکه دولت با اجرای سیاست‌های کاهش رکود تورمی به دنبال خارج کردن کشور از رکود تورمی تا پایان سال 94 است، تصریح کرد: دولت در سال جاری به‌دنبال کاهش تورم تا 15 درصد است، بنابراین سیاست بنیادین دولت حرکت رونق بخشی به تولید تؤام به سیاست مهار تورم باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet