خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/05/21 16:05:03
سرویس فرهنگی
محجوب:

تصویب مصادیق مجرمانه در طرح افزایش نرخ باروری موجب افزایش طرق غیرقانونی می شود

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: همانطور که در زمینه کنترل فرزندآوری مثل کشور چین کسی را مجازات نکردیم که چرا بیش از دو فرزند آورده است، امروز هم نباید کسی که عکس این مسیر را می رود، مجازات کرد.
تصویب مصادیق مجرمانه در طرح افزایش نرخ باروری موجب افزایش طرق غیرقانونی می شود نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: همانطور که در زمینه کنترل فرزندآوری مثل کشور چین کسی را مجازات نکردیم که چرا بیش از دو فرزند آورده است، امروز هم نباید کسی که عکس این مسیر را می رود، مجازات کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42831.jpg تصویب,مصادیق,مجرمانه,در,طرح,افزایش,نرخ,باروری,موجب,افزایش,طرق,غیرقانونی,می,شود Icana

علیرضا محجوب در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره موارد مجرمانه موجود در طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت گفت: معتقدم بعد از تصویب مواد این قانون با افزایش اقدامات پیشگیری و یا سقط جنین از طرق غیرقانونی روبرو می شویم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات بر همین اساس تصریح کرد: شخصا تا کنون چند بار درخواست داده ام که این طرح به کمیسیون بازگردد گرچه این طرح نسبت به طرح اولیه این کمیسیون بسیار متعادل تر بود اما پر از اشکال است.

وی افزود: در طرح اولیه هرگونه انتقاد و بحث نیز درباره راه های پیشگیری از بارداری دائمی ممنوع بود که یعنی بعد از تصویب این قانون ممکن بود با همین صحبت ها هم تحت پیگرد قانونی قرار بگیریم.

محجوب در ادامه با تأکید بر لزوم توجه بر وجهه تبلیغی فرزندآوری، عنوان کرد: همانطور که در زمینه کنترل فرزندآوری مثل کشور چین کسی را مجازات نکردیم که چرا بیش از دو فرزند آورده است، امروز هم نباید کسی که عکس این مسیر را می رود اعم از فرد متقاضی یا پزشک متخصص را مجازات کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: با تصویب مصادیق مجرمانه پیشگیری دائمی از بارداری دیر یا زود از مسیر درست خارج می شویم، همچنین فرمایش رهبری برای جامعه ما مطاع و در حد متعین برای تمامی دستگاه ها این است که مسیر و راه فرزندآوری را تبلیغ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet